logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Weź Niepierdol: Parodia reklamy zwycięża Galę Twórców - Video Roku

   19.03.2016, przeczytano 62047 razy

Parodia reklamy leków „Weź Niepierdol” zwyciężyła w kategorii Video Roku w konkursie Gala Twórców 2015. Jak wyjaśnia autorka - Magdalena Mikołajczyk - przesłaniem filmu nie jest promowanie znieczulicy, lecz zachęta do cieszenia się życiem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wez-niepierdol%3A-parodia-reklamy-zwycieza-gale-tworcow---video-roku,27895,artykul.html

Konkurs Gala Twórców - Blog Roki i Video Roku organizowany jest przez Onet.pl od 2005 roku. Do kategorii Video Roku nominowane są filmiki łączące wyjątkową popularność i oglądalność z istotną społecznie tematyką.

W udzielonym Onetowi wywiadowi autorka mówi: - Są jakby dwa głosy w skierowane w stronę tego filmu. Jeden jest taki, że żeby nie narzekać na błahostki, które spotykają każdego z nas, codziennie jakieś ciężkie chwile, żeby po prostu wziąć się w garść. I taki jest przekaz tego filmu. Żeby – za przeproszeniem – nie p***ić, ale uśmiechnąć się i żyć.  (...) Ponieważ sama jestem w trudnej sytuacji, że tak powiem medycznej, życiowej – moje dziecko jest leczone w Warszawie od trzech lat i zmagamy się z naprawdę trudnymi rzeczami na co dzień. Uświadamiamy sobie, jak wiele energii tracimy na użalanie się nad sobą, nad pierdołami tak naprawdę. W związku z tym mój apel: ten film został stworzony po to, żeby przestać sapać, przestać skwierczeć, tylko zostało to powiedziane bardziej dosadnie, z humorem, z żartem.

Film, który w serwisie youtube odtworzono blisko 5 mln razy, zwrócił już wcześniej uwagę na naszym forum. Mikołajczyk odnosi się wprost do źródła inspiracji - czyli do telewizyjnych spotów reklamujących środki medyczne, zauważając:  - Przecież oglądamy telewizję, widzimy te reklamy: są tabletki na wszystko.

Czy zatem branża reklamowa powinna sobie wziąć przekaz zawarty w tytule filmu szczególnie do serca?

Źródło: Onet.pl, Signs.pl

www.blogroku.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Piękne ... po prostu esencja! Już reklamy w trójce są takie jak dla plebsu. ...

avatar użytkownika
,

"Oto i dożyliśmy czasów, w których płaski, prostacki żart zdobywa salony." Może nie zrozumiałeś? ;-)
Przesłanie filmu uważam za bardzo trafne i pożyteczne, bo rzeczywiście zapominamy o tym co ważne, koncentrując się na pierdołach. Nie oglądam telewizji w ogóle, więc nie wiem co się tam pojawia, ale słucham radia (myślę, że niezłej rozgłośni) i wiem na jak nędznym poziomie są reklamy. Często czuję się wręcz przez nie obrażany, bo zakładają, że odbiorcą jest idiota. Ostatnio słyszałem reklamę suplementów diety dla psów.
A forma? Forma jest dokładnie taka, jakiej się po Magdzie Mleczak (teraz pod innym nazwiskiem - zapewne w związku ze zmianą stanu cywilnego) można się spodziewać. Ja ją lubię i jej dokonania kabaretowo-sceniczne uważam za stojące na przyzwoitym poziomie (w kategoriach kabaretowych, rzecz jasna). Z założenia nie jest to bardzo finezyjny dowcip, ale wydaje mi się, że bardzo zręczny i będę go bronił.
Podobno już na staroegipskich papirusach odczytano narzekania na ówczesną młodzież, czyli od niepamiętnych czasów świat schodzi na psy.

avatar użytkownika
,

Podobnie jak kawałek gołego tyłka nie przesądza, że mamy do czynienia z pornografią, tak użycie wulgaryzmu nie oznacza że mamy do czynienia z prostactwem. W tym wypadku wulgaryzmem posłużono się w sposób celny, inteligentny, zabawny, wykorzystując grę słów i wieloznaczność.

Gdybyż większość polskich spotów reklamowych była choć w niewielkim stopniu tak wyrafinowana.
  

avatar użytkownika
,

Ci z komisji, ktorzy wybrali to video powinni brać garściami te leki. Chyba po najebaniu sie glosowali.

avatar użytkownika
,

Używanie wulgaryzmów to nie to samo co bycie wulgarnym.  

avatar użytkownika
,

Dla mnie spoko.

brak ikonki
,

Hah, genialne! :D Takie stare, a ja jeszcze na to nie trafiłem dotąd! :D

avatar użytkownika
,

Takie rzeczy tylko w Signs.pl...  

Najnowsze w tym dziale

Gifts Journal Flesz – czerwiec 2021
Kolejny miesiąc za nami, a to oznacza że czas na kolejne wydanie Gifts Journal Flesza. Co można znaleźć w czerwcowym wydaniu Flesza:
Targi Remaextra we wrześniu – Gifts Journal Flesz – maj 2021
We Fleszu magazynu Gifts Journal prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w majowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - kwiecień 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w kwietniowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - marzec 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w marcowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz – grudzień 2020
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764