logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

plagiat: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 55
Gotowość warsztatowa

Zawód ilustrator: Gotowość warsztatowa

Gotowość warsztatowa to jeden z problemów, z którymi mierzą się początkujący twórcy, którzy chcą zacząć zarabiać na swojej pracy ilustratorsko-graficznej. Fakt, że lubisz rysować i przejawiasz w tym zakresie jakiś talent oraz umiejętności, nie jest jeszcze wystarczający, by zająć się świadczeniem tych usług zawodowo.

12.01.2024 | przeczytano: 906 razy
Artykuły z cyklu Zawód ilustrator
Współpraca z freelancerem: jak wybrać najlepszego podwykonawcę?

Outsourcing, czyli delegowanie zadań podwykonawcom, to już w tych czasach standardowa, biznesowa praktyka. Taki rodzaj współpracy to szansa dla przedsiębiorców na współpracę z najlepszymi specjalistami przy jednoczesnej redukcji kosztów. A korzyści z outsourcingu dostrzegają nie tylko duże firmy, lecz również sektor MŚP. Jeśli przed wyborem podwykonawcy będziemy pamiętać o kilku kwestiach, to współpraca z freelancerem ma szansę przynieść nam wiele korzyści.

14.11.2023 | przeczytano: 587 razy
ChatGPT i Bard: blisko połowa specjalistów SEO w Europie korzysta z AI

Od researchu słów kluczowych, poprzez generowanie tematów i stworzenie briefu, aż po napisanie materiału na stronę i jego weryfikację. AI może wspierać SEO-wca na każdym etapie prac i obecnie robi to coraz częściej. Ten fakt potwierdza najnowszy międzynarodowy raport WhitePress[1], z którego wynika, że blisko połowa specjalistów SEO w Europie korzysta z AI do tworzenia treści. Nie ma wątpliwości, że ChatGPT i Bard z powodzeniem mogą stać się „prawą ręką” specjalistów z branży marketingu online. Chociaż wielu z nich jeszcze aktywnie z tych możliwości nie korzysta. Dlatego, podczas jednego z organizowanych przez WhitePress webinarów, Agata Gruszka, International SEO Mananger wyjaśnia, jak można wykorzystywać narzędzia AI w pracy SEO-wca i dlaczego warto to robić.

19.10.2023 | przeczytano: 819 razy

Z generatywnej sztucznej inteligencji najczęściej korzystają przedstawiciele i przedstawicielki pokolenia baby boomers – taką deklarację składa aż 53,5% z nich. Co więcej, aż 70% z nich jest gotowych zasięgnąć od AI porady na temat relacji osobistych lub planów życiowych i zawodowych. Kim są użytkownicy i użytkowniczki generatywnej AI, jak z niej korzystają i czy ufają jej bezgranicznie? Czy naprawdę zakochaliśmy się w sztucznej inteligencji?

23.06.2023 | przeczytano: 356 razy
Czy sztuczna inteligencja zabierze marketingowcom pracę?

Wyniki badania dotyczącego wpływu rozwoju sztucznej inteligencji na pracę w działach marketingu, public relations i komunikacji pokazują, że AI nie jest modnym trendem sezonu, lecz nieodwołalnie zmienia zasady działania całej branży. Ankietowani najwięcej uwagi poświęcili temu, jaki jest wpływ AI na efektywność pracy, tworzenie treści, działania reklamowe, zachowania klientów oraz redukcję etatów.

28.04.2023 | przeczytano: 740 razy
Dla dobra polskiego designu... STGU pisze do Pągowskiego

Tuż przed końcem roku Polski Związek Łowiecki zaprezentował nowe logo oraz system identyfikacji wizualnej zaprojektowane przez Andrzeja Pągowskiego. Projekt został zlecony z myślą o obchodach 100-lecia Związku, który pochwalił się nowym opracowaniem ogłaszając, że autor to "wybitny polski artysta grafik, jeden z twórców Polskiej Szkoły Plakatu, wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie za swoją twórczość, znany ze współpracy z Andrzejem Wajdą czy Krzysztofem Kieślowskim". W styczniu wokół nowego logo zaczęły narastać kontrowersje i podejrzenia, że jest wersją projektu kupionego w tanim serwisie stockowym. Wśród wielu głosów na ten temat znalazł się także list otwary Zarządu i Komisji Rewizyjnej STGU, który publikujemy poniżej, wraz z linkami do innych publikacji na ten temat.

10.02.2023 | przeczytano: 1478 razy (komentarzy: 15)
Domena publiczna – jedyna taka baza bezpłatnych zasobów do bezpiecznego i swobodnego wykorzystywania

Z początkiem każdego nowego roku do domeny publicznej trafiają tysiące zdjęć, obrazów, książek, muzyki, filmów. 1 stycznia to bowiem Dzień Domeny Publicznej, w którym do domeny publicznej przechodzą utwory, które zostały stworzone przez twórców zmarłych 70 lat temu. W praktyce oznacza to, że twórczość tych osób staje się „wolna” i może być przez nas wszystkich swobodnie wykorzystywana, również do celów komercyjnych.

21.01.2023 | przeczytano: 2980 razy
Proces projektowy

Zawód ilustrator: Proces projektowy

Fraza „proces projektowy” sprawia, że we własnej głowie nie jestem grafikiem-ilustratorem. Jestem PROJEKTANTKĄ. W jakiś sposób ta myśl nobilituje mnie w moich własnych oczach.

10.01.2023 | przeczytano: 2471 razy
Artykuły z cyklu Zawód ilustrator
Efekty pracy twórczej sztucznej inteligencji nie są chronione prawami autorskimi

Obrazy czy teksty stworzone przez sztuczną inteligencje nie są w światowym prawodawstwie, w tym również polskim, traktowane jako utwory i jako takie nie podlegają zasadom prawa autorskiego - podaje serwis Prawo.pl.

04.11.2022 | przeczytano: 1005 razy (komentarzy: 24)

Nikon ma przyjemność poinformować o ekspozycji modelu Nikon Z 9¹, specjalnie zwracając uwagę na nową funkcję zabezpieczeń, stworzoną we współpracy z organizacją Content Authenticity Initiative (CAI). Powstała po to, aby przeciwdziałać szerzeniu się dezinformacji, plagiatów i naruszeń praw autorskich.

20.10.2022 | przeczytano: 443 razy
1 2 3
Strona 1/6 (artykułów: 55)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764