logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wieże zbierające Duplo w drukarni Vilpol

  PR 22.10.2013, przeczytano 1771 razy
ilustracjastrzałka

Drukarnia VilPol z Wilkowa Polskiego k. Warszawy jest pierwszym w naszym kraju posiadaczem czterech wież zbierających Duplo, które działają jako niezależne urządzenia. W jeszcze większym stopniu usprawniają one pracę w tym zakładzie poligraficznym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wieze-zbierajace-duplo-w-drukarni-vilpol,20014,artykul.html

Po zakupie przed niemal trzema laty dwóch wież zbierających z wykładaniem, jednoszczękowej oklejarki termicznej DPB-500 Dubinder oraz trzech utrząsarek jonizujących UCOS z firmy Duplo, tym razem – bazując na ofercie tego samego dostawcy – firma VilPol poszerzyła swój park maszynowy o kolejne wieże zbierające. Maszyny nie tylko usprawniły jej proces produkcji, ale wpłynęły przede wszystkim na wydajność firmy i cenę proponowanych przez nią usług.

Drukarnia VilPol od kilku lat nieco zmienia swoją specyfikę produkcji – mówi Andrzej Chełczyński, członek zarządu firmy VilPol. - Przed laty specjalizowała się w usługach introligatorskich i uszlachetnianiu druków.  Następnie – dzięki kolejnym inwestycjom m.in. własnemu studiu DTP, pracowni makiet i wykrojników, bogatemu parkowi maszynowemu (na który składa się pięć arkuszowych pół- i pełnoformatowych maszyn drukujących, w tym 5-kolorowa z lakierem dyspersyjnym w formacie B1) oraz wdrożeniu zaawansowanych technologii - świadczyła kompleksowe usługi poligraficzne. Zaczęła oferować wysoko przetworzone druki i opakowania wykonywane na kartonach, takie jak wielkoformatowe stendy, displeje, niestandardowe hangery, owijki, poprzez wszelkiego rodzaju pudełka, na różnych drukach akcydensowych: ulotkach, broszurach, kalendarzach, folderach itd. skończywszy. Od jakiegoś czasu jednak do tego rodzaju usług doszły kolejne – skierowane głównie do wydawnictw”.

VilPol znalazł sobie bowiem niszę na tym rynku i wykonuje obecnie trudne i nietypowe prace w zakresie produkcji dziełowej. Ze względu na wcześniejszą specjalizację posiada bardzo bogato wyposażony dział introligatorski, w którym pracują automaty do kaszerowania, wykrawania, wklejania okienek, składarko-sklejarki, maszyny do oprawy broszurowej, liczne złamywarki i linie do krojenia. Od kilku lat firma związała się również z Duplo, decydując się na kolejne urządzenia tego producenta.

Wchodząc na rynek wydawniczy VilPol skierował swoją ofertę do wydawnictw edukacyjnych i wykonuje obecnie dla nich szereg prac m.in. wyprawki szkolne tj. zbiory różnorakich materiałów i ćwiczeń dla młodszych dzieci. Są tam materiały o dużym stopniu trudności jeśli chodzi o ich wykonanie. Trzeba je także pozbierać kompletami do teczek. W tym przypadku bardzo pomocnym okazały się urządzenia Duplo.

