logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wiking Graf z technologią Crystal

  PR 23.07.2019, przeczytano 1322 razy
ilustracjastrzałka

W czerwcu tego roku do parku maszynowego drukarni Wiking Graf dołączyła naświetlarka CDI Spark 4835 wraz z kopioramą XPS Crystal! To jedna z pierwszych instalacji linii Crystal w Polsce. Naświetlarka Esko Spark jest natomiast już trzecim urządzeniem tego typu w łódzkiej drukarni, które wymieniano co kilka lat na większe i nowsze modele wraz ze wzrostem wymagań jakościowych i potrzeb wydajnościowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wiking-graf-z-technologia-crystal,383336,artykul.html

Zakład Poligraficzny Wiking Graf został założony w 1986 r. - jego głównym obszarem działalność na rynku poligraficznym są etykiety samoprzylepne oraz ulotki farmaceutyczne. W swojej pracy firma wykorzystuje wieloletnie doświadczenia w druku etykiet samoprzylepnych na roli oraz w druku arkuszowym w oparciu o nowoczesne technologie i park maszynowy. Studio graficzne wykorzystuje, oprócz standardowych programów, również specjalistyczne oprogramowanie Esko: edytorskie, proofingowe oraz ripujace.

Zainstalowany w drukarni zestaw, pozwala na produkcję płyt fleksograficznych do formatu 1200x900 mm. Innowacyjna kopiorama XPS do naświetlania matryc wykorzystuje diody UV LED, nie wymagające czasu na nagrzewanie i emitujące zawsze spójne promieniowanie – w przeciwieństwie do naświetlarek UV. Naświetlanie wstępne i zasadniczne odbywa się równocześnie podczas kilkukrotnego przejścia listwy LEDowej nad szklanym stołem roboczym, na którym umieszczona jest płyta flekso z wygrawerowaną uprzednio czarną maską. Oznacza to wyeliminowanie dotychczasowego pierwszego etapu, jakim było wstępne naświetlanie w kopioramie. Najważniejszą zaletą kopioramy XPS jest uzyskanie bardzo wysokiej powtarzalności produkcji płyt flekso poprzez wyeliminowanie tzw. efektu Dwell’a, objawiającego się postępującymi zmianami w kształcie i wielkości punktów rastrowych w miarę wydłużania się odstępu czasu pomiędzy naświetlaniem wstępnym i zasadniczym. Producent zadbał również o standaryzację czasów naświetlania płyt poprzez wprowadzenie do urządzenia listy certyfikowanych płyt większości producentów. Pracownicy naświetlarni nie muszą na własną rękę i doświadczalnie dobierać odpowiednich czasów dla każdej płyty, wystarczy wybrać ją z listy. Producent zadbał również o komfort pracy operatorów: dotykowy ekran, duże przyciski, minimalna liczba operacji do wykonania oraz czytelna sygnalizacja świetlna trybu działania maszyny, powodują że praca z kopioramą XPS jest intuicyjna i łatwa.

Warto zaznaczyć, że kopiorama XPS Crystal została wyróżniona na wielu międzynarodowych wystawach i targach, jest między innymi laureatem nagrody FTA z 2017 roku.

Źródło: Digiprint Sp. z o.o.

www.digiprint.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Renata Dobrucka prelegentem Packaging Innovations
W dniach 09-10 Października 2024 roku w EXPO Kraków odbędzie się 16. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – jednego z największych i najbardziej merytorycznych wydarzeń dla branży opakowań w Polsce dla producentów opakowań, etykiet, maszyn, komponentów, standów reklamowych, ale także usługodawców związanych z projektowaniem, badaniem opakowań,...
Canon podsumowuje targi drupa 2024. Kampania The Power to Move
Canon, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie cyfrowego druku produkcyjnego, uznaje targi drupa 2024 za wydarzenie wyjątkowe pod względem zaangażowania klientów, skali dokonanych inwestycji i zainteresowania odwiedzających. Pomimo spadku liczby gości w porównaniu z edycją targów w 2016 r., obecni i potencjalni klienci tłumnie odwiedzali...
Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764