logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

brand safety: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 13
Gazeta.pl Lab – projekt edukacyjny Gazeta.pl dla branży reklamowej

Konferencja QUALITY LAB, która odbyła się we wtorek, 23 października br., zainaugurowała projekt edukacyjny Gazeta.pl skierowany do branży reklamowej. Gazeta.pl LAB to cykl spotkań, podczas których klienci reklamowi portalu będą mieli okazję lepiej poznać najnowsze trendy dotyczące treści i reklamy w internecie oraz projekty realizowane przez zespół Gazeta.pl.

26.10.2018 | przeczytano: 311 razy
Internetowe brand safety: Jak dbać o bezpieczeństwo marki?

Brand safety to jeden z najważniejszych problemów współczesnego digital marketingu. W kontekście reklamy internetowej pojęcie „brand safety” odnosi się do praktyk i narzędzi, które pozwalają zapewnić, że informacja o danym produkcie lub usłudze nie pojawi się w miejscu, które może zaszkodzić producentowi czy usługodawcy. Innym aspektem bezpieczeństwa marki jest konieczność uniknięcia pewnych zestawień kontekstów wiadomości np.: renomowane firmy produkujące sportowe i luksusowe samochody nie chcą aby zdjęcia ich najnowszych efektów ciężkiej pracy, znalazły się obok grafik przedstawiających rozbite i spalone wraki aut.

27.09.2018 | przeczytano: 683 razy
Meetrics: VAST 4.0 jako standard weryfikacji reklam wideo

Meetrics planuje w najbliższym czasie w obszarze pomiarów viewability reklam wideo skupienie się na nowym standardzie weryfikacji tego typu reklam, jakim jest VAST 4.0. W przeprowadzonym na żywo teście wskaźnik efektywności pomiaru znacznie wzrósł dzięki VAST 4.0 tak więc firma przewiduje, że ten standard stanie się w ciągu najbliższych miesięcy powszechnie obowiązujący, na początek w Niemczech, a później w innych krajach europejskich, w których działa Meetrics, w tym m.in. w Polsce.

27.09.2018 | przeczytano: 197 razy
Wideo ponownie liderem wzrostów

Utrzymujący się od lat trend dwucyfrowych wzrostów wydatków reklamowych w segmencie wideo online również w ubiegłym roku nie uległ zmianie. Kolejny rok z rzędu wideo wzrastało szybciej niż pozostałe formaty, stając się główną siłą napędową dla reklamy digital. Podczas gdy tempo rozwoju dla całego rynku digital wyniosło w ubiegłym roku 9,3%, wydatki w segmencie wideo urosły w stosunku do roku uprzedniego aż o 34%. Co równie ważne, udział wideo w rynku zwiększył się do 12,6%, uzyskując przez to aż 23-procentowy wzrost udziałów w stosunku do roku uprzedniego. Wskazuje to na rosnącą rolę tego typu reklamy oraz na przesuwanie budżetów reklamowych z innych kategorii reklamowych, w tym z telewizji linearnej.

05.07.2018 | przeczytano: 362 razy
Outsourcing, czy własny dział Programmatic?

Działania digital charakteryzują się tym, że wiele z nich można realizować „in house”, czyli korzystać z własnego zespołu ekspertów albo je „outsourcować” korzystając z pomocy wyspecjalizowanej agencji mediowej. Wiedza co i jak zrobić, aby końcowe efekty były zgodne z oczekiwaniami jest bezcenna.

28.06.2018 | przeczytano: 640 razy

Czym jest planowanie komunikacji marek w dobie programmatic? Header Bidding – modny slogan czy wartościowa technologia? W jaki sposób ograniczać ryzyko związane z brand safety w kampanii? Jak wykorzystać machine learning w monetyzacji programmatic? Na te i inne pytania dotyczące rozwoju tego modelu zakupu reklam i optymalizacji efektywności kampanii odpowiedzą eksperci branży podczas konferencji „IAB HowTo: Alice in Programmaticland”.  Wydarzenie, przygotowane przez Grupę Roboczą Programmatic IAB Polska, odbędzie się 18 czerwca b.r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

18.05.2018 | przeczytano: 374 razy

Podczas czerwcowego Forum IAB swoje prezentacje przedstawią publiczości prelegenci z domu mediowego MediaCom Warszawa: Szymon Kubiak, Jan Adamczyk oraz Marcin Gałusza we wspólnej prezentacji z Tomaszem Kuiszem z GroupM. Tegoroczna edycja Forum IAB odbędzie się pod hasłem „Powrót do przyszłości - nowy marketing, człowiek, technologia”.

17.05.2018 | przeczytano: 564 razy

Zarząd IAA Polska przyjął w poczet swoich członków kolejne firmy. Do Stowarzyszenia, zasilając Ogólnopolską reprezentację marketerów zasilili dwaj marketerzy, jedna z największych grup reklamowych oraz dwie firmy technologiczne. Publicis Media, Lotte Wedel, Metro Advertising, Meetrics i Adtoox – nowi członkowie IAA Polska.

17.05.2018 | przeczytano: 502 razy

Najciekawsze i najbardziej inspirujące kampanie marketingowe tego roku zostaną przedstawione już 30 listopada podczas IAB MIXX Conference – konferencji poprzedzającej uroczyste rozdanie nagród IAB MIXX Awards. Co roku konferencja przyciąga uwagę agencji i marketerów, którzy śledzą rynkowe trendy i chcą poznać najlepsze kampanie roku. Eksperci branży prezentują tu konkretne projekty i konkretne rozwiązania.

24.11.2017 | przeczytano: 873 razy
Meetrics wchodzi do Polski - Tomasz Piątkowski Country Managerem

Na polski rynek wchodzi Meetrics, firma będąca dostawcą rozwiązań do weryfikacji i poprawy widoczności, jakości oraz skuteczności kampanii reklamowych. Biurem firmy w Polsce pokieruje - na stanowisku Country Managera - Tomasz Piątkowski, dotychczasowy członek zarządu i Chief Digital Officer GroupM.

22.06.2017 | przeczytano: 330 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 13)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764