Wieże zbierające Duplo doskonale sobie radziły z tym procesem, a nie był on prosty – mówi Andrzej Chełczyński. - Każdy materiał, który ma znaleźć się w teczce jest innego formatu, kształtu, ma inną grubość papieru itd. Dwie wcześniej zakupione wieże Duplo okazały się w tym procesie niezbędne, ale były również pomocne przy wykonywaniu wielu innych prac – między innymi zbieraliśmy na nich nietypowe wrzutki do broszur czy teczek reklamowych, kalendarze i inne. Jednak to wydawnictwa stanowiły coraz większy procent zleceniodawców, którzy kierowali do nas trudne i nietypowe prace. Nakłady rosły, więc zapadła decyzja o zakupie kolejnych wież Duplo, które zwiększyły wydajność naszej firmy i pozwoliły realizować w szybkim tempie zlecane przez wydawców duże nakłady. Obecnie, z wieżami Duplo, wyzwanie rzędu 100 czy 200 tysięcy nakładu, gdzie w każdej pozycji jest 50-60 zebranych kartek, nie stanowi dla nas żadnego problemu. Możemy przyjmować więcej zleceń i realizować je w krótszym czasie. A co najważniejsze – z urządzeniami Duplo czujemy się bezpieczniejsi. Szukaliśmy bowiem maszyn z pełną kontrolą. Owszem, jest na rynku wiele urządzeń, które potrafią zbierać, ale w przypadku produkcji, jaką realizujemy nie może być mowy o błędach. Nie może być kalendarza bez dnia, książki bez kartki czy zestawu ćwiczeń bez choćby jednego zadania. Nie może być również podwójnych arkuszy w tych produktach. Urządzenia Duplo dają nam gwarancję, że wszystko zostanie zebrane prawidłowo i na czas”.

Cieszymy się, ze firma VilPol po raz kolejny zdecydowała się na rozwiązanie Duplo – mówi Fryderyk Wiernicki, odpowiedzialny za sprzedaż w firmie Duplo Polska. - Tym bardziej, że jest tu ono wykorzystywane do bardzo trudnych prac. Większość użytkowników wież Duplo zbiera arkusze o jednakowej gramaturze – i tu nie ma żadnego problemu. W tym przypadku mamy do czynienia z zupełnie inną skalą trudności, z którą nasze urządzenia również świetnie sobie radzą. Dzięki temu oraz szeregu równoległym inwestycjom firma VilPol może pozyskiwać coraz więcej zleceń”.

Źródło: Duplo Polska

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Cyfrowa maszyna Accurio Label 190 firmy Konica Minolta w drukarni Unidruk
Accurio Label 190 - cyfrowa maszyna do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet w trybie rolowym została w ostatnim czasie uruchomiona w firmie Unidruk z Krakowa. Nowa usługa - związana z cyfrową produkcją etykiet tej prężnie działającej drukarni, dotychczas bazującej na szeroko pojętym akcydensie - adresowana jest do drukarń fleksograficznych, realizujących wysokie nakłady oraz...
Technologia Apogee Cloud w szwajcarskiej firmie Merkur Druck
Od pewnego czasu cztery zakłady poligraficzne, należące do szwajcarskiej grupy medialnej Merkur Druck, w części związanej z cyfrowym prepressem realizują swoją produkcję w oparciu o działające „w chmurze” rozwiązanie workflow – Apogee Cloud firmy Agfa. Jak podkreślają przedstawiciele drukarń użytkujących ten oferowany w ramach usługi SaaS (Software as a...
Api na targach Packaging Innovations 2019
Po raz kolejny API Group będzie wystawcą londyńskiej edycji targów Packaging Innovations, organizowanych w dniach 11-12 września br. Najważniejszą premierą, prezentowaną na stoisku firmy (nr A34), będzie kolejna edycja specjalnego wydawnictwa dedykowanego najnowszym trendom w branży opakowań i etykiet luksusowych – API Trends Folio, uwzględniającego okres od...
Labelexpo Europe 2019: targowe zapowiedzi partnerów System P
Podczas zbliżających się targów Labelexpo Europe 2019 swoją ofertę, w tym światowe premiery, zaprezentują producenci rozwiązań dla branży opakowaniowej i etykietowej, reprezentowani w naszym kraju przez System P: AVT, DCM Usimeca, Lesko Engineering, Lundberg, MPS oraz Rietstack. Z myślą o klientach z Polski, wybierających się na tę najważniejszą imprezę wystawienniczą...
Konica Minolta: ponad 1500 instalacji Accurio Pro Flux w Europie
Konica Minolta odnotowała półtora tysiąca instalacji oprogramowania Accurio Pro Flux, zrealizowanych na rynku europejskim. Jak podkreśla Michał Wiśniewski, Production Printing &Solutions Product Manager w polskim oddziale tej firmy, średniej wielkości drukarnia wykonująca około 10 zleceń dziennie (przy hipotetycznym założeniu, że jedno zlecenie to około pięć tysięcy broszur...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764