logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wdrożenie plotera Anapurna RTR3200i LED w firmie Kseroplast-Plus

  PR 06.02.2018, przeczytano 1280 razy
ilustracjastrzałka
Przy ploterze Anapurna RTR3200i LED stoją od lewej Przemysław Arabski (Agfa Graphics) i Andrzej Wentland (Kseroplast-Plus)

Pod koniec ub.r w podpoznańskiej firmie Kseroplast-Plus rozpoczął pracę pierwszy w naszym kraju wielkoformatowy ploter rolowy Anapurna RTR3200i LED. Urządzenie, oferujące prędkość maksymalną 127 m2/h, niemal trzykrotnie zwiększyło jej potencjał w zakresie zadrukowywania mediów giętkich. Anapurna RTR3200i LED to już piąte rozwiązanie marki Agfa zakupione przez Kseroplast-Plus na przestrzeni ostatnich ośmiu lat. Podobnie jak wdrożony w ub.r. ploter hybrydowy Anapurna H2050i LED, jest sterowane najnowszą wersją systemu workflow – Asanti 3.0.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wdrozenie-plotera-anapurna-rtr3200i-led-w-firmie-kseroplast-plus,35331,artykul.html

Mówi Andrzej Wentland, właściciel Kseroplast-Plus: - O planach związanych z implementacją urządzenia pracującego wyłącznie w trybie roll-to-roll mówiliśmy głośno od blisko roku. Inwestycja ta wynikała bowiem z zapotrzebowania zgłaszanego przez naszego strategicznego partnera – sieć Pepco – w obszarze elementów ekspozycji wewnętrznych, wykorzystujących specjalistyczne materiały tekstylne. Mam na myśli choćby podwójnie zadrukowywane dedykowane tkaniny, które następnie podświetlane są lampami LED. Tego typu aplikacje wymagają rozwiązań poligraficznych o najwyższej precyzji i jakości. Stąd kolejna w naszej firmie maszyna marki Agfa – tym razem rolowa.

Z myślą o nowym rodzaju drukowanego asortymentu właściciel Kseroplast-Plus zdecydował się na zakup pierwszego w naszym kraju urządzenia Anapurna RTR3200i LED. Podobnie jak pozostałe plotery inkjet UV firmy Agfa, bazuje ono na energooszczędnej technologii, wykorzystującej promienniki UV LED zamiast tradycyjnych lamp rtęciowych.

- To prawdziwy „koń roboczy” – chwali niedawną inwestycję Andrzej Wentland. – Maszyna od początku przejęła większość prac realizowanych z udziałem mediów giętkich. Są w niej również drukowane wspomniane specjalistyczne aplikacje dla Pepco. Ploter pracuje już przez 8-10 godzin dziennie, mimo że jego wdrożenie do produkcji odbyło się niespełna dwa miesiące temu. Docelowo chcemy go obłożyć co najmniej w 70%. Do mnie, jako właściciela, nie docierają żadne niepokojące sygnały ze strony osób obsługujących maszynę, co oznacza, że – podobnie jak w przypadku wcześniejszych rozwiązań Agfa – był to kolejny strzał w dziesiątkę.

Współpraca obu firm rozpoczęła się osiem lat temu, od wdrożenia jednego z pierwszych wówczas w Polsce ploterów Anapurna Mw, z czasem wymienionego na model Anapurna M2050. W 2014 pojawił się tu hybrydowy system Jeti Titan 3020 FTR, zaś na początku ubiegłego roku zrealizowana została kolejna inwestycja – tym razem w maszynę Anapurna H2050i LED.

- Można zatem powiedzieć, że kupując najnowszy ploter niejako „przybiliśmy piątkę” z firmą Agfa – śmieje się Andrzej Wentland. – Wybór dostawcy był w zasadzie oczywisty. Po tylu latach owocnej współpracy, realizowanej na partnerskich zasadach, jedyną kwestią było wspólne ustalenie, jaki model urządzenia będzie optymalny z punktu widzenia naszych obecnych potrzeb.

