logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wieloletni partner firmy Nilpeter - LUX Global Label - inwestuje w maszynę FA-17

  PR 30.04.2021, przeczytano 456 razy
ilustracjastrzałka

Przedsiębiorstwo LUX Global Label z siedzibą w Lafayette Hill w Pensylwanii (USA), będące wieloletnim partnerem firmy Nilpeter, zainwestowało w nową maszynę fleksograficzną FA-17, aby zwiększyć wydajność operacyjną i sprawdzić granice możliwości w zakresie wprowadzania na rynek nowoczesnych produktów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wieloletni-partner-firmy-nilpeter---lux-global-label---inwestuje-w-maszyne-fa-17,391283,artykul.html

W ostatnim czasie w firmie LUX Global Label została zainstalowana nowa linia FA-17. Ta 10-kolorowa maszyna fleksograficzna wyposażona jest w nowy mechanizm automatycznego blokowania, który zapewnia stabilność podczas całego procesu drukowania, napędzane rolki dociskowe ze specjalnym antypoślizgowym wykończeniem powierzchni oraz system CLEANINKING nowej generacji.

Koncentracja ambicji wokół dwóch kluczowych obszarów

- Nasze ambicje związane z nową linią koncentrują się wokół dwóch kluczowych obszarów - wydajności procesów oraz rozwoju produktu - mówi Leslie Gurland, Executive Vice President Global Sales and Marketing w firmie LUX Global Label.

- Po pierwsze, maszyna umożliwia nam zwiększenie prędkości i zmniejszenie poziomu makulatury, co pozwoli nam na skrócenie czasu realizacji zamówień i utrzymanie konkurencyjności cenowej na rynku. Po drugie, instalacja ta jest oznaką naszego stałego zaangażowania w testowanie granic i wprowadzanie na rynek nowych, najnowocześniejszych produktów – kontynuuje pani Prezes.

- Nawiązaliśmy współpracę z firmą, która opracowała technologię „micro motion” dla efektu 3D, wymagającą ultra-precyzyjnego druku i doskonałego pasowania registrów. Tego rodzaju produkcja może powstać jedynie przy zastosowaniu najnowszej linii FA. Rozwiązanie to ma daleko idące możliwości zarówno jako unikatowe zabezpieczenie dedykowane branży opieki zdrowotnej, jak i wizualny element wyróżniający produkty higieny osobistej - podsumowuje.

Linia FA firmy Nilpeter

Linia FA to najbardziej wszechstronna fleksograficzna maszyna drukująca na rynku - zaprojektowana z myślą o zaspokojeniu stale rosnących potrzeb drukarni. Jej centrum stanowi nowoczesny pulpit sterowania, z intuicyjnym interfejsem użytkownika i w pełni mobilną kontrolą druku.  FA pozwala drukarniom na zwiększenie wydajności ich maszyn drukujących dzięki posiadanym modułom wspierającym generowanie wartości dodanej, a także pakietom aplikacji i automatyzacji. Wszystkie główne komponenty są produkowane we własnym zakresie, co oznacza wyższą jakość produkcji oraz kontroli. System przepływów produkcyjnych LEAN firmy Nilpeter oraz jednolite zakłady zapewniają dostawy na cały świat.

Sukces w pełnych wyzwań czasach

W samym środku globalnej pandemii firma LUX Global Label odniosła sukces dzięki wzrostowi obrotów, niesamowicie oddanym pracownikom i wielu wirtualnym sesjom.

- Dla mnie niezmiernie ważne jest docenienie wszystkich niesamowitych pracowników firmy LUX, którzy są niezbędni, tych produkujących etykiety do najbardziej potrzebnych leków, produktów dostępnych bez recepty i środków odkażających do rąk. Przychodzili oni do pracy dzień w dzień i wykonywali swoje zadania z pozytywnym nastawieniem. Na szczęście większość naszych klientów, podobnie jak my, odnotowała wzrost biznesu podczas COVID, co oczywiście było pozytywnym zjawiskiem w tych bardzo trudnych czasach. Musieliśmy się przestawić i wspierać naszych klientów bez osobistych wizyt, poprzez wirtualne sesje, spotkania i proofy, a na miejscu byliśmy tylko w przypadku projektów o znaczeniu krytycznym - mówi Leslie Gurland.

