logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Useme: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 32
PIT freelancera. Jak rozliczyć podatek dochodowy?

Freelancing stał się popularnym sposobem na karierę dla wielu specjalistów ceniących sobie elastyczność i niezależność. Jednak okres corocznych zeznań podatkowych może wydawać się dla wolnych strzelców zadaniem skomplikowanym ze względu na rozliczanie dochodów z różnych źródeł. Jak wygląda rozliczenie z fiskusem w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, a jak, gdy pracowaliśmy na podstawie umów cywilno-prawnych? Co w przypadku współpracy dla zagranicznych klientów? Jakie ulgi przysługują freelancerom?

15.02.2024 | przeczytano: 437 razy
Paulina Bartkowska awansowała w agencji Good One PR

W grudniu 2023 r. w strukturach Good One PR na stanowisko Project Managera awansowała Paulina Bartkowska, która na co dzień pracuje we wrocławskim oddziale firmy.

18.01.2024 | przeczytano: 456 razy
Współpraca z freelancerem: jak wybrać najlepszego podwykonawcę?

Outsourcing, czyli delegowanie zadań podwykonawcom, to już w tych czasach standardowa, biznesowa praktyka. Taki rodzaj współpracy to szansa dla przedsiębiorców na współpracę z najlepszymi specjalistami przy jednoczesnej redukcji kosztów. A korzyści z outsourcingu dostrzegają nie tylko duże firmy, lecz również sektor MŚP. Jeśli przed wyborem podwykonawcy będziemy pamiętać o kilku kwestiach, to współpraca z freelancerem ma szansę przynieść nam wiele korzyści.

14.11.2023 | przeczytano: 494 razy
„Wyzwoleni” - książka i podcast o freelancingu

Marek Gonsior napisał książkę i rusza z podcastem „Wyzwoleni” skierowanym do obecnych i przyszłych freelancerów, którzy w ciągu najbliższych 5 lat stanowić będą 20% wszystkich świadczących pracę w Polsce.

25.10.2023 | przeczytano: 597 razy (komentarzy: 28)
Freelancer czy agencja – które z rozwiązań jest lepsze dla biznesu?

Popularność freelancingu nieustannie rośnie, a jedną z zalet współpracy z wolnymi strzelcami są kwestie budżetowe. Kiedy lepiej zdecydować się na outsourcing działań niezależnemu specjaliście a kiedy agencji? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ oba warianty mają swoje wady oraz zalety.

16.10.2023 | przeczytano: 906 razy (komentarzy: 40)
5 pytań, jakie warto zadać freelancerowi przed rozpoczęciem współpracy

Z możliwości outsourcingu zleceń korzysta coraz więcej firm. W Polsce w 2022 roku współpracę z niezależnymi specjalistami nawiązywały przede wszystkim mikroprzedsiębiorstwa (42,6 proc.) i małe oraz średnie firmy (35,8 proc.). Mimo to dla wielu przedsiębiorców, którzy dotychczas nie korzystali z usług freelancerów, taka forma outsourcingu może wydawać się problematyczna. Na szczęście, dzięki kilku istotnym pytaniom zadanym przed nawiązaniem współpracy z freelancerem, można uniknąć nieporozumień w przyszłości, a także oszczędzić sobie stresu.

29.09.2023 | przeczytano: 654 razy
Student na freelance – czyli jak zarobić i zdobyć cenne doświadczenie

Studiowanie stanowi finansowe wyzwanie dla większości młodych ludzi. Według Warszawskiego Instytutu Bankowości polski student wydaje miesięcznie na swoje utrzymanie 3867,06 zł. Nic więc dziwnego, że studenci często zmuszeni są do podjęcia pracy. Jednak doświadczenie w sklepie czy gastronomi niekoniecznie będzie przydatne w budowaniu umiejętności do pracy w wyuczonym zawodzie. Inaczej przedstawia się kwestia freelancingu. Jak zacząć, by zdobyć cenne doświadczenie, a jednocześnie zarobić?

29.09.2023 | przeczytano: 712 razy
Ponad połowa freelancerów podniosła swoje stawki

Mimo że aż 58 proc. polskich freelancerów podniosło w 2023 roku swoje stawki, to ponad połowa badanych w ostatnim czasie postanowiła wydawać mniej. Coraz większa liczba niezależnych specjalistów posiada też oszczędności. To tylko niektóre z wniosków z badania, jakie wśród freelancerów przeprowadziła platforma Useme.

14.09.2023 | przeczytano: 368 razy
Zlecasz pracę freelancerom? Pamiętaj o prawach autorskich

Rozwój biznesu, optymalizacja kosztów, współpraca z najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie – outsourcing działań może pomóc każdej firmie. Jednak, aby w pełni korzystać ze wszystkich zalet, jakie za sobą niesie zatrudnienie freelancera, należy zwrócić uwagę na kwestie związane z prawami autorskimi.

04.07.2023 | przeczytano: 650 razy
O jakie kwestie warto zadbać przed zatrudnieniem freelancera z zagranicy?

Według raportu Useme, coraz więcej firm decyduje się na outsourcing działań freelancerom, również tym z zagranicy. Wśród zleceniodawców przeważają mikroprzedsiębiorstwa – 42 proc. oraz małe i średnie firmy – prawie 36 proc. Jeśli będziemy pamiętać o kilku kwestiach, to współpraca z niezależnym specjalistą ma szansę przynieść nam wiele korzyści.

27.06.2023 | przeczytano: 538 razy
1 2 3
Strona 1/4 (artykułów: 32)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764