logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Winplot - czas na polską wersję językową

  PR 21.05.2004, przeczytano 11717 razy

Niedługo po premierze nowej serii ploterów SummaSign PRO SL i SummaCut SE firma Summa za pośrednictwem firmy Agraf wprowadza na polski rynek nowy program umożliwiający współpracę plotera z komputerem. Do tej pory użytkownicy ploterów SummaCut i SummaSign korzystali z popularnego programu WinCut. Dziś zastępuje go nowe oprogramowanie WinPlot umożliwiające obróbkę i wycinanie projektów przygotowanych w takich programach jak: CorelDRAW, Adobe Ilustrator czy AutoCAD.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/winplot---czas-na-polska-wersje-jezykowa,2217,artykul.html

Pierwsza najważniejsza zmiana to wersja językowa, w jakiej program ten został wypuszczony na rynek. Używany wcześniej program WinCut dostępny był tylko w wersji angielskiej natomiast WinPlot dostępny jest w kilku wersjach językowych w tym, co z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników ploterów Summa, w wersji POLSKIEJ.

Najważniejszą zaletą programu WinPlot jest łączenie kilku funkcji:
- programu do obróbki i wycinania projektów przygotowanych w popularnych programach graficznych (np. CorelDRAW, Adobe Ilustrator, AutoCAD),
- praca w środowisku Windows 95/98/2000/NT/Me/XP,
- wbudowane sterowniki do ploterów SummaCut i SummaSign,
- możliwość zainstalowania programu z opcją plug-in do programu CorelDRAW.

Zupełnie nową funkcją programu jest pełna współpraca z montowanym fabrycznie w ploterach SummaCut SE i SummaSign Pro SL automatycznym systemem pozycjonowania OPOS 2.0. Do tej pory system OPOS wymagał wykonania licznych pomiarów i dość czasochłonnej procedury ustawień w celu wycięcia wybranego projektu. Poza tym wykorzystanie systemu OPOS wiązało się z zakupem dodatkowego oprogramowania, ponieważ dołączany do ploterów program WinCut nie obsługiwał tego systemu. Program WinPlot radykalnie zmienia tworzenie i wycinanie projektów przy użyciu Automatycznego Systemu Pozycjonowania OPOS 2.0. Wystarczy otworzyć projekt ze znacznikami w programie WinPlot, Wybrać opcję Wyślij do plotera(OPOS) i ustawić czujnik nad pierwszym znacznikiem. Użytkownik nie musi się już martwić o poprawne skonfigurowanie opcji systemu OPOS. Pozostałą część pomiarów i ustawień ploter wykona już sam.

Wraz z programem dostępna jest też opcja instalacji programu jako plug-in bezpośrednio importujący projekty z programu CorelDRAW w wersji 10, 11 i 12 do programu WinPlot. Po zainstalowaniu w programie CorelDRAW zostaje dodany przycisk, który uruchamia automatyczny proces eksportu i importu stworzonego projektu.

Program WinPlot umożliwia komunikację z komputerem zarówno przez port COM, jak i przez port USB. Pozwala na import plików w formacie AI, EPS, DXF i zapis rysunków we własnym formacie ISI. Stworzono też moduł bazy dający możliwość katalogowania i szybkiego dostępu do zapisywanych projektów. Przed wycięciem czy zapisaniem na dysku projekt może zostać wydrukowany dzięki wbudowanej opcji współpracy z zainstalowanymi w systemie drukarkami.

Bardzo ważną funkcją programu WinPlot, zaimplementowaną z programu WinCut 3.0, jest automatyczne pobieranie rozmiaru folii z plotera. Funkcja ta została uzupełniona o nową opcję autoobrotu. Polega ona na automatycznym dopasowaniu przez program wycinanych obiektów na folii w przypadku, gdy obiekty te są szersze niż załadowana do plotera folia.

Aplikacja jest w całości darmowa. Program WinPlot dołączany jest bezpłatnie do każdego nowego plotera SummaCut i SummaSign natomiast dla starszych użytkowników jest dostępny na stronie polskiego dystrybutora ploterów Summa firmy Agraf.

Więcej informacji na:
http://www.agraf.com.pl

Miejsce z którego można pobrać program WinPlot z wtyczką do programu CorelDRAW:
http://www.agraf.com.pl/index.php?main=product&menu=produkty&product=173&tab=-3


avatar użytkownika
+ + + + +

Tekst opublikował użytkownik: agraf

(Agraf Sp. z o.o.)

agraf o sobie:

Proponowane przez nas rozwiązania to uznane standardy takich renomowanych firm jak m.in.: Summa, GTCO-CalComp, Contex, Encad, (producenci sprzętu) oraz Scanvec, Eurosystems, Corel, ErMapper czy Consistent Software (producenci oprogramowania).

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Real Time Marketing w wydaniu KFC
Jeśli pod tym postem będzie 100 000 komentarzy z emotką nóżki kurczaka to KFC rozda 100 000 Hot Wingsów! Tak marka KFC w swoim poście na facebooku nawiązała do dzisiejszego święta - Światowego Dnia Emoji.
Carrefour: Przynieś swoje opakowanie do marketu
Idea less waste na dobre wkroczyła do sklepów Carrefour Polska. Z myślą o ograniczeniu zużycia plastiku i promowaniu przyjaznych środowisku nawyków zakupowych, sieć rozszerza możliwość zakupów produktów na wagę do własnych wielorazowych opakowań, na wszystkie hiper- i supermarkety w Polsce. Akcji towarzyszy kampania informacyjna dla klientów.
Agencja Labcon realizuje projekt społeczny dla marki Land Rover
Trwa projekt społeczny Land Rover na polskim rynku, którym marka inspiruje i angażuje kobiety do zaznaczenia swoich osiągnięć i siły. “Evoque - I’m on the move” to akcja, którą agencja Labcon (Group One) kontynuuje rozpoczętą w marcu komunikację skierowaną do nowoczesnych kobiet. Ambasadorkami akcji są: Joanna Przetakiewicz, Katarzyna Bonda, Karolina...
Ikea podsumowuje „Przestrzeń Pełną Dobra”
Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy, oddajmy je innym – tak w skrócie można przedstawić ideę, jaka przyświecała akcji społecznej IKEA Kraków. „Przestrzeń Pełna Dobra” funkcjonowała zaledwie 4 dni, ale wieść o niej rozeszła się błyskawicznie. W akcji wzięło udział ponad 500 krakowian, którzy bezinteresownie oddali kilka tysięcy...
Pieniądze, seks i władza - co napędza osoby po 50
Wyobraźmy sobie planetę, na której mieszka grupa superbohaterów, którzy zamiast mocy jak postacie z Marvela, mają w sobie coś więcej. Tymi superbohaterami są osoby z pokolenia 50 – 70 latków, którzy są inni niż się wszystkim wydaje.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764