logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Winplot - czas na polską wersję językową

  PR 21.05.2004, przeczytano 12400 razy

Niedługo po premierze nowej serii ploterów SummaSign PRO SL i SummaCut SE firma Summa za pośrednictwem firmy Agraf wprowadza na polski rynek nowy program umożliwiający współpracę plotera z komputerem. Do tej pory użytkownicy ploterów SummaCut i SummaSign korzystali z popularnego programu WinCut. Dziś zastępuje go nowe oprogramowanie WinPlot umożliwiające obróbkę i wycinanie projektów przygotowanych w takich programach jak: CorelDRAW, Adobe Ilustrator czy AutoCAD.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/winplot---czas-na-polska-wersje-jezykowa,2217,artykul.html

Pierwsza najważniejsza zmiana to wersja językowa, w jakiej program ten został wypuszczony na rynek. Używany wcześniej program WinCut dostępny był tylko w wersji angielskiej natomiast WinPlot dostępny jest w kilku wersjach językowych w tym, co z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników ploterów Summa, w wersji POLSKIEJ.

Najważniejszą zaletą programu WinPlot jest łączenie kilku funkcji:
- programu do obróbki i wycinania projektów przygotowanych w popularnych programach graficznych (np. CorelDRAW, Adobe Ilustrator, AutoCAD),
- praca w środowisku Windows 95/98/2000/NT/Me/XP,
- wbudowane sterowniki do ploterów SummaCut i SummaSign,
- możliwość zainstalowania programu z opcją plug-in do programu CorelDRAW.

Zupełnie nową funkcją programu jest pełna współpraca z montowanym fabrycznie w ploterach SummaCut SE i SummaSign Pro SL automatycznym systemem pozycjonowania OPOS 2.0. Do tej pory system OPOS wymagał wykonania licznych pomiarów i dość czasochłonnej procedury ustawień w celu wycięcia wybranego projektu. Poza tym wykorzystanie systemu OPOS wiązało się z zakupem dodatkowego oprogramowania, ponieważ dołączany do ploterów program WinCut nie obsługiwał tego systemu. Program WinPlot radykalnie zmienia tworzenie i wycinanie projektów przy użyciu Automatycznego Systemu Pozycjonowania OPOS 2.0. Wystarczy otworzyć projekt ze znacznikami w programie WinPlot, Wybrać opcję Wyślij do plotera(OPOS) i ustawić czujnik nad pierwszym znacznikiem. Użytkownik nie musi się już martwić o poprawne skonfigurowanie opcji systemu OPOS. Pozostałą część pomiarów i ustawień ploter wykona już sam.

Wraz z programem dostępna jest też opcja instalacji programu jako plug-in bezpośrednio importujący projekty z programu CorelDRAW w wersji 10, 11 i 12 do programu WinPlot. Po zainstalowaniu w programie CorelDRAW zostaje dodany przycisk, który uruchamia automatyczny proces eksportu i importu stworzonego projektu.

Program WinPlot umożliwia komunikację z komputerem zarówno przez port COM, jak i przez port USB. Pozwala na import plików w formacie AI, EPS, DXF i zapis rysunków we własnym formacie ISI. Stworzono też moduł bazy dający możliwość katalogowania i szybkiego dostępu do zapisywanych projektów. Przed wycięciem czy zapisaniem na dysku projekt może zostać wydrukowany dzięki wbudowanej opcji współpracy z zainstalowanymi w systemie drukarkami.

Bardzo ważną funkcją programu WinPlot, zaimplementowaną z programu WinCut 3.0, jest automatyczne pobieranie rozmiaru folii z plotera. Funkcja ta została uzupełniona o nową opcję autoobrotu. Polega ona na automatycznym dopasowaniu przez program wycinanych obiektów na folii w przypadku, gdy obiekty te są szersze niż załadowana do plotera folia.

Aplikacja jest w całości darmowa. Program WinPlot dołączany jest bezpłatnie do każdego nowego plotera SummaCut i SummaSign natomiast dla starszych użytkowników jest dostępny na stronie polskiego dystrybutora ploterów Summa firmy Agraf.

Więcej informacji na:
http://www.agraf.com.pl

Miejsce z którego można pobrać program WinPlot z wtyczką do programu CorelDRAW:
http://www.agraf.com.pl/index.php?main=product&menu=produkty&product=173&tab=-3


avatar użytkownika
+ + + + +

Tekst opublikował użytkownik: agraf

(Agraf Sp. z o.o.)

agraf o sobie:

Proponowane przez nas rozwiązania to uznane standardy takich renomowanych firm jak m.in.: Summa, GTCO-CalComp, Contex, Encad, (producenci sprzętu) oraz Scanvec, Eurosystems, Corel, ErMapper czy Consistent Software (producenci oprogramowania).

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowe monitory graficzne Eizo
EIZO Corporation zaprezentowało pierwsze modele ColorEdge nowej generacji: 27” CG2700X o rozdzielczości UHD i CG2700S z ekranem WQHD. Te flagowe modele będą obsługiwać standard HDR i jako pierwsze monitory graficzne EIZO będą miały wbudowaną kartę sieciową wykorzystującą złącze USB-C. Nowe modele mają też nową obudowę.
Creative Service Line dentsu Polska z nową strukturą
Grupa dentsu Polska upraszcza strukturę Creative Service Line. Dzięki integracji agencji digitalowej Isobar Polska i Red8 – agencji o mocnych kompetencjach ATL’owych – grupa będzie mogła zaoferować swoim klientom jeszcze lepszą obsługę, bardziej kompleksowe produkty i unikalne rozwiązania odpowiadające na ich potrzeby.
Mediaplus realizuje kampanię marki Purella i Nutribullet „Superfoody na co dzień”
Marka Purella wyemitowała 4. sezon serialu internetowego „Superfoody na co dzień”, przygotowanego wspólnie z producentem blenderów NutriBullet. Za realizację akcji odpowiada agencja mediowa Mediaplus, działająca we współpracy z agencją kreatywną Labcon.
HP wprowadza na rynek wszechstronną drukarkę domową Envy Inspire
Firma HP zaprezentowała urządzenie HP ENVY Inspire z HP+. Prawie 86 % rodzin używa drukarki do zarządzania codziennym życiem[4] – nowe urządzenie HP zaprojektowano tak, aby sprostać ich zmieniającym się potrzebom, gdy pracują lub uczą się.
Huawei rusza z kampanią promującą najnowsze, flagowe smartfony Huawei P50 Pro i P50 Pocket, która będzie realizowana w kanałach digital, PR i na nośnikach OOH w całej Polsce. W kampanii pojawią się influencerzy – modelka Anna Markowska i fotograf Marcin Tyszka, którzy będą komunikować fotograficzną potęgę modelu P50 Pro i innowacyjność składanego P50 Pocket. Smartfony...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764