logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Winplot - czas na polską wersję językową

  PR 21.05.2004, przeczytano 11949 razy

Niedługo po premierze nowej serii ploterów SummaSign PRO SL i SummaCut SE firma Summa za pośrednictwem firmy Agraf wprowadza na polski rynek nowy program umożliwiający współpracę plotera z komputerem. Do tej pory użytkownicy ploterów SummaCut i SummaSign korzystali z popularnego programu WinCut. Dziś zastępuje go nowe oprogramowanie WinPlot umożliwiające obróbkę i wycinanie projektów przygotowanych w takich programach jak: CorelDRAW, Adobe Ilustrator czy AutoCAD.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/winplot---czas-na-polska-wersje-jezykowa,2217,artykul.html

Pierwsza najważniejsza zmiana to wersja językowa, w jakiej program ten został wypuszczony na rynek. Używany wcześniej program WinCut dostępny był tylko w wersji angielskiej natomiast WinPlot dostępny jest w kilku wersjach językowych w tym, co z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników ploterów Summa, w wersji POLSKIEJ.

Najważniejszą zaletą programu WinPlot jest łączenie kilku funkcji:
- programu do obróbki i wycinania projektów przygotowanych w popularnych programach graficznych (np. CorelDRAW, Adobe Ilustrator, AutoCAD),
- praca w środowisku Windows 95/98/2000/NT/Me/XP,
- wbudowane sterowniki do ploterów SummaCut i SummaSign,
- możliwość zainstalowania programu z opcją plug-in do programu CorelDRAW.

Zupełnie nową funkcją programu jest pełna współpraca z montowanym fabrycznie w ploterach SummaCut SE i SummaSign Pro SL automatycznym systemem pozycjonowania OPOS 2.0. Do tej pory system OPOS wymagał wykonania licznych pomiarów i dość czasochłonnej procedury ustawień w celu wycięcia wybranego projektu. Poza tym wykorzystanie systemu OPOS wiązało się z zakupem dodatkowego oprogramowania, ponieważ dołączany do ploterów program WinCut nie obsługiwał tego systemu. Program WinPlot radykalnie zmienia tworzenie i wycinanie projektów przy użyciu Automatycznego Systemu Pozycjonowania OPOS 2.0. Wystarczy otworzyć projekt ze znacznikami w programie WinPlot, Wybrać opcję Wyślij do plotera(OPOS) i ustawić czujnik nad pierwszym znacznikiem. Użytkownik nie musi się już martwić o poprawne skonfigurowanie opcji systemu OPOS. Pozostałą część pomiarów i ustawień ploter wykona już sam.

Wraz z programem dostępna jest też opcja instalacji programu jako plug-in bezpośrednio importujący projekty z programu CorelDRAW w wersji 10, 11 i 12 do programu WinPlot. Po zainstalowaniu w programie CorelDRAW zostaje dodany przycisk, który uruchamia automatyczny proces eksportu i importu stworzonego projektu.

Program WinPlot umożliwia komunikację z komputerem zarówno przez port COM, jak i przez port USB. Pozwala na import plików w formacie AI, EPS, DXF i zapis rysunków we własnym formacie ISI. Stworzono też moduł bazy dający możliwość katalogowania i szybkiego dostępu do zapisywanych projektów. Przed wycięciem czy zapisaniem na dysku projekt może zostać wydrukowany dzięki wbudowanej opcji współpracy z zainstalowanymi w systemie drukarkami.

Bardzo ważną funkcją programu WinPlot, zaimplementowaną z programu WinCut 3.0, jest automatyczne pobieranie rozmiaru folii z plotera. Funkcja ta została uzupełniona o nową opcję autoobrotu. Polega ona na automatycznym dopasowaniu przez program wycinanych obiektów na folii w przypadku, gdy obiekty te są szersze niż załadowana do plotera folia.

Aplikacja jest w całości darmowa. Program WinPlot dołączany jest bezpłatnie do każdego nowego plotera SummaCut i SummaSign natomiast dla starszych użytkowników jest dostępny na stronie polskiego dystrybutora ploterów Summa firmy Agraf.

Więcej informacji na:
http://www.agraf.com.pl

Miejsce z którego można pobrać program WinPlot z wtyczką do programu CorelDRAW:
http://www.agraf.com.pl/index.php?main=product&menu=produkty&product=173&tab=-3


avatar użytkownika
+ + + + +

Tekst opublikował użytkownik: agraf

(Agraf Sp. z o.o.)

agraf o sobie:

Proponowane przez nas rozwiązania to uznane standardy takich renomowanych firm jak m.in.: Summa, GTCO-CalComp, Contex, Encad, (producenci sprzętu) oraz Scanvec, Eurosystems, Corel, ErMapper czy Consistent Software (producenci oprogramowania).

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agencja Węc PR nagrała swój Hot16challenge2
Akcja hot16challenge2 cieszy się dużą popularnością wśród polskich internautów.  W społeczną inicjatywę zaangażowali się celebryci i politycy, a nawet znane brandy. Nominacje dotarły również do branży kreatywnej. Specjaliści z agencji WĘC PR podjęli rękawicę i zarapowali, by wesprzeć medyków w walce z koronawirusem.
Kampania społeczna marki Ambition
Czas izolacji, ograniczenie kontaktów z bliskimi, niepewna przyszłość to nowa rzeczywistość, z którą w ostatnich miesiącach przyszło nam się zmierzyć. Wszechobecne zakazy bezpośrednio przemodelowały nasz dotychczasowy sposób życia, jednak to, co naprawdę ważne powinno pozostać niezmienne. Marka Ambition, w swojej nowej kampanii zachęca odbiorców do podtrzymania wiary w...
Nowe przenośne projektory LCD Panasonic
Firma Panasonic ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek dwóch ekonomicznych serii projektorów LCD, które wyróżniają się niewiarygodnie długim cyklem eksploatacji przy jej jednoczesnym niskim całkowitym koszcie. Główne zalety produktów to wysoka jakość i duży kontrast wyświetlanych obrazów. Nowe serie, które doskonale nadają się...
Aplikacje Photo Gallery i AiFoto debiutują w nowych wersjach. Producent gruntownie przemodelował interfejs i dodał szereg nowych funkcji. Mają one sprawić, że organizacja, przeglądanie i udostępnianie zdjęć będą prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Agencja marketingu zintegrowanego Communication Unlimited jest odpowiedzialna za stworzenie strategii komunikacji firmy, doradztwo komunikacyjne, zarządzanie relacjami z mediami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764