logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wellbeing tematem miesiąca w TVN Warner Bros. Discovery

  PR 04.11.2022, przeczytano 299 razy

TVN Warner Bros. Discovery rozszerzyła obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który odbywa się 10 października, na cały miesiąc. Tylko w październiku nadawca zorganizował kilkanaście godzin stacjonarnych i niestacjonarnych spotkań i warsztatów, które poświęcił tematom równowagi psychicznej, wellbeingu, niesienia pomocy w kryzysie oraz mądremu poruszaniu kwestii pomocy psychiatrycznej w debacie publicznej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wellbeing-tematem-miesiaca-w-tvn-warner-bros.-discovery,397852,artykul.html

TVN WARNER BROS. DISCOVERY PORUSZA TEMAT ZDROWIA PSYCHICZNEGO WEWNĄTRZ ORGANIZACJI

Tylko w październiku w TVN Warner Bros. Discovery odbyło się kilkanaście spotkań z ekspertami w formie webinarów i warsztatów, podczas których dyskutowano o profilaktyce zdrowia psychicznego, higienie snu czy metodach radzenia sobie ze stresem. Zespół TVN WBD mógł wziąć udział w zajęciach poświęconych nauce metod wyciszania umysłu i emocji. Ich celem było doskonalenie technik medytacji, twórczej arteterapii oraz tzw. mindfullness, czyli metod pomocy w stanach napięcia emocjonalnego. Pracownicy i współpracownicy mogli również skorzystać z bezpłatnych i anonimowych konsultacji z lekarzem psychiatrą. Zorganizowano także spotkanie online z Justyną Suchecką – dziennikarką TVN24.pl – oraz Angeliką Friedrich – pomysłodawczynią inicjatywy „Nastoletni Azyl”, jedną z bohaterek bestsellerowej książki Justyny Sucheckiej o zdrowiu psychicznym młodzieży pt. „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”.

Na stałe w firmie funkcjonuje program „PPP: Pierwsza Pomoc Psychologiczna”, w ramach którego każdy członek zespołu TVN Warner Bros. Discovery może zgłosić się do jednego z ośmiu Ambasadorek_ów, z problemami życia codziennego oraz zawodowego, a także w chwilach, w których potrzebuje wsparcia czy odczuwa pogorszenie swojego stanu psychicznego. Są to osoby pracujące w ramach TVN Warner Bros. Discovery, które pełnią funkcję pierwszego kontaktu dla pracowników w kryzysie i łączą ich z wykwalifikowanymi specjalistami, którzy mogą udzielić im profesjonalnej i indywidualnej pomocy. Członkowie zespołu TVN Warner Bros. Discovery mogą całkowicie anonimowo skorzystać także z 6 bezpłatnych spotkań ze specjalistą i zasięgnąć pomocy psychologicznej w ramach platformy Employee Assistance Program.

- Nasz zespół jako drugi na świecie – w ramach międzynarodowej struktury Warner Bros. Discovery – wdrożył program Ambasadorów Pierwszej Pomocy Psychologicznej. W ramach inicjatywy członkowie naszego zespołu mogą zwrócić się do osób, które chętnie wysłuchają ich i okażą wsparcie, gdy odczuwają nadmierny stres, obniżony nastrój, lęk, bądź mierzą się z innymi trudnościami na polu prywatnym lub zawodowym. Wszystkie spotkania objęte są poufnością i mają na celu przekierowanie danej osoby do odpowiedniego specjalisty, który udzieli mu profesjonalnego wsparcia – mówi Agnieszka Maciejewska, VP People & Culture w TVN Warner Bros. Discovery.

TEMAT KRYZYSU ZDROWIA PSYCHICZNEGO NA ANTENACH NADAWCY

Z badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że prawie miliard ludzi cierpi na zaburzenia psychiczne, z czego 14% z nich stanowią nastolatki. Mając świadomość skali problemu, w minionym miesiącu w Faktach TVN i na antenie TVN24 pojawiły się liczne materiały poświęcone kondycji naszego zdrowia psychicznego oraz opieki psychiatrycznej w Polsce, rozmowy z ekspertami nt. depresji i bullyingu w szkołach, a także szerokie portfolio treści w portalu TVN24 i TVN24 GO, które będą dostępne dla Użytkowników przez cały rok.

Wśród nich znalazł się m.in. najnowszy (ósmy) odcinek cyklu “Depresja systemu”, tym razem poświęcony zjawisku znęcania się psychicznego w szkołach, specjalna sekcja w TVN24 GO z reportażami i rozmowami poświęconymi tematyce zdrowia psychicznego dostępna dla wszystkich użytkowników bez logowania, a także seria publikacji w portalu TVN24.pl, w tym poradnik na temat objawów depresji i informacja, gdzie szukać pomocy.

