logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wirtualna Polska ma kolejną farmę fotowoltaiczną

  PR 13.12.2022, przeczytano 508 razy
ilustracjastrzałka

Wirtualna Polska inwestuje w kolejną farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku. Jej moc to 1,85 megawatów. Zielona energia pochodząca z faktycznej, własnej produkcji pokrywa już prawie 80% zapotrzebowania WP na zasilanie serwerowni. To kolejny krok w realizacji celów zrównoważonego rozwoju spółki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wirtualna-polska-ma-kolejna-farme-fotowoltaiczna,398318,artykul.html

Wartość najnowszej inwestycji to ponad 8,1 mln zł. Farma o mocy 1,85 megawatów zlokalizowana jest na Dolnym Śląsku i zajmuje ponad 3 hektary powierzchni. Łączna moc wszystkich trzech instalacji fotowoltaicznych Wirtualnej Polski to niemal 5 megawatów.

– Blisko dwa lata temu zobowiązaliśmy się do osiągnięcia zeroemisyjności i dotrzymujemy obietnicy. W Grupie WP nie korzystamy z energii innej niż zielona, dodatkowo sami taką produkując. Polska brudnym węglem stoi, dlatego każda inwestycja w ekologiczne źródła energii w naszym kraju znaczy dużo więcej niż w zachodniej Europie – mówi Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualna Polska Holding S.A.

Strategia Zrównoważonego Rozwoju Wirtualnej Polski została właśnie nagrodzona w konkursie „Liderzy ESG”, organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, PwC oraz NN Investment Partners TFI. Tytuł Srebrnego Lidera ESG Wirtualna Polska Holding S.A. otrzymała za zieloną transformację, czyli przechodzenie na odnawialne źródła energii oraz zamieszczanie w swoich serwisach tekstów o tematyce ekologicznej.  Kapituła doceniła także cele dotyczące odzysku sprzętu IT wycofanego z użytku oraz ambicję posadzenia lub ochrony 30 hektarów lasów do 2030 roku.

Inwestycja w energię odnawialną to istotna część projektu „WP Naturalnie”. W ubiegłym roku Wirtualna Polska uruchomiła testową farmę fotowoltaiczną na dachu serwerowni, po czym zainwestowała w pięciohektarową farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku. W tej chwili, po kolejnej inwestycji, energia pochodząca z faktycznej, własnej produkcji pokrywa już łącznie prawie 80% zapotrzebowania WP na zasilanie własnych serwerowni. Całość energii kupowanej przez spółkę ma gwarancje pochodzenia ze źródeł odnawialnych.

Źródło: Wirtualna Polska

www.wp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Świetny kierunek. Im dalej od mediów tym lepiej.


Choć, z drugiej strony, zachodzi obawa, że z fotowoltaiką zrobią to, co z mediami.

avatar użytkownika
,

Że będą w czołówce fotowoltaiki?  

,

Raczej, że na pierwszy rzut oka będzie ładnie, ale po przyjrzeniu dotrze do konsumenta, że został nabity w butelkę.  

avatar użytkownika
,

Skąd takie przypuszczenie? Badania oglądalności i zasięgów mediów uważasz za "pierwszy rzut oka", a biorących w nich udział odbiorców za niezdolnych do oceny swojego poziomu satysfakcji? Masz na myśli jakieś konkretne badanie i metodologię, czy kwitujesz hurtowo wszystkie?  

,

Kupić, przekierować ruch do własnej sg, wyprzedać co jest coś warte, różnicę wpisać do strat.
i od nowa.
Kupić, przekierować ruch do własnej sg, wyprzedać co jest cokolwiek warte...

Nie ma nawet jednego produktu medialnego WP, który miałby jakąkolwiek merytoryczną wartość.
  

avatar użytkownika
,

"Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów."
Georg Wilhelm Friedrich Hegel
  

,

Jak jest w praktyce, wszyscy widzą.
A czy włodarze WP teoretyzowali jak miało być... hgw.