Anapurna RTR3200i LED to maszyna klasy „heavy-duty”, przeznaczona do pracy w cyklu całodobowym, dedykowana zarówno aplikacjom zewnętrznym jak i wewnętrznym o wysokiej jakości. Urządzenie drukuje w sześciu kolorach i obsługuje liczne media giętkie (m.in. siatki banerowe, tekstylia, papier) o szerokości maksymalnej 3,2 m. Jego konstrukcja umożliwia też jednoczesny zadruk dwóch węższych zwojów z materiałem – każdy o szerokości 152,4 cm. Zastosowana tu technologia UV LED nie tylko rozszerza portfolio wykorzystywanych mediów (np. o podłoża wrażliwe na wysokie temperatury), ale też pozwala na redukcję energii, kosztów i czasu niezbędnego na realizację danej pracy.

Anapurna RTR3200i LED pracuje z maksymalną prędkością 127 m2/h (w trybie draft), jednak Kseroplast-Plus z reguły korzysta z opcji nieco wolniejszej, ale zapewniającej najwyższą jakość.

- Jednak nawet w tym wariancie jesteśmy w stanie zadrukować w ciągu godziny 16-18 m2 podłoża – podkreśla Andrzej Wentland. – Inwestycja w nowy ploter zwiększyła nasz potencjał w zakresie zadrukowywania mediów giętkich o niemal 200%, odciążając jednocześnie od tego typu prac dwa pozostałe, hybrydowe plotery Agfa. Dzięki temu od niedawna w maszynie Jeti Titan 3020 FTR realizowane są wyłącznie duże zlecenia z udziałem mediów sztywnych, zaś maszyna Anapurna H2050i LED obsługuje zamówienia mało- i średnionakładowe. Traktujemy ją jako urządzenie pomocnicze, aczkolwiek bardzo przydatne. Warto bowiem podkreślić, że po niespełna rocznej eksploatacji można o nim mówić w samych superlatywach. W porównaniu ze swoim poprzednikiem, tj. modelem Anapurna M2050, jest to skok o poziom wyżej. Maszyna zapewnia wysoką prędkość, trwałość i przyczepność atramentu do podłoża. Widać to choćby przy obsłudze materiałów typu dibond, które nie pękają po frezowaniu. Również pracujący u nas od niemal czterech lat ploter Jeti Titan 3020 FTR sprawuje się bez zarzutu. W przypadku jakichkolwiek problemów bardzo sprawnie działa lokalny, poznański serwis firmy Agfa.

Jak podkreśla Andrzej Wentland, dwie niedawne inwestycje w zaawansowane rozwiązania tego dostawcy z jednej strony zostały „wymuszone” przez dynamiczny rozwój Kseroplast-Plus, z drugiej – tenże rozwój stymulują. Firma, wraz ze swoim strategicznym partnerem i klientem – grupą Pepco – wchodzi bowiem na kolejne europejskie rynki.

- Po otwarciu oddziału w Rumunii nasza ekspansja w regionie Europy wschodniej i południowej przybrała na sile – przyznaje właściciel Kseroplast-Plus. – Współpraca z Pepco będzie bowiem obejmować nie tylko Polskę ale też inne kraje takie jak Słowenia, Bułgaria czy Serbia. W związku z tym zwiększamy też zatrudnienie – obecnie we wszystkich naszych lokalizacjach pracuje około 70 osób. Dobiega końca budowa nowej 600-metrowej hali produkcyjnej w Zakrzewie k. Poznania, gdzie już wkrótce – pod jednym dachem – znajdą się wszystkie użytkowane przez nas maszyny. To – mamy nadzieję – dodatkowo usprawni i uprości cały proces produkcyjny. Wówczas też, w ramach jednego workflow, zostaną spięte trzy plotery Agfa.

