logo
WIADOMOŚCI

Więcej i szybciej z Duplo w Drukarni Akapit

Mateusz Zawiślak  PR 02.01.2017, przeczytano 484 razy

Więcej broszur i w krótszym czasie może obecnie – po inwestycji w urządzenie do broszurowania firmy Duplo (model 600i) – zrealizować Drukarnia Akapit z Lublina. Zakupy, jakich dokonało to przedsiębiorstwo poligraficzne pozwala mu obecnie nie tylko oferować klientom lepsze jakościowo i sprawniej realizowane produkty, ale także wyprzedzić konkurencję na niełatwym rynku zleceń.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wiecej-i-szybciej-z-duplo-w-drukarni-akapit,30981,artykul.html

Drukarnia Akapit istnieje od 2003 roku i od początku swojej działalności stawia na dwutorowy rozwój. Z jednej strony zatrudnia ludzi kreatywnych, z pasją, wiedzą i doświadczeniem, z drugiej - nieustannie modernizuje swój park maszynowy. Te dwa elementy sprawiają, że może ona wykonać nawet najbardziej wyrafinowane zamówienia, co doceniają również jej klienci, których nieustannie przybywa. W jej parku sprzętowym znajdują się nowoczesne, półformatowe maszyny drukujące znanych producentów, co daje jej przewagę konkurencyjną pod względem jakości i szybkości nie tylko wśród drukarń w regionie; firma śmiało konkuruje z innymi drukarniami w Polsce, realizując prace dla klientów z różnych części naszego kraju. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji materiałów reklamowych i książek dla wydawnictw, firm produkcyjnych, przedsiębiorstw poligraficznych, agencji reklamowych, banków i wielu innych. Aby sprostać ich oczekiwaniom, nieustannie inwestuje w swój park maszynowy. Do jej ostatnich zakupów należy m.in. system do broszurowania Duplo. To kolejna już maszyna tego producenta w Drukarni Akapit – pierwsza rozpoczęła tu pracę w 2007 roku.

Na kolejny model urządzenia Duplo zdecydowaliśmy się ze względu na jeszcze lepszą możliwość pobierania papieru po krótkim i długim włóknie w stosunku do zbliżonego cenowo urządzenia firmy konkurencyjnej – mówi Grzegorz Kieloch, prezes Drukarni Akapit. - Nie bez znaczenia był też nasz dobry kontakt z przedstawicielem firmy Duplo, co zawsze ułatwia rozmowy handlowe. Ponadto fakt, że mamy już jedną maszynę tej marki pozwala nam, w przypadku ewentualnej awarii jednej z nich, na przełożenie części zlecenia z jednego urządzenia do drugiego. To pozwala z kolei na uniknięcie możliwych przestojów w produkcji, zapewniając zarówno nam jak i naszym klientom jeszcze większe bezpieczeństwo.

Wydajność maszyny Grzegorz Kieloch ocenia na zadawalającą firmę na tym etapie rozwoju przedsiębiorstwa. Właściciel Drukarni Akapit podkreśla również fakt, że urządzenie to – w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych - cechuje szybsza zmiana formatu, co również przekłada się na prędkość realizowanej tu produkcji. Ponadto podkreśla takie jego zalety jak: płynna regulacja siły ssącej arkuszy i podświetlenie LED linii szyjąco - falcującej, a także to, że kąt falcowania reguluje się tu nie tylko przednim stoperem, ale też prowadnicami bocznymi, co ułatwia pracę operatorom maszyny.

Dzięki zastosowaniu indywidualnych dmuchaw do każdej półki w wieży – mówi - zamiast jednego zbiorczego kompresora, maszyna jest dość cicha, co przekłada się też na zwiększenie komfortu ich pracy. Na to wpływa również fakt, że obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Jednak nie jest też na tyle prosta, żeby każdy pracownik mógł je obsługiwać - odpowiednie szkolenie jest tu niezbędne.

Najważniejszym jednak aspektem tej inwestycji dla Drukarni Akapit – obok możliwości skrócenia czasu wykonania usługi i jeszcze lepszej jakości (maszyna, co podkreśla Grzegorz Kieloch, jest bardzo precyzyjna) – jest fakt, że Duplo pozwala na szycie albumowe formatu A4 po krótkim boku. Dzięki temu firma mogła – po tej inwestycji - poszerzyć swoją ofertę dla klientów (tym samym spełniając ich oczekiwania, na czym najbardziej jej zależy), wyprzedzając przy tym wiele konkurencyjnych dla siebie zakładów.

Źródło: Duplo Polska

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Digital Series HD – nowa maszyna w portfolio firmy Mark Andy
Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu nowego, wzbogaconego modelu maszyny, bazującego na platformie hybrydowej Digital Series. Digital Series HD, bo o niej mowa, to w zamierzeniach producenta wzbogacona wersja znanego już z rynku produkcyjnego urządzenia do druku cyfrowego, mająca zapewnić jeszcze wyższy poziom wydajności i zyskowności od wcześniejszego modelu. Jak podaje...
Océ Labelstream 4000 – pierwszy atramentowy system Canon do druku opakowań i etykiet
Canon zaprezentował Océ LabelStream 4000 – pierwszy atramentowy ploter przemysłowy UV o modułowej budowie. Urządzenie oferuje konfigurację w pełni cyfrową lub hybrydową, dzięki niestandardowemu połączeniu jednostek cyfrowych, fleksograficznych, wykończeniowych i ozdabiających wydruk. Dzięki prędkości sięgającej od 950 do 1672 m2/godz. Océ LabelStream 4000...
Stora Enso wprowadza biokompozyty Durasense
Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu na rynek bazujących na drewnie biokompozytów pod nazwą DuraSense. Zdaniem firmy są one kolejnym znaczącym krokiem urzeczywistniającym filozofię zastępowania materiałów opartych na surowcach kopalnych rozwiązaniami odnawialnymi. DuraSense to propozycja dla przedsiębiorstw poszukujących zaawansowanych, proekologicznych biokompozytów,...
Firma OKI Europe na targach FESPA 2018 zaprezentowała możliwości swoich drukarek graficznych Pro Series, które dzięki swoim zaawansowanym funkcjonalnościom umożliwiają firmom z sektora drukarskiego osiągnięcie nowych wyżyn kreatywności poprzez produkcję wydruków w żywych, przyciągających wzrok kolorach, wychodzących poza CMYK.
Dobra sytuacja branży poligraficznej w Polsce
Blisko 40 proc. Polaków czyta przynajmniej jedną książkę w ciągu roku. Choć poziom czytelnictwa znajduje się na niskim poziomie, to coraz częściej kupujemy książki. Rośnie też liczba publikowanych tytułów, od roku 1991 – ponad trzykrotnie.  Dla przemysłu poligraficznego oznacza to dobrą koniunkturę, zwłaszcza na rynku książek z twardą oprawą,...
 
niedziela 24.06.2018, 60 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone