logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

RAJA: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 23
Czy e-commerce może być EKO?

Przedsiębiorcy skupieni wokół handlu internetowego oraz logistyki e-commerce już od dłuższego czasu stawiają na nowoczesne rozwiązania, które mają uczynić proces doręczania przesyłek mniej szkodliwym dla planety. Opakowania dostosowane gabarytowo do zawartości czy wykorzystanie materiałów z recyklingu stały się w branży standardem, a na rynku wciąż pojawiają się kolejne innowacje, które mają eliminować plastik tam, gdzie w procesie pakowania wydawał się niezastąpiony. Mowa m.in. o alternatywach dla foliowych wypełniaczy, które przez konsumentów uważane są za jedne z najbardziej nieekologicznych praktyk e-sklepów[1]. Czym zatem stabilizować towary, by spełnić rosnące oczekiwania kupujących w sieci?

23.01.2023 | przeczytano: 168 razy
Dynamiczny rozwój e-commerce napędza rynek opakowań

Od 2013 r. udział sprzedaży cyfrowej w sprzedaży detalicznej ogółem wzrósł trzykrotnie – wynika z Raportu „Dekada polskiego e-commerce”[1]. Tak szybkie tempo wzrostu wartości e-handlu stawia Polskę w czołówce krajów, które najszybciej rozwijają cyfrową część swojej gospodarki. Obecnie sprzedaż produktów i usług przez Internet prowadzi już 150 tys. polskich przedsiębiorców[2]. Na sympatii Polaków do tej formy zakupów korzystają także dystrybutorzy kartonów wysyłkowych i akcesoriów do pakowania, którzy z każdym rokiem odnotowują coraz wyższe wzrosty sprzedaży.

19.01.2023 | przeczytano: 233 razy
2023 w e-commerce

Polski sektor e-commerce wciąż się rozwija, a jego wartość z roku na rok rośnie – według prognoz na koniec 2022 wyniesie już 92 mld zł [1]. Mimo kryzysu gospodarczego i galopującej inflacji sympatia Polaków do zakupów przez Internet zdaje się zatem nie słabnąć. Zmieniają się jednak trendy i zachowania zakupowe. W nadchodzącym roku 2023 możemy spodziewać się znacznie większego nacisku na zrównoważony rozwój i ekologię oraz zwiększonego zainteresowania brandingiem opakowań wysyłkowych. 

19.12.2022 | przeczytano: 208 razy
Opakowanie pomaga zdobyć klienta w e-sklepie

Grudzień to bez wątpienia najważniejszy miesiąc w kalendarzu e-commerce. Wpływ na to mają nie tylko sezonowe wyprzedaże czy Święta Bożego Narodzenia, ale także liczne okazje, które na stałe zagościły w świadomości konsumentów i przez wielu traktowane są jako doskonały moment na zakup gwiazdkowych upominków. Warto wykorzystać tę okazję, aby maksymalnie zintensyfikować sprzedaż oraz pozyskać nowych klientów i zatrzymać obecnych. Jednym ze sposobów jest właściwy dobór paczek, bo to właśnie w Święta opakowanie nabiera szczególnego znaczenia.

30.11.2022 | przeczytano: 395 razy (komentarzy: 3)
Good One PR z kolejnymi wygranymi przetargami

Od lipca br. agencja Good One PR powiększyła swoje portfolio o 6 kolejnych marek. Wśród nowych klientów znalazły się firmy Energy Solution, RAJA Polska, FroGum oraz Ghelamco Hotel (właściciel Crowne Plaza Warsaw, Nova Wola i The Roof). Agencja prowadzi dla nich działania zarówno z zakresu PR produktowego, jak i korporacyjnego.

23.11.2022 | przeczytano: 238 razy
Efektywne pakowanie w e-commerce

W firmach, gdzie codziennie nadaje się dziesiątki lub setki paczek, liczy się efektywność i oszczędność czasu. Zoptymalizowanie procesu pakowania przesyłek i skrócenie go do minimum jest możliwe dzięki dobrej organizacji pracy magazynu i zastosowaniu dedykowanych rozwiązań produktowych. Przepis na logistyczny sukces jest jednak prosty. To dokładna analiza posiadanego asortymentu i ustandaryzowanie wymiarów potrzebnych opakowań, przy jednoczesnym wykorzystaniu innowacji, takich jak kartony z automatycznym dnem.

27.10.2022 | przeczytano: 429 razy
Karton i taśma dają głos marce. Przesyłki kurierskie służą brandingowi

W dobie dynamicznego rozwoju e-commerce i rosnącej konkurencji, opakowania wysyłkowe przestały pełnić funkcję wyłącznie praktyczną i stały się integralną częścią strategii komunikacyjnej sklepów internetowych. Proces pakowania można bowiem udoskonalić, a każdy element przesyłki wykorzystać do podkreślenia wizerunku marki i charakteru oferowanych produktów.

10.10.2022 | przeczytano: 426 razy

Zachowanie równowagi między ekonomią a ekologią to dziś jedno z największych wyzwań stojących przed każdą firmą. Postępujące zmiany klimatu i rosnąca świadomość społeczeństwa wymuszają na biznesie udoskonalenie strategii rozwojowych i podjęcie realnych działań. Są jednak firmy, które troskę o środowisko mają w swoim DNA, a wdrażanie etycznych i zrównoważonych praktyk nie jest dla nich wyłącznie trendem, a filarem działalności.

22.09.2022 | przeczytano: 221 razy

Do grona firm członkowskich IAB Polska dołącza RAJA Polska. Jest to polski oddział Grupy RAJA, europejskiego lidera w dystrybucji opakowań oraz wyposażenia dla przedsiębiorstw.

15.03.2021 | przeczytano: 292 razy
European Search Awards: trzy nagrody dla Bluerank

Poznaliśmy zwycięzców European Search Awards - konkursu, który nagradza najlepsze europejskie agencje i kampanie z obszarów SEO, PPC, Digital i Content Marketing. Jury ESA aż trzykrotnie nagrodziło Bluerank. To najlepszy wynik wśród polskich agencji.

05.09.2020 | przeczytano: 721 razy
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 23)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764