Andrzej Wentland przyznaje, że nowe inwestycje to także nowe wyzwania dla działu handlowego Kseroplast-Plus w kontekście pozyskania nowych zleceń i obłożenia maszyn w większym stopniu: - Wypełnianie kontraktu z Pepco zajmuje nam bardzo dużo czasu, ale współpracujemy też rzecz jasna z wieloma innymi kontrahentami. Z myślą o nich byliśmy obecni z własnym stoiskiem m.in. na ubiegłorocznych targach Euroshop w Düsseldorfie, dedykowanych ekspozycjom sklepowym. Z tego segmentu pochodzi bowiem gros naszych klientów, którym oferujemy kompleksową obsługę w zakresie instalacji wewnętrznych i zewnętrznych: projekt, realizację, dostawę oraz montaż. Nie stronimy jednak też od innych zleceń, np. w zakresie ekspozycji targowych.

Z takową będzie można bliżej zapoznać się już niebawem, odwiedzając stoisko firmy Agfa podczas nadchodzących targów RemaDays Warsaw 2018 w Nadarzynie k. Warszawy.

- Zostało ono w całości zaprojektowane i wykonane przez Kseroplast-Plus – mówi Przemysław Arabski, dyrektor działu druku cyfrowego w polskim oddziale firmy Agfa. – Co więcej, tu gdzie wymagany był zadruk, do realizacji zostały zastosowane nasze rozwiązania. Zwiedzający je goście będą mieli zatem okazję naocznie przekonać się o jakości i trwałości zapewnianej przez maszyny z serii Anapurna i Jeti oraz wykorzystywane w nich atramenty UV. Cieszymy się, że współpraca z firmą Pana Andrzeja Wentlanda wychodzi poza typowy schemat i że możemy wspólne realizować tego typu przedsięwzięcia. Jednocześnie mamy nadzieję, że kolejna, piąta już inwestycja Kseroplast-Plus w maszynę marki Agfa będzie równie trafna jak poprzednie i w takim samym stopniu przyczyni się do dalszej ekspansji rynkowej tego dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jaka jest przyszłość sitodruku? API.PL w wizytą w Portugalii
W kwietniu API.PL miało przyjemność wspólnie z partnerami – ROQ International i Avient Corporation- organizować wydarzenie "Z Tradycją w Przyszłość". Zaproszono klientów związanych z sitodrukiem do Portugalii, by wspólnie przekonać się, jaka jest przyszłość tej techniki druku na tekstyliach. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowano...
Sztanca B2, system iSaddle Senshi - Duplo na targach drupa 2024
Firma Duplo, podczas zbliżających się targów drupa w Düsseldorfie, zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich innowacyjna sztanca w formacie B2+ i rewolucyjny – jak zapewnia producent - system broszurujący iSaddle Senshi. Te i wiele innych urządzeń do wykańczania można będzie zobaczyć na stoisku A31 w hali nr 6.
Mark Andy: Open House w zakładzie Kingfisher Labels
Brytyjska drukarnia Kingfisher Labels po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała spotkanie w formule Open House. Ponad 100 gości przybyło do jej nowego zakładu produkcyjnego w Bristol, by wziąć udział w prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych wdrożonych przez tę firmę. W centrum uwagi gości Kingfisher Labels znalazła się m.in. cyfrowa maszyna hybrydowa Mark Andy...
Należąca do Stora Enso celulozownia Skutskär (zlokalizowana we wschodniej części Szwecji) specjalizuje się w wytwarzaniu celulozy higienicznej, przeznaczonej do produkcji różnego rodzaju wyrobów higieny osobistej (także chłonnych np. pieluch). Firma podkreśla, że znajdują tu zastosowanie wszystkie elementy drzew. Zakład w Skutskär ma za sobą długą drogę...
Niskomigracyjne farby SunPak FSP EcoPace w drukarni Cardbox Packaging
Sun Chemical poinformował o zrealizowaniu kolejnego etapu współpracy z Cardbox Packaging – austriacką drukarnią opakowaniową. Od niedawna firma zaopatruje ją w SunPak FSP EcoPace - arkuszowe farby niskomigracyjne, mające zapewnić wyższą wydajność i prędkość realizowanej tu produkcji opakowań kartonowych. Jednocześnie Sun Chemical wyposażył zakład klienta w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764