logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wieloletni partner firmy Nilpeter - LUX Global Label - inwestuje w maszynę FA-17

  PR 30.04.2021, przeczytano 228 razy
ilustracjastrzałka

Przedsiębiorstwo LUX Global Label z siedzibą w Lafayette Hill w Pensylwanii (USA), będące wieloletnim partnerem firmy Nilpeter, zainwestowało w nową maszynę fleksograficzną FA-17, aby zwiększyć wydajność operacyjną i sprawdzić granice możliwości w zakresie wprowadzania na rynek nowoczesnych produktów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wieloletni-partner-firmy-nilpeter---lux-global-label---inwestuje-w-maszyne-fa-17,391283,artykul.html

W ostatnim czasie w firmie LUX Global Label została zainstalowana nowa linia FA-17. Ta 10-kolorowa maszyna fleksograficzna wyposażona jest w nowy mechanizm automatycznego blokowania, który zapewnia stabilność podczas całego procesu drukowania, napędzane rolki dociskowe ze specjalnym antypoślizgowym wykończeniem powierzchni oraz system CLEANINKING nowej generacji.

Koncentracja ambicji wokół dwóch kluczowych obszarów

- Nasze ambicje związane z nową linią koncentrują się wokół dwóch kluczowych obszarów - wydajności procesów oraz rozwoju produktu - mówi Leslie Gurland, Executive Vice President Global Sales and Marketing w firmie LUX Global Label.

- Po pierwsze, maszyna umożliwia nam zwiększenie prędkości i zmniejszenie poziomu makulatury, co pozwoli nam na skrócenie czasu realizacji zamówień i utrzymanie konkurencyjności cenowej na rynku. Po drugie, instalacja ta jest oznaką naszego stałego zaangażowania w testowanie granic i wprowadzanie na rynek nowych, najnowocześniejszych produktów – kontynuuje pani Prezes.

- Nawiązaliśmy współpracę z firmą, która opracowała technologię „micro motion” dla efektu 3D, wymagającą ultra-precyzyjnego druku i doskonałego pasowania registrów. Tego rodzaju produkcja może powstać jedynie przy zastosowaniu najnowszej linii FA. Rozwiązanie to ma daleko idące możliwości zarówno jako unikatowe zabezpieczenie dedykowane branży opieki zdrowotnej, jak i wizualny element wyróżniający produkty higieny osobistej - podsumowuje.

Linia FA firmy Nilpeter

Linia FA to najbardziej wszechstronna fleksograficzna maszyna drukująca na rynku - zaprojektowana z myślą o zaspokojeniu stale rosnących potrzeb drukarni. Jej centrum stanowi nowoczesny pulpit sterowania, z intuicyjnym interfejsem użytkownika i w pełni mobilną kontrolą druku.  FA pozwala drukarniom na zwiększenie wydajności ich maszyn drukujących dzięki posiadanym modułom wspierającym generowanie wartości dodanej, a także pakietom aplikacji i automatyzacji. Wszystkie główne komponenty są produkowane we własnym zakresie, co oznacza wyższą jakość produkcji oraz kontroli. System przepływów produkcyjnych LEAN firmy Nilpeter oraz jednolite zakłady zapewniają dostawy na cały świat.

Sukces w pełnych wyzwań czasach

W samym środku globalnej pandemii firma LUX Global Label odniosła sukces dzięki wzrostowi obrotów, niesamowicie oddanym pracownikom i wielu wirtualnym sesjom.

- Dla mnie niezmiernie ważne jest docenienie wszystkich niesamowitych pracowników firmy LUX, którzy są niezbędni, tych produkujących etykiety do najbardziej potrzebnych leków, produktów dostępnych bez recepty i środków odkażających do rąk. Przychodzili oni do pracy dzień w dzień i wykonywali swoje zadania z pozytywnym nastawieniem. Na szczęście większość naszych klientów, podobnie jak my, odnotowała wzrost biznesu podczas COVID, co oczywiście było pozytywnym zjawiskiem w tych bardzo trudnych czasach. Musieliśmy się przestawić i wspierać naszych klientów bez osobistych wizyt, poprzez wirtualne sesje, spotkania i proofy, a na miejscu byliśmy tylko w przypadku projektów o znaczeniu krytycznym - mówi Leslie Gurland.

