logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wielkoformatowy skaner płaski Colortrac Flatbed

  PR 07.05.2003, przeczytano 8972 razy

Firma ATRIUM Centrum Ploterowe z Opola wprowadziła do swojej oferty nowy skaner wielkoformatowy Colortrac Flatbed FB 24120. Jest to skaner płaski, w którym oryginał pozostaje nieruchomy w czasie skanowania, podobnie jak ma to miejsce w skanerach biurkowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wielkoformatowy-skaner-plaski-colortrac-flatbed,1620,artykul.html

Wyjątkowe natomiast są: obszar skanowania wynoszący 610 x 915 mm (24” x 36”) i rozdzielczość wynosząca 3600 dpi. Skaner wyposażony jest w dwie, bardzo stabilnie umocowane, kamery posiadające trzyliniowe zespoły elementów CCD (7500 pikseli, 36 bitów) i może skanować dokumenty przeźroczyste i nieprzeźroczyste.

Flatbed został stworzony z myślą o skanowaniu wielkoformatowych „grafik” o wyjątkowej wartości, przede wszystkim dzieł sztuki, starych map, historycznych dokumentów, książek i innych oryginałów, których nie można lub nie powinno się skanować na skanerach rolkowych. Z powyższych też powodów Fladbed zapewnia bardzo dużą dokładność, najwyższą jakość odwzorowania szczegółów (również w ciemnych partiach obrazów) oraz pełną zgodność kolorów. Przy takich parametrach możliwe jest nawet oddanie szczegółów akwareli, głębi obrazu olejnego czy skomplikowanej faktury nietypowego oryginału. Urządzenie umożliwia kontrolę wielu parametrów zdigitalizowanego obrazu – jasności, gamy kolorystycznej, punktu czerni i bieli, poziomów jasności oraz hardwarowego wyostrzania. Poza tym ten skaner oferuje dużą wydajność pracy i wiele zaawansowanych funkcji optymalizowanych pod kątem zastosowań w muzeach i archiwach, bibliotekach, wydawnictwach, a nawet w studiach animacji obrazu. Przy najwyższej rozdzielczości optycznej 600 dpi Colortrac Flatbed skanuje z prędkością 0,22”/s (A1 w czasie 164 sekundy). Przy takich zastosowaniach ważny jest szybki interface skanera. Dlatego komunikację z komputerem zapewnia łącze FireWire (600 Mb/s) oraz SCSI (Ultra Wide 40 Mb/s).

Każdy skaner Colortrac Flatbed wyposażony jest w oprogramowanie ScanWorks, CopyWorks Plus, BatchWorks i TWAIN. ScanWorks to program do skanowania posiadający wszystkie potrzebne w skanowaniu funkcje oraz zaawansowane możliwości korekcji obrazu (kolor, jasność, nasycenie, ostrość, usunięcie drobnych zanieczyszczeń i zniekształceń). Posiada również narzędzia do ustawiania i kalibracji skanera. Unikalną funkcją programu jest automatyczne rozpoczęcie skanowania po wykryciu oryginału.
Oprogramowanie CopyWorks jest połączeniem programu skanującego z wydajnym RIP-em. Przy zachowaniu prostoty obsługi, program oferuje zaawansowane funkcje skanowania i drukowania. Oprócz tak oczywistych funkcji jak skalowanie (1-500 %), wielokrotny wydruk tej samej grafiki, obsługa profili ICC czy filtry korekcyjne, program może automatycznie dobierać optymalną rozdzielczość skanowania i druku oraz dobierać najlepsze parametry obrazu w zależności od jego zawartości.

Informacji o szczegółach technicznych i o cenie udziela ATRIUM Centrum Ploterowe, www.atrium.com.pl, tel. (0-77) 458 16 81.


avatar użytkownika
+ + + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Atrium

(ATRIUM Centrum Ploterowe sp. z o.o.)

Atrium o sobie:

W maju 1993 roku powstała firma - Atrium Centrum Ploterowe. Od początku działalności, jest czołowym dostawcą maszyn i materiałów do druku wielkoformatowego.

Atrium jest wyłącznym dystrybutorem japońskich ploterów MUTOH a także takich marek jak EFI, SUMMA, NEOLT, ONYX i wiele innych.

Obecnie Atrium zatrudnia ponad 100 pracowników w całym kraju. Główna siedziba firmy znajduje się w Opolu. Do dyspozycji naszych klientów pozostają także oddziały: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dalszy rozwój zespołu PA w SEC Newgate CEE
Nowym Senior Advisorem SEC Newgate CEE został Krzysztof Kępa, ekspert rynku elektro-energetycznego oraz sektora oil&gas. Dwóch kolejnych konsultantów to Piotr Górski, dotychczasowy analityk i redaktor prowadzący Res Publica Nova oraz Szymon Dziewięcki, tegoroczny zwycięzca Young Creative Cannes Lions.
Os3 odpalają Mistrzostwa Polski w Grillowaniu dla marki Duda Nasze Polski
Grillowanie to narodowy sport Polaków. W tej dziedzinie realizują się wszyscy, jak Polska długa i szeroka. Już niedługo dowiemy się kto zostanie Mistrzem Polski w Grillowaniu. Rusza najgorętsze wydarzenie sezonu grillowego w naszym kraju. Fani rywalizacji i niepowtarzalnych smaków już czują w powietrzu aromat, którego nie da się pomylić z niczym innym.
Agencja Webtalk wzmacnia Dział Mediów – do zespołu dołącza Wojciech Dworzyński
WebTalk, agencja oferująca rozwiązania full service digital, zatrudniła kolejnego specjalistę z wieloletnim doświadczeniem. Wojciech Dworzyński, który dołączył do zespołu na stanowisku Digital Media & Performance Director, odpowiada za dalszy rozwój działu mediów i jego kompetencji.
Sinajet 1007MT w drukarni Fastgraw
Firma Grafmasz zainstalowała kolejny ploter tnąco-bigujący 1007 MT. W pierwszym kwartale 2022 roku wdrożenie nastąpiło w drukarni FastGRAW w Zamościu, z którą Grafmasz współpracuje od wielu lat. Firma użytkowała dotychczas między innymi, krajarkę Grafmasz i inne urządzenia introligatorskie. FastGRAW oferuje druk cyfrowy, offsetowy, sublimację oraz wiele innych...
Kia promuje elektrycznego crossovera EV6
W związku ze zdobyciem przez model Kia EV6 tytułu Samochodu Roku 2022 w prestiżowym konkursie Car of The Year 2022 Kia Polska rozpoczęła szeroko zasięgową kampanię mediową budującą świadomość tego wydarzenia. Media zaplanowała i zakupiła agencja Havas Media.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764