logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Warsztaty Plakatu 2020 - zapisy

   24.01.2020, przeczytano 500 razy
ilustracja

Warsztaty Plakatu to autorski program projektowania plakatów filmowych w duchu polskiej szkoły plakatu. To zajęcia, które pokazują jak wyraziste może być graficzne oddanie istoty filmu oraz jak dużymi walorami artystycznymi charakteryzuje się ta forma.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/warsztaty-plakatu-2020---zapisy,385454,artykul.html

1 lutego 2020 rusza piąta edycja Warsztatów Plakatu pod batutą Mai Wolnej - doktor habilitowanej sztuki, artystki wielokrotnie nagradzanej w Polsce i na świecie. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się z teorią, ale główny nacisk zostanie położony na praktykę.

W trakcie blisko 35 godzin zajęć uczestnicy zapoznają się z historią polskiego plakatu, wezmą udział w zajęciach z typografii, będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać umiejętności w zakresie projektowania graficznego, a przede wszystkim projektowania plakatów. Warsztaty zostaną zwieńczone uroczystym wernisażem prac absolwentów kursu.

Dodatkowo uczestnicy zdobędą wiedzę o animacji w plakacie, a Ryszard Kajzer podzieli się swoją wiedzą na gościnnym wykładzie.  

Celem warsztatów jest stworzenie autorskich plakatów do filmów, które aktualnie znajdują się w fazie produkcji. W tym roku inspiracją dla uczestników będą dwa filmy dokumentalne: 

„Wymyśliłem sobie życie” w reżyserii Piotra Stasika – szczegóły, ze względu na tajemnicę producencką, zostaną podane na zajęciach.

Drugi film jest jeszcze w trakcie negocjacji – niech będzie niespodzianką.

Z uczestnikami będziemy się spotykać między 1.02 a 18.04.2019. Do udziału w Warsztatach Plakatu zapraszamy grafików, artystów plastyków, studentów - wszystkich pasjonatów sztuk pięknych. 

Tegoroczne zajęcia odbędą się w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ul. Elektoralnej 12. Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest na stronie warsztatyplakatu.pl 

Koszt udziału w Warsztatach Plakatu 2020 to 1200zł z możliwością płatności w dwóch ratach. Zapisy trwają do 27.01.2020 (liczba miejsc ograniczona). Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i wypełnienia formularza zgłoszeniowego przez stronę warsztatyplakatu.pl/

Źródło: STGU

www.stgu.pl

Dodatkowe informacje:

Organizator: Fundacja Art2Business 

Honorowym patronem Warsztatów Plakatu 2020 jest Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Partnerami warsztatów są: Mazowiecki Instytut Kultury, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, STGU, Doc Lab Poland, Wacom, Applink, Targi Plakatu, Bodegas Santa Rufina, Fundacja Przestrzeń Filmowa.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Niepodległa - Kronika życzliwości w czasach kryzysu
Biuro Programu „Niepodległa” uruchamia nowy projekt zapraszający Polaków do dzielenia się pozytywnymi doświadczeniami z czasów epidemii koronawirusa, które pokazują, że działając razem możemy przezwyciężyć wszystkie przeciwności. Każdy, kto spotkał się z życzliwością, z inicjatywami zachęcającymi innych do okazania dobroci serca lub sam...
Polska branża PR wyznaczyła własne standardy etyczne
Związek Firm Public Relations przyjął podczas ostatniego walnego zgromadzenia członków tekst jednolity Kodeksu Dobrych Praktyk. Wypracowano go w ramach oddolnej inicjatywy agencji członkowskich związku, reprezentującego wiodące na polskim rynku firmy PR. Kodeks stanowi wyznacznik standardów postępowania i norm etycznych. Dokument, będący formą samoregulacji branżowej, proponuje...
#Tarczaniestarcza - branża spotkań nad przepaścią
#TarczaNieStarcza - branża spotkań nad przepaścią. Komentarz dr. Krzysztofa Celucha, prorektora Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula,  właściciela Celuch Consulting.
Światła na miasta: jak energia buduje aglomeracje
W sobotę 28 marca o godz. 20:30 odbędzie się 13. edycja międzynarodowej akcji „Godzina dla Ziemi” zapoczątkowanej przez fundację World Wide Fund for Nature. Jej celem jest zachęcenie ludzi do oszczędzania energii oraz skłonienie do refleksji nad zmianami klimatycznymi. W ubiegłym roku w inicjatywie wzięło udział 187 państw, w tym Polska. W ciemnościach na...
Godzina dla Ziemi WWF - #zostańwdomu i zgaś światło
Od 13 lat w ostatnią sobotę marca odbywa się finał największej ekologicznej akcji na świecie. Godzina dla Ziemi WWF w tym roku, jak i cały świat – jest inna. Jednak i tym razem Fundacja WWF zachęca do symbolicznego zgaszenie światła w geście solidarności z ideą ochrony naszej planety. To czas, w którym pokażmy, że potrafimy się zjednoczyć i działać razem w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764