Wyrazy uznania dla LUX & Nilpeter

- Jestem dumna z telefonu, który otrzyma niedawno od weterana w naszej branży - to zasługa zarówno nas w LUX, jak i naszych maszyn Nilpeter. Osoba ta produkowała etykiety, które były bardzo podobne do tych, jakie produkowaliśmy w przeszłości, a jej klient chciał uzyskać taki sam wygląd jak nasze etykiety. Niestety, jego maszyny były prostymi maszynami fleksograficznymi i nie udało mu się osiągnąć takiego samego wyglądu jak nam. W wyprodukowanej przez nas etykiecie zastosowaliśmy białą perłową farbę wklęsłodrukową, która nadała jej naturalny połysk, a nie ziarnisty wygląd. Fioletowa winieta została wykonana w technice offsetowej, dzięki czemu wizualnie przechodzi w biel, podczas gdy druk fleksograficzny stworzyłby twardą linię. To był ogromny komplement, gdy ten człowiek, który pracował dla największych i najlepszych firm produkujących etykiety, powiedział: <<Wasza etykieta jest piękna - nie znam nikogo w Stanach Zjednoczonych, kto mógłby ją wykonać>> - dodaje Leslie Gurland.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W Customer Technology Center zainstalowano maszynę fleksograficzną Evo XC
W Customer Technology Center (CTC) w Würzburgu obok maszyny do druku cyfrowego typu singlepass RotaJET stanęło jeszcze jedno urządzenie. Od kwietnia do dyspozycji odwiedzających klientów jest także maszyna Evo XD 8 przeznaczona do zadruku opakowań elastycznych.
Wyniki finansowe Stora Enso za 1. kwartał 2021
Stora Enso poinformowała o swoich wynikach finansowych za 1. kwartał 2021 r. W porównaniu z analogicznym okresem ub.r. firma zwiększyła o 3,1% przychody ze sprzedaży, poprawie uległ również zysk operacyjny EBIT (wyniósł on 328 mln euro) oraz marża zysku EBIT (14,1%). Stora Enso odnotowała również wyższy poziom przepływów gotówkowych,...
Etiflex wkracza na nowe rynki dzięki instalacji nowej maszyny FA-22
Firma Etiflex A/S, partner firmy Nilpeter od ponad 15 lat, zakupiła nową maszynę FA-22 w celu zwiększenia wydajności i efektywności kosztowej produkcji etykiet oraz dodania do swojego portfolio nowych produktów z folii i kartonu.
Wycinane bez wykrojników – nowy stół tnący PFI B2 w ofercie Duplo
Firma Duplo wprowadziła w ostatnim czasie do swojej oferty nowy stół tnący PFI B2 z nożem oscylacyjnym. Umożliwia on produkcję krótkich serii personalizowanych opakowań, etykiet, kart, naklejek, puzzli, materiałów POS o nietypowych kształtach bez konieczności tworzenia wykrojników. Jak zapewnia producent oznacza to spore oszczędności dla określonych...
Bailprint Labels modernizuje się dzięki nowej maszynie Nilpeter FA-17
Dążąc do "doskonalenia sztuki drukowania etykiet samoprzylepnych", firma Bailprint Labels Ltd. z Chorley, położonego na północ od Manchesteru (Anglia), wzbogaciła się o nową maszynę Nilpeter FA-17, trzecią w swoim portfolio maszyn drukujących tego duńskiego producenta. Chcąc otrzymać bardziej nowoczesną i szybszą maszynę o wyższym stopniu automatyzacji i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764