logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Winplot - czas na polską wersję językową

  PR 21.05.2004, przeczytano 11778 razy

Niedługo po premierze nowej serii ploterów SummaSign PRO SL i SummaCut SE firma Summa za pośrednictwem firmy Agraf wprowadza na polski rynek nowy program umożliwiający współpracę plotera z komputerem. Do tej pory użytkownicy ploterów SummaCut i SummaSign korzystali z popularnego programu WinCut. Dziś zastępuje go nowe oprogramowanie WinPlot umożliwiające obróbkę i wycinanie projektów przygotowanych w takich programach jak: CorelDRAW, Adobe Ilustrator czy AutoCAD.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/winplot---czas-na-polska-wersje-jezykowa,2217,artykul.html

Pierwsza najważniejsza zmiana to wersja językowa, w jakiej program ten został wypuszczony na rynek. Używany wcześniej program WinCut dostępny był tylko w wersji angielskiej natomiast WinPlot dostępny jest w kilku wersjach językowych w tym, co z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników ploterów Summa, w wersji POLSKIEJ.

Najważniejszą zaletą programu WinPlot jest łączenie kilku funkcji:
- programu do obróbki i wycinania projektów przygotowanych w popularnych programach graficznych (np. CorelDRAW, Adobe Ilustrator, AutoCAD),
- praca w środowisku Windows 95/98/2000/NT/Me/XP,
- wbudowane sterowniki do ploterów SummaCut i SummaSign,
- możliwość zainstalowania programu z opcją plug-in do programu CorelDRAW.

Zupełnie nową funkcją programu jest pełna współpraca z montowanym fabrycznie w ploterach SummaCut SE i SummaSign Pro SL automatycznym systemem pozycjonowania OPOS 2.0. Do tej pory system OPOS wymagał wykonania licznych pomiarów i dość czasochłonnej procedury ustawień w celu wycięcia wybranego projektu. Poza tym wykorzystanie systemu OPOS wiązało się z zakupem dodatkowego oprogramowania, ponieważ dołączany do ploterów program WinCut nie obsługiwał tego systemu. Program WinPlot radykalnie zmienia tworzenie i wycinanie projektów przy użyciu Automatycznego Systemu Pozycjonowania OPOS 2.0. Wystarczy otworzyć projekt ze znacznikami w programie WinPlot, Wybrać opcję Wyślij do plotera(OPOS) i ustawić czujnik nad pierwszym znacznikiem. Użytkownik nie musi się już martwić o poprawne skonfigurowanie opcji systemu OPOS. Pozostałą część pomiarów i ustawień ploter wykona już sam.

Wraz z programem dostępna jest też opcja instalacji programu jako plug-in bezpośrednio importujący projekty z programu CorelDRAW w wersji 10, 11 i 12 do programu WinPlot. Po zainstalowaniu w programie CorelDRAW zostaje dodany przycisk, który uruchamia automatyczny proces eksportu i importu stworzonego projektu.

Program WinPlot umożliwia komunikację z komputerem zarówno przez port COM, jak i przez port USB. Pozwala na import plików w formacie AI, EPS, DXF i zapis rysunków we własnym formacie ISI. Stworzono też moduł bazy dający możliwość katalogowania i szybkiego dostępu do zapisywanych projektów. Przed wycięciem czy zapisaniem na dysku projekt może zostać wydrukowany dzięki wbudowanej opcji współpracy z zainstalowanymi w systemie drukarkami.

Bardzo ważną funkcją programu WinPlot, zaimplementowaną z programu WinCut 3.0, jest automatyczne pobieranie rozmiaru folii z plotera. Funkcja ta została uzupełniona o nową opcję autoobrotu. Polega ona na automatycznym dopasowaniu przez program wycinanych obiektów na folii w przypadku, gdy obiekty te są szersze niż załadowana do plotera folia.

Aplikacja jest w całości darmowa. Program WinPlot dołączany jest bezpłatnie do każdego nowego plotera SummaCut i SummaSign natomiast dla starszych użytkowników jest dostępny na stronie polskiego dystrybutora ploterów Summa firmy Agraf.

Więcej informacji na:
http://www.agraf.com.pl

Miejsce z którego można pobrać program WinPlot z wtyczką do programu CorelDRAW:
http://www.agraf.com.pl/index.php?main=product&menu=produkty&product=173&tab=-3


avatar użytkownika
+ + + + +

Tekst opublikował użytkownik: agraf

(Agraf Sp. z o.o.)

agraf o sobie:

Proponowane przez nas rozwiązania to uznane standardy takich renomowanych firm jak m.in.: Summa, GTCO-CalComp, Contex, Encad, (producenci sprzętu) oraz Scanvec, Eurosystems, Corel, ErMapper czy Consistent Software (producenci oprogramowania).

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Druga Twarz Instalatora - nowa kampania marki Purmo
Marka Purmo, rozpoczęła nową kampanię wizerunkową - “Druga Twarz Instalatora”. Inicjatywa skupia się na specjalistach, którzy współpracują z fińskim producentem. Cel? Zmiana image’u, jaki posiadają “budowlańcy”, poprzez pokazanie ich drugiego oblicza. W ramach kampanii zrealizowano 7 profesjonalnych filmów i sesji zdjęciowych,...
Michał Sęk i Tomasz Bujok creative directorami w 180heartbeats + Jung v Matt
Do działu kreacji agencji 180heartbeats + Jung v Matt jako creative directorzy dołączyli Michał Sęk i Tomasz Bujok. Będą wspierać w zarządzaniu działem kreacji Mikołaja Sadowskiego, chief creative officera & partnera.  
BNP Paribas jako pierwszy bank w Polsce wykorzystał w kampanii technologię deep fake
Deep fake to technologia, o której coraz głośniej w świecie internetu i nie tylko. W skrócie, jest to technika obróbki obrazu, polegająca na nałożeniu twarzy konkretnej osoby na dowolną postać przy użyciu sztucznej inteligencji. W praktyce oznacza to, że możemy zobaczyć jak pewne osoby mówią rzeczy, których nigdy by nie powiedziały.
Ruszyła kampania reklamowa PKO Banku Polskiego i Ekstraklasy promująca rozgrywki piłkarskie i wspólne kibicowanie na stadionach. Pod hasłem „Gramy Razem” kampania przedstawia wsparcie, jakiego udziela lidze partner tytularny PKO Bank Polski. Spoty emitowane są na antenie ogólnopolskich stacji telewizyjnych oraz w kanałach tematycznych. Równolegle...
Rozpoczęła się Kampania „Sprawdzony - Niekręcony”
Wystartowała Kampania Uczciwych Sprzedawców Aut Używanych „Sprawdzony – Niekręcony”, mająca na celu wprowadzenie na polskim rynku sprzedaży aut używanych nowy standard - PISEMNĄ GWARANCJĘ PRZEBIEGU.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764