Wyrazy uznania dla LUX & Nilpeter

- Jestem dumna z telefonu, który otrzyma niedawno od weterana w naszej branży - to zasługa zarówno nas w LUX, jak i naszych maszyn Nilpeter. Osoba ta produkowała etykiety, które były bardzo podobne do tych, jakie produkowaliśmy w przeszłości, a jej klient chciał uzyskać taki sam wygląd jak nasze etykiety. Niestety, jego maszyny były prostymi maszynami fleksograficznymi i nie udało mu się osiągnąć takiego samego wyglądu jak nam. W wyprodukowanej przez nas etykiecie zastosowaliśmy białą perłową farbę wklęsłodrukową, która nadała jej naturalny połysk, a nie ziarnisty wygląd. Fioletowa winieta została wykonana w technice offsetowej, dzięki czemu wizualnie przechodzi w biel, podczas gdy druk fleksograficzny stworzyłby twardą linię. To był ogromny komplement, gdy ten człowiek, który pracował dla największych i najlepszych firm produkujących etykiety, powiedział: <<Wasza etykieta jest piękna - nie znam nikogo w Stanach Zjednoczonych, kto mógłby ją wykonać>> - dodaje Leslie Gurland.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso bada wpływ opakowań na ekologię systemów żywnościowych
Stora Enso opublikowała swoje najnowsze badania, rzucające – jak podkreśla – nowe światło na znaczenie opakowania w kontekście zwiększenia proekologiczności systemów żywnościowych. W raporcie zatytułowanym „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych” firma wskazuje 13 czynników wpływających na łańcuch wartości związany z opakowaniem spożywczym....
Wydruk po raz kolejny z Duplo
Drukarnia Wydruk z Katowic po raz kolejny zdecydowała się na zakup urządzenia z oferty Duplo. Tym razem wybrała system zbierająco-broszurujący Duplo 600i. Od jakiegoś czasu w firmie pracuje również bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 oraz automatyczna linia do oprawy zeszytowej iSaddle – oba urządzenia z oferty Duplo Polska. Dostawcą wszystkich tych maszyn...
API Folie Polska na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2023
W dniach 1-2 czerwca br. w hotelu Aquarius Spa w Kołobrzegu odbywać się będzie Kongres Etykiety Samoprzylepne 2023, organizowany przez wydawnictwo Polski Drukarz. Wśród współorganizatorów wydarzenia po raz kolejny znajdzie się firma API Folie Polska. Katarzyna Kozińska – jej dyrektor zarządzająca – wygłosi referat podczas stanowiącej integralną część kongresu 18....
„Cyfrowa rewolucja – odkryj nowe horyzonty w świecie opakowań”
Firma DKS - multibrandowy dostawca, który od 30 lat zajmuje się wdrożeniami kompleksowych rozwiązań dla druku – już niebawem na dwa dni „zamieni się” w drukarnię, oferującą dwie innowacyjne, pełnie linie do produkcji opakowań. W dniach 21-22 czerwca, w godzinach 9.00- 16.30, wraz z firmą Akonda i partnerami zaprasza na konferencję oraz warsztaty do swojej...
Media Meeting CEE - Wuerzburg 2023
W 2022 roku koncern Koenig & Bauer wypracował 1,2 miliarda euro przychodu – o 100 milionów więcej niż w 2021 r. Konsekwentnie realizuje wprowadzoną półtora roku temu strategię „Exceeding Print” poprzez cyfryzację, indywidualizację i zrównoważony rozwój, a także skutecznie identyfikuje obszary o wysokim potencjale wzrostu i nie waha...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764