Ja obstawiam, że klikbajt, pomówienia, insynuacje, ploty, brzydkie sugestie i nieprawdy, to świadomy wybór. Taka mediowa biedronka, tylko jeszcze niższej jakości.

  

avatar użytkownika
,

Czyli po stronie odbiorców wybór jest już nieświadomy?  

,

Inaczej.
Czy holding medialny powinien, prócz guana dla ułomnego pospólstwa, mieć w ofercie coś dla nieco bardziej wymagającego odbiorcy...
  

avatar użytkownika
,

W ramach troski o różnorodność i inkluzywność?  

,

Nawet bieda ma w ofercie ośmiorniczki...
Jeśli czaisz mój dryft.
  

avatar użytkownika
,

Ośmiorniczki są już ponoć tańsze od karpia. Nietrafiony dryft.  

,

Ponoć to słowo klucz.

Ale rozumiem, że niektórzy bardziej wierzą w to co widzieli w TV niż w to co mają na poświątecznych paragonach.
  

avatar użytkownika
,

Trzeba by zakupić ośmiorniczkę i sprawdzić paragon.   

,

Mniej propagandy, więcej zwykłego dodawania i odejmowania do 100.  

avatar użytkownika
,

Ano właśnie. Widać Wirtualnej Polsce wychodzą inne wyniki niż Tobie. Może mają inny kalkulator?  

,

Znaczy idą w fotowoltaikę bo część medialną już spisali na straty?

To jest bardzo możliwe.
  

avatar użytkownika
,

Jeżeli tak pokazuje Twój kalkulator?  

,

Mój kalkulator mówi, że model produkcji i sprzedaży guana jest nietransferowalny, a producenci guana rzadko odnoszą sukcesy poza swoją wąską specjalizacją.

  

avatar użytkownika
,

Czyli że Wirtualna Polska chce wejść w energetykę?  

,

Niech prezes zarządu prowadzi po uważaniu.  

avatar użytkownika
,

W sumie dlaczego nie? W branży mediowej odnieśli gigantyczny sukces, więc może powtórzyliby go w energetyce? Zauważ, że nawet Twoje kąśliwe komentarze nie odwróciły dobrej passy tego wydawcy!  

,

Rok do roku spadek kursu ze 140 do 100.

Sukces... taki na miarę WP.
  

avatar użytkownika
,

Do poziomu 140 notowania wspięły się chwilowo, na górce 2021/2022, a obecnie spadły (podobnie jak cała giełda i inne spółki medialne). W skali kilku lat jest to nadal dwukrotny wzrost ceny akcji, więc owszem - jest to sukces jeśli mierzyć tą miarą. Chociaż ocena inwestorów nie musi być proporcjonalna do oceny odbiorców, ma na nią wpływ ocena całego gospodarczego otoczenia, sytuacji w Polsce, w branży mediowej itp. - które są niezależne od WP. Ale jeśli chcesz oceniać WP w ten sposób, to zrób to uczciwie i nie manipuluj, wybierając zakres notowań pasujący do Twojej tezy.  

,

Można mnożyć przykłady koncernów medialnych produkujących świetne media.
WP nie ma nawet w pięćsetnej setce takiego zestawienia.
I nigdy nie będzie.

Kurs akcji pokazuje, że rynek niekoniecznie wierzy w strategię kolejnych akwizycji, a kiedy się one skończą, bo skończy się towar do przejmowania albo cierpliwość banków...
  

avatar użytkownika
,

Pokażesz kursy akcji koncernu produkującego świetne media, które nie podlegały takim wahaniom?   

,

Rachunek za zestawienie, analizę i raport na Signs czy na Ciebie?  

avatar użytkownika
,

Musisz bardzo nisko się cenić, skoro zaczynasz liczyć pieniądze gdy trzeba zadbać o własną wiarygodność. Może nawet niżej niż cenisz WP?

