logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wirtualna Polska przyjęła pierwszą Strategię Zrównoważonego Rozwoju

  PR 14.04.2022, przeczytano 321 razy
ilustracja

Wirtualna Polska Holding S.A. przyjęła Strategię Zrównoważonego Rozwoju na lata 2022-2025. W dokumencie opisane zostały trzy główne obszary działań – środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny, w których spółka realizować będzie wyznaczone zadania. Wśród najważniejszych celów są: niezależność mediów, zielona energia, edukacja klimatyczna, różnorodność oraz cyberbezpieczeństwo. Strategia zawiera także założenia długoterminowe, z zakresem realizacji do 2030 roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wirtualna-polska-przyjela-pierwsza-strategie-zrownowazonego-rozwoju,395501,artykul.html

Nowe kierunki rozwoju to odpowiedź Wirtualnej Polski na wyzwania środowiskowe, społeczne oraz te dotyczące ładu korporacyjnego. Wszystkim trzem obszarom przypisane zostały konkretne
i w pełni mierzalne działania. Przez ostatnie dwa lata spółka koncentrowała się na celach środowiskowych i swojej „zielonej” transformacji, która od 2023 roku wejdzie na kolