logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Weekend.gazeta.pl prezentuje projekt „SMS: Świat skończył się dzisiaj”

  PR 01.08.2022, przeczytano 629 razy

Wybuch wojny w Ukrainie diametralnie zmienił otaczającą nas rzeczywistość. Nic nie jest już takie, jak jeszcze kilka miesięcy temu, bo atak na naszego sąsiada wpłynął na każdego z nas, bez względu na to, kim jesteśmy i czym się zajmujemy. Projekt reportersko-fotograficzny „SMS: Świat skończył się dzisiaj” to próba zrozumienia tego, co dzieje się wokół poprzez rozmowę. Projekt obejmuje reportaże autorstwa Anny Alboth oraz zdjęcia Karola Grygoruka, a cały materiał jest prezentowany w wyjątkowej oprawie graficznej na dedykowanej stronie internetowej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/weekend.gazeta.pl-prezentuje-projekt-_sms%3A-swiat-skonczyl-sie-dzisiaj_,396770,artykul.html

– Anna Alboth i Karol Grygoruk od lat zajmują się tematem kryzysu uchodźczego w Europie – mówi Anna Budyńska, redaktorka naczelna Weekend Gazeta.pl. – Trudno znaleźć osoby, które lepiej rozumieją tragiczne konsekwencje współczesnych wojen. Dlatego właśnie ich poprosiliśmy o zebranie historii oraz pokazanie osób z Ukrainy i Polski, którym wojna zabrała „stare” życie. Chcieliśmy podkreślić, jak różne i wielowymiarowe są to doświadczenia, bo wojna, nawet gdy nie jesteśmy na linii frontu, dotyka każdego z nas.

Projekt reportersko-fotograficzny „SMS: Świat skończył się dzisiaj” poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak zmieniła się nasza rzeczywistość pod wpływem wojny w Ukrainie. Poprzez spotkania z bohaterami z często odmiennych światów Anna Alboth i Karol Grygoruk pokazują, że konflikt dotyka każdego z nas. Reportaże i zdjęcia dostępne są na stronie Weekend.Gazeta.pl od dziś – poniedziałku, 1 sierpnia br. Materiały w wyjątkowy sposób graficzny zbiera i pokazuje dedykowana strona (link), na której można przeczytać treść wiadomości SMS, jakie bohaterowie reportażu otrzymywali zaraz po wybuchu wojny.

– „SMS: Świat skończył się dzisiaj” to próba zrozumienia, co się dzieje wokół nas w tych ostatnich miesiącach – tłumaczy Anna Alboth. – Pytamy bardzo różnych ludzi o to, co czują, na co mają nadzieję i czego się boją. Rozmawiamy z Ukraińcem, który już od lat mieszkał w Polsce; rozmawiamy z romską uchodźczynią, która przyjechała do Warszawy; rozmawiamy z polsko-białoruską artystką; z polską społecznicą, której rodzina zaprosiła do siebie rodzinę ukraińską; rozmawiamy z reporterem, który nie może do Ukrainy przestać jeździć.

Anna Alboth to dziennikarka i aktywistka związana z Minority Rights Group. Od 20 lat publikuje w polskich mediach, najczęściej na tematy związane z prawami człowieka. Inicjowała kampanie migracyjne: od zbiórek śpiworów do Civil March For Aleppo nominowanego do Pokojowej Nagrody Nobla. W tym roku angażuje się głównie w działania Grupy Granica oraz te na rzecz ukraińskich uchodźców. Karol Grygoruk to fotograf dokumentalny i aktywista, który w projektach dokumentalnych i pracy naukowej skupia się na tematyce społecznego wykluczenia, fotografii zaangażowanej, etyce oraz wpływie nowych mediów na kulturę wizualną. Mieszka i pracuje między Warszawą i Bliskim Wschodem. Jego długoterminowy projekt BORDERLANDS, którego częścią są zdjęcia do reportażu „Barcelona albo śmierć. Skoro weszli na łódź, to znaczy, że nie mają do czego wracać” opublikowanego na Weekend.Gazeta.pl, był nominowany do Grand Press Photo.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pakiet Ukraina - 10 nowych kanałów w ofercie Vectry
Od 16 kwietnia 2024 roku Vectra, wiodący dostawca usług internetowych, telewizyjnych i telefonii komórkowej w Polsce, wprowadza specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej tematyce — od wiadomości po rozrywkę, sport, edukację i programy dla dzieci.
II tura w mediach społecznościowych – porównanie kandydatow
Choć wyniki wyborów samorządowych zostały już ogłoszone, w wielu miastach wojewódzkich wciąż nie udało się wyłonić prezydentów miast podczas I tury wyborów. Należy zauważyć, że zgodnie z raportem PRCN „Kandydaci na Prezydentów miast wojewódzkich w social mediach - Który z kandydatów na prezydentów...
Fake kNOw more: emocje a podatność młodzieży na dezinformację
Młodzi ludzie są bardzo narażeni na manipulację w internecie. Często klikają w różne treści nie zdając sobie sprawy, że robią to pod wpływem emocji. To właśnie one stanowią punkt wyjścia w programie Fake kNOw more , który pokazuje młodzieży, że lepsze rozpoznawanie emocji, pozwala podejmować bardziej przemyślane decyzje także te w internecie....
Raport Seegame: potencjał reklamowy Twitcha
Reklamy na platformach live streamingowych są coraz popularniejszym sposobem dotarcia do pożądanych grup odbiorców – na Twitchu, już co trzecia osoba zwraca na nie uwagę 1 . Które kreacje przyciągają wzrok społeczności, co motywuje ją do oglądania reklam, a także jakie elementy powinien zawierać angażujący przekaz? Open Mobi (na...
Polskie Radio z wpisem o stanie likwidacji w KRS
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa będącego właścicielem 100% akcji Spółki, informuje, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, na mocy którego Polskie Radio zostało postawione w stan likwidacji. Jedynym uprawnionym organem do zarządzania Spółką jest likwidator Paweł Majcher.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764