logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Winplot - czas na polską wersję językową

  PR 21.05.2004, przeczytano 11649 razy

Niedługo po premierze nowej serii ploterów SummaSign PRO SL i SummaCut SE firma Summa za pośrednictwem firmy Agraf wprowadza na polski rynek nowy program umożliwiający współpracę plotera z komputerem. Do tej pory użytkownicy ploterów SummaCut i SummaSign korzystali z popularnego programu WinCut. Dziś zastępuje go nowe oprogramowanie WinPlot umożliwiające obróbkę i wycinanie projektów przygotowanych w takich programach jak: CorelDRAW, Adobe Ilustrator czy AutoCAD.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/winplot---czas-na-polska-wersje-jezykowa,2217,artykul.html

Pierwsza najważniejsza zmiana to wersja językowa, w jakiej program ten został wypuszczony na rynek. Używany wcześniej program WinCut dostępny był tylko w wersji angielskiej natomiast WinPlot dostępny jest w kilku wersjach językowych w tym, co z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników ploterów Summa, w wersji POLSKIEJ.

Najważniejszą zaletą programu WinPlot jest łączenie kilku funkcji:
- programu do obróbki i wycinania projektów przygotowanych w popularnych programach graficznych (np. CorelDRAW, Adobe Ilustrator, AutoCAD),
- praca w środowisku Windows 95/98/2000/NT/Me/XP,
- wbudowane sterowniki do ploterów SummaCut i SummaSign,
- możliwość zainstalowania programu z opcją plug-in do programu CorelDRAW.

Zupełnie nową funkcją programu jest pełna współpraca z montowanym fabrycznie w ploterach SummaCut SE i SummaSign Pro SL automatycznym systemem pozycjonowania OPOS 2.0. Do tej pory system OPOS wymagał wykonania licznych pomiarów i dość czasochłonnej procedury ustawień w celu wycięcia wybranego projektu. Poza tym wykorzystanie systemu OPOS wiązało się z zakupem dodatkowego oprogramowania, ponieważ dołączany do ploterów program WinCut nie obsługiwał tego systemu. Program WinPlot radykalnie zmienia tworzenie i wycinanie projektów przy użyciu Automatycznego Systemu Pozycjonowania OPOS 2.0. Wystarczy otworzyć projekt ze znacznikami w programie WinPlot, Wybrać opcję Wyślij do plotera(OPOS) i ustawić czujnik nad pierwszym znacznikiem. Użytkownik nie musi się już martwić o poprawne skonfigurowanie opcji systemu OPOS. Pozostałą część pomiarów i ustawień ploter wykona już sam.

Wraz z programem dostępna jest też opcja instalacji programu jako plug-in bezpośrednio importujący projekty z programu CorelDRAW w wersji 10, 11 i 12 do programu WinPlot. Po zainstalowaniu w programie CorelDRAW zostaje dodany przycisk, który uruchamia automatyczny proces eksportu i importu stworzonego projektu.

Program WinPlot umożliwia komunikację z komputerem zarówno przez port COM, jak i przez port USB. Pozwala na import plików w formacie AI, EPS, DXF i zapis rysunków we własnym formacie ISI. Stworzono też moduł bazy dający możliwość katalogowania i szybkiego dostępu do zapisywanych projektów. Przed wycięciem czy zapisaniem na dysku projekt może zostać wydrukowany dzięki wbudowanej opcji współpracy z zainstalowanymi w systemie drukarkami.

Bardzo ważną funkcją programu WinPlot, zaimplementowaną z programu WinCut 3.0, jest automatyczne pobieranie rozmiaru folii z plotera. Funkcja ta została uzupełniona o nową opcję autoobrotu. Polega ona na automatycznym dopasowaniu przez program wycinanych obiektów na folii w przypadku, gdy obiekty te są szersze niż załadowana do plotera folia.

Aplikacja jest w całości darmowa. Program WinPlot dołączany jest bezpłatnie do każdego nowego plotera SummaCut i SummaSign natomiast dla starszych użytkowników jest dostępny na stronie polskiego dystrybutora ploterów Summa firmy Agraf.

Więcej informacji na:
http://www.agraf.com.pl

Miejsce z którego można pobrać program WinPlot z wtyczką do programu CorelDRAW:
http://www.agraf.com.pl/index.php?main=product&menu=produkty&product=173&tab=-3


avatar użytkownika
+ + + + +

Tekst opublikował użytkownik: agraf

(Agraf Sp. z o.o.)

agraf o sobie:

Proponowane przez nas rozwiązania to uznane standardy takich renomowanych firm jak m.in.: Summa, GTCO-CalComp, Contex, Encad, (producenci sprzętu) oraz Scanvec, Eurosystems, Corel, ErMapper czy Consistent Software (producenci oprogramowania).

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Druk sublimacyjny na nowo – HP Stitch
W kwietniu br. firma HP ogłosiła wprowadzenie nowej serii urządzeń HP Stitch S przeznaczonych do bezpośredniego i pośredniego druku tekstyliów. Nowa technologia HP to przede wszystkim nowoczesne podejście do druku tkanin. Charakteryzuje je dużo większa wygoda użytkowania oraz lepsze, w porównaniu z klasyczną technologią sublimacyjną, rezultaty. Nowa linia urządzeń...
360e-com – nowa spółka na rynku e-commerce, oferująca kompleksową usługę w zakresie retargetingu – omnichannel retargeting, wspiera markę ORSAY w działaniach remarketingu. Po sukcesie działań na rynku polskim ORSAY zdecydował się na działania na innych rynkach europejskich. Niemieccy konsumenci okazali się najbardziej podatni na działania 360e-com.
38PR & Content Communication odpowiada za komunikację i kompleksową organizację wydarzeń w ramach kampanii ibis MUSIC w Europie Wschodniej. Prowadzone działania obejmują: media relations, współpracę z managementem artystów, celebrytami i influencerami, a także pełną obsługę techniczną eventów.
Marka Fantasia prezentuje nowe smaki i nawiązuje współpracę z Femi Stories
Kolorowa, pachnąca, delikatna – czy istnieje bardziej kobieca i subtelna pora roku niż wczesna wiosna? Taka jest również Fantasia, która rozkwita nowymi smakami i wraz z projektantkami z Femi Stories, zaprasza konsumentki do niezwykłego świata inspiracji.
In-Store Media Polska: Rebranding marki Nałęczowianka w sieci Carrefour
Firma in-Store Media Polska zrealizowała kompleksowy projekt rebrandingu dla marki Nałęczowianka w sieci Carrefour. Akcja objęła bramy, naklejki dywanowe, bramki wejściowe, stoppery oraz wózki konsumenckie. Dzięki nowej identyfikacji wizualnej marka Nałęczowianka jeszcze bardziej wyróżnia się na półce.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764