Popatrz ile już zainwestowałeś - i w tym wątku i w pozostałych, w których usiłujesz przekonać naszych Czytelników do własnej opinii o WP. Podaj jeden przykład który pokaże, że liczby którymi szafujesz to coś więcej niż tania demagogia. Opłaci się - będzie to wysiłek włożony w ochronę Twojej sporej już inwestycji!
  

,

Nie przekonałeś mnie.

  

avatar użytkownika
,

W takim razie pozostaniemy wzajemnie nieprzekonani.  

,

Tylko uważaj, jak będziesz tak słodził, to za rok może być signs.wp.pl
Albo co gorsza wp.pl/signs.
  

avatar użytkownika
,

Wówczas pewnie zlikwidowałbyś u nas konto użytkownika. Nie możemy do tego dopuścić!  

,

Wchodziłbym z adblokiem na pełnej ku...ie.  

avatar użytkownika
,

Wirtualna Polska chyba całkiem sprawnie radzi sobie ze złodziejami usiłującymi kraść jej treści i wykorzystywać pracujących tam ludzi. Być może nie wiesz - bo nie korzystasz?  

,

Znaczy się WP ma umowy z internautami na czytanie bez blokowania reklam?
Jako jedyny portal we wszechświecie?
  

avatar użytkownika
,

A Ty? Masz umowy z sąsiadami i całym światem zakazujące okradania Cię?  

,

Mam, Nazywa się ta umowa kodeks karny.
  

avatar użytkownika
,

Czy to nie Ty lansujesz tezę, że niezamknięcie drzwi znosi jego rygory?  

,

Nie.  

avatar użytkownika
,

Czyli niezamknięcie drzwi w realu nie daje uprawnień do kradzieży, ale w necie już daje?  

,

Bzdurne porównanie.

Ale słuszny kierunek. Nie chcesz by ludzie czytali za darmo - zamknij dostęp.
  

avatar użytkownika
,

Nie ma takiego obowiązku, a brak barykady nie oznacza zaproszenia do kradzieży. Ani w realu, ani w necie.  

Najnowsze w tym dziale

Na polskim rynku debiutuje Betclic Studios - studio i platforma wideo, na której dostępne są filmy dokumentalne o ciekawych historiach ze świata sportu, kultury i nie tylko. Równocześnie ze startem Studios, Betclic ogłosił uruchomienie programu grantowego dla młodych twórców. W ramach inicjatywy marka przeznaczy aż 1 milion złotych na realizację...
Fundusz na rzecz ukraińskich mediów podsumowuje działania
W marcu 2023 minął rok, od kiedy dziennikarze z Polski, Szwecji, Finlandii, Danii i Norwegii powołali Fundusz na rzecz ukraińskich mediów (Ukrainian Media Fund, UMF), by pomóc przetrwać mediom w Ukrainie. Zebrane środki pozwoliły m.in. na zakup wyposażenia niezbędnego dziennikarzom pracującym w strefach objętych działaniami wojennymi, wsparcie finansowe tych dziennikarzy oraz...
Narodowa Rada Mediów Elektronicznych (NEPLP) będąca łotewskim odpowiednikiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję w sprawie włączenia TVP Info, TVP World, TVP Wilno i Belsat TV do wykazu programów audiowizualnych, które mogą być reemitowane na terenie Łotwy.
Od kwietnia Ringier Axel Springer Polska połączy redakcje Onet Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin. Na czele zespołu stanie Dominika Olszyna-Kniaź, dotychczasowa redaktorka naczelna Onet Lifestyle i Onet Kultura. Po stronie biznesu obszar wzmocni Joanna Szefler, która obejmie nowo utworzone stanowisko head of new business lifestyle i będzie odpowiedzialna za wsparcie sprzedaży i nowe...
9 marca 2023 roku, podczas uroczystej gali w czasie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, po raz pierwszy został zaprezentowany ranking 50 najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia w Polsce. Jest to wyróżnienie dla menadżerek, lekarek, naukowczyń, badaczek, polityczek, urzędniczek, działaczek społecznych oraz przedstawicielek organizacji działających na rzecz pacjentów i rozwoju...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764