logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

We Want Jazz - Międzynarodowy Konkurs Plakatu

   08.08.2020, przeczytano 396 razy
ilustracjastrzałka

Temat: Bronisław Kaper, Henryk Wars, Victor Young. Wkład polskich kompozytorów w historię światowego jazzu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/we-want-jazz---miedzynarodowy-konkurs-plakatu,388041,artykul.html

W kanonie światowych standardów jazzowych znajduje się - z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy - wiele kompozycji o polskich korzeniach. Zostały one skomponowane przez polskich, bądź mających bardzo silne związki z Polską - twórców, którzy w wyniku zawieruchy II w.ś. wyemigrowali do Ameryki. "Green Dolphin Street" i "Invitation" Kapera, "Flipper" Warsa czy "When i Fall in love", "Stella By Starlight", "My foolish Heart" Younga (który co prawda urodził się w Ameryce, ale po śmierci matki - polskiej emigrantki na kilkanaście lat zamieszkał w Polsce i tu przeszedł wszystkie szczeble muzycznej edukacji i zaczął pierwsze profesjonalne występy). Oczywiście żaden z nich nie przeszedł do historii jako kompozytor stricte jazzowy. Wszyscy trzej byli związani z przemysłem filmowym, a także komponowali inne formy muzyczne (balety, muzykę poważną). To muzycy jazzowi chętnie sięgali po utwory z repertuaru kinowego. W ten sposób wiele z tych kompozycji wrosło w jazz i dzięki wykonaniom największych jazzmanów przeszło do kanonu. I tak się stało z amerykańską muzyką Warsa, Kapera i Younga. Ale dusza pochodzi z Polski.

Playlista zawierająca utwory skomponowane przez Kapera, Warsa oraz Younga, wykonywane przez najwybitniejszych światowych muzyków jazzowych: playlista spotify >>

Informacje o kompozytorach:

Organizator

Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EUROJAZZ, wydawca internetowego radia RadioJAZZ.FM i pisma JazzPRESS

Cel

Popularyzacja dokonań wybitnych polskich kompozytorów w światowym jazzie oraz propagowanie działalności jedynego jazzowego radia w Polsce.

Termin

Przygotowane projekty plakatów w wersji elektronicznej należy przesłać do Organizatora mailem, poprzez www.wetransfer.com na adres wewantjazz@radiojazz.fm w terminie do 24 sierpnia 2020 r.

Nagrody

  • I nagroda – 5000 zł
  • II nagroda – 3000 zł
  • III nagroda – 2000 zł

Więcej informacji, regulamin: http://radiojazz.fm/wewantjazz2020

Źródło: RadioJAZZ.FM

Dodatkowe informacje:

Organizator: Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EUROJAZZ, wydawca internetowego radia RadioJAZZ.FM i pisma JazzPRESS

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

3. edycja konkursu Timecode Akcja Animacja
Już 16 września rusza specjalna edycja konkursu dla twórców animacji reklamowych i motion  designerów - TIMECODE AKCJA ANIMACJA. W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem ANIMACJA DLA PLANETY. Tematem łączącym wszystkie zadania konkursowe jest ekologia. Prace można zgłaszać do 14 października, zwycięzców poznamy 10 listopada.
Laureaci konkursu Złoty Medal targów Festiwaldruku.pl
Znamy zwycięzców konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas targów FestiwalDruku.pl. Nagrodzone prace zostały zaprezentowane właśnie podczas zeszłotygodniowych targów.
Konkurs na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni rozstrzygnięty
Już po raz kolejny wybrano zwycięzców w konkursie na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni. Nominowane lokale pozytywnie wpływają na przestrzeń publiczną, a celem konkursu jest wspieranie inicjatyw miastotwórczych oraz lokalnej społeczności.
Rekord zgłoszeń do konkursu Złote Spinacze i dwie nowe grupy jurorskie
Do XVIII edycji konkursu Złote Spinacze wpłynęło aż 395 zgłoszeń w 36 kategoriach. To najwyższy wynik od początku istnienia konkursu - liczba zgłoszeń wzrosła o ponad 19% w porównaniu do ubiegłego roku. W związku z rekordową liczbą zgłoszonych projektów, powołano dwie dodatkowe grupy jurorskie.
ERGO Hestia została laureatem Superbrands 2020 zdobywając  tytuł w kategorii ubezpieczenia i inwestycje. Tym samym została uznana za jedną z najsilniejszych marek konsumenckich na polskim rynku. Wyróżnienie zostało przyznane przez organizację Superbrands w oparciu o badanie przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na próbie ponad 10 tys. respondentów oraz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764