logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Wiosenne kampanie DOOH

  PR 26.03.2018, przeczytano 835 razy
ilustracjastrzałka

Każdej wiosny znane marki obmyślają nową strategię marketingową i zaczynają pracę nad kampaniami i reklamami, które mają na celu obudzić konsumentów z zimowej monotonii i zachęcić ich do działania. Najlepszym sposobem na dotarcie do klienta w piękny, słoneczny dzień jest kampania DOOH. Jasny, czytelny komunikat znajdujący się w przestrzeni publicznej to coś, czego nie można przegapić.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wiosenne-kampanie-dooh,35937,artykul.html

Reklamodawcy, którzy chcą wyróżnić się na tle innych i w szczególny sposób przedstawić swoją ofertę, korzystają z ciekawych rozwiązań, które pozwalają im na dotarcie do odbiorcy w odpowiednim miejscu i czasie. Jedną z takich możliwości  jest właśnie dostosowanie komunikatów do aktualnej pogody w kampaniach DOOH.     

Jedną z firm wykorzystujących możliwość warunkowania pogodą w swojej reklamie DOOH jest producent znanej wszystkim herbaty mrożonej Lipton. Celem kampanii było wzbudzenie pragnienia u osób dojeżdżających do pracy przez stację Britomart w Auckland. Spoty reklamowe przedstawiały pyszną i orzeźwiającą herbatę z lodem. Na ekranie wyświetlano dodatkowo informacje dotyczące aktualnego stanu pogody oraz wilgotności powietrza. Wyświetlane spoty reklamowe były na bieżąco dopasowywane do zmieniających się warunków atmosferycznych. Jeśli wilgotność powietrza wzrosła, herbata z lodem stawała się jeszcze bardziej orzeźwiająca.

Na wiosenną kampanię zdecydowała się również marka odzieżowa Tu, która wykorzystała DOOH do promowania najnowszej kolekcji sklepu. Treści wyświetlane na ekranach były dostosowywanie w czasie rzeczywistym do warunków panujących na zewnątrz. Kampania została zrealizowana w 2017 roku w marcu na terenie Wielkiej Brytanii. Trwała przez 13 dni. Reklamy były wyświetlane na ekranach znajdujących się przy wiatach przystankowych. Komunikaty zmieniały się na podstawie danych dostarczanych przez serwis meteorologiczny Met Office. W czasie trwania kampanii marka Tu proponowała ciekawe zestawienia ubrań ze swojej oferty. Niezależnie od tego, czy za oknem świeciło słońce, było pochmurnie czy padał deszcz, na spotach reklamowych można było zobaczyć odpowiedni strój dopasowany do pogody na zewnątrz.

Świetnym przykładem z Polski jest kampania zrealizowana przez market budowlany OBI we współpracy z agencją reklamową MyLED. Możliwość dostosowywania komunikatów do pogody w reklamie DOOH marka wykorzystała przy promowaniu produktów ze swojej  oferty. Na ekranach wyświetlano szeroką gamę klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych dostępnych w sklepach OBI. Emisja spotów odbywała się w momencie, gdy temperatura na zewnątrz przekraczyła 26 stopni Celcjusza.

Źródło: MyLED

www.myled.pl

Dodatkowe informacje:

Autor: Diana Polska, Marketing & PR Manager w MyLED

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jak marki kuszą festiwalowiczów
Festiwale muzyczne przeżywają w Polsce prawdziwy rozkwit. Organizatorzy zaskakują nowatorskimi rozwiązaniami i konkurują w ściąganiu największych gwiazd. Na największych polskich festiwalach jak Pol’and’Rock, Open’er Festival czy Orange Warsaw Festival poziom organizacji jest na światowym poziomie. Ale zaplecze to nie wszystko.
Prawie połowa kupujących deklaruje, że wygląd strony jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o ich postrzeganiu wiarygodności firmy.[1] Jak zatem budować uniwersalne projekty stron, które nie zginą w morzu im podobnych? Odpowiadają eksperci marki Shoper.
Jak uniknąć pracy za darmo jako freelancer?
Z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że 259 tys. polskich firm nie płaci swoim kontrahentom, a ich sumaryczne przeterminowane należności wynoszą 9,89 mld zł. Problemy z płatnościami w dużym stopniu dotykają niezależnych freelancerów, którzy w priorytetach płatności wielu firm plasują się na samym końcu. Jakie możliwości zabezpieczenia...
Slodkie o wyzwaniach klimatycznych i przyszłości czekolady
Nadchodzący Dzień Czekolady (7 lipca) jest doskonałą okazją do refleksji nad podejmowaniem bardziej zrównoważonych i proekologicznych praktyk w całym łańcuchu produkcji, a także konsumpcji czekolady. Wzrasta świadomość konieczności ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatycznymi, co skłania producentów czekoladowych słodkości, do podejmowania działań na...
Przepis na... restaurację. Jak zaprojektować wnętrze ze smakiem?
Architektura jest sztuką użytkową, ale wcale to nie oznacza, że nie ma w niej miejsca na kreatywność. Wręcz przeciwnie – to właśnie prace, w których do głosu dochodzą pomysłowość i niczym nieskrępowana wyobraźnia mogą liczyć na sukces. Sekrety swoich projektów zdradza Kacper Gronkiewicz, znany architekt, autor wielu uznanych projektów wnętrz, w tym...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764