Każdorazowo Redakcja TVN24 w oparciu o najwyższe standardy dot. informowania o sprawach związanych ze zdrowiem psychicznym, przygotowuje wytyczne – w ramach zespołu standardów i dobrych praktyk dziennikarskich – dotyczące materiałów w taki sposób, by treści dotykające tak wrażliwych tematów, jak samobójstwa, depresja, przemoc domowa i rówieśnicza czy wykorzystywanie seksualne powstawały we współpracy z ekspertami i w zgodzie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia. Pod każdym artykułem w portalu i w każdym materiale emitowanym na antenie i w serwisie Player.pl dotyczącym zdrowia psychicznego widz znajdzie informację o dostępnej specjalistycznej pomocy, jaką może uzyskać każdy jej poszukujący.  

- Mówienie o tym, co ważne, ale i trudne, wpisane jest w DNA naszej stacji. Dlatego poświęcamy zdrowiu psychicznemu tyle czasu i uwagi, nie uciekamy od tematów, inicjujemy dyskusję, staramy się szukać wraz z ekspertami najlepszych rozwiązań. Już w listopadzie w TVN24 debata o zdrowiu psychicznym Polaków z udziałem psychologów, terapeutów, pedagogów i psychiatrów oraz osób, które w swoim życiu mierzą się z takimi wyzwaniami. To bardzo ważne, żeby o tym rozmawiać, bo to jest nasza wspólna sprawa i troska. Zależy nam na tym, żeby ludzie, którzy cierpią, a jeszcze nie szukali pomocy, bo nie wiedzą, gdzie mogą jej szukać albo ciągle się wstydzą, dostali od nas poczucie, że nie są w tym sami – że warto, a nawet trzeba zawalczyć o siebie, o swoich bliskich. Tylko tak możemy coś zmienić  – przyznaje Brygida Grysiak, zastępczyni redaktora naczelnego TVN24 oraz redaktorka do spraw standardów i dobrych praktyk dziennikarskich.

FUNDACJA TVN BUDUJE CENTRUM PSYCHIATRII DZIECI I MŁODZIEŻY

Jednym z kluczowych tematów dla działającej od ponad 20 lat Fundacji TVN jest kwestia psychiatrii dziecięcej. Dzisiaj w Polsce żyje około 7,5 mln dzieci i młodzieży. Zdaniem ekspertów blisko 9% z nich wykazuje zaburzenia w stopniu wymagającym profesjonalnej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. Jednocześnie psychiatria dziecięca w Polsce jest dziś w zapaści. Oddziały psychiatryczne dla najmłodszych są zamykane, szpitale przepełnione, a leczenie utrudnione z uwagi na brak wykwalifikowanych kadr. Ta dramatyczna sytuacja powoduje, że jednym z kluczowych obecnie projektów dla Fundacji jest budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Innowacyjne i światowej klasy Centrum zostanie oddane do użytku pod koniec 2023 roku.

Będzie to pierwsze tego typu centrum lecznicze w Polsce dla młodego pokolenia z całego kraju. Oddział Pobytu Dziennego zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie, czyli około 10 tys. pacjentom rocznie. Oddział Pobytu Stacjonarnego będzie dysponował 32 miejscami, w tym 6 łóżkami na Oddziale Obserwacji, 4 łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym. W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna, a pacjenci będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki, tj. m.in. z tomografii, rezonansu czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych. Koszt tej inwestycji po stronie Fundacji TVN wynosi ok. 34 mln złotych.

W 2023 roku Fundacja planuje również uruchomienie akcji #zdrowiewgłowie, będącej kontynuacją działań z lat poprzednich – inicjatywa polegać będzie na stworzeniu gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych w szpitalach dziecięcych na terenie całej Polski. Ma to być bezpieczna przestrzeń do rozmowy lekarzy z dziećmi i rodzicami szukającymi wsparcia. Akcja #zdrowiewgłowie realizowana będzie przez Fundację TVN we współpracy z firmą Amazon.

Źródło: TVN S.A.

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Canal+ pokaże Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA w piłce nożnej
CANAL+ pozyskał prawa do Klubowych Mistrzostw Świata – FIFA Club World Cup Maroko 2022. Turniej z udziałem siedmiu drużyn, w tym Realu Madryt i Flamengo, odbędzie się w dniach 1-11 lutego. Wszystkie spotkania będą transmitowane w kanałach sportowych CANAL+ oraz CANAL+ online.
Alfa TVP i Belsat TV dostępne na szóstym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej
Wprowadzenie do dystrybucji naziemnej programów TVP Alfa i Belsat TV zapewni widzom z całej Polski możliwość ich swobodnego odbioru, w szczególności tym, dla których naziemna telewizja cyfrowa jest głównym źródłem odbioru sygnału telewizyjnego. Oba kanały od 24 stycznia są nadawane w nowym standardzie DVB-T2/HEVC, w wysokiej rozdzielczości...
W ramach akcji przygotowaliśmy dwie aukcje.
Pierwsze wydanie czasopisma Murator ukazało się w styczniu 1983 roku i liczyło 64 strony. Do tej pory wydanych zostało 466 numerów miesięcznika.
To już 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka organizowana jest pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą!”. TVN Warner Bros. Discovery po raz siódmy jest głównym partnerem telewizyjnym tej wyjątkowej akcji. Relacje z wydarzenia będzie można oglądać od rana 29 stycznia na antenie TVN, TTV, TVN24 oraz w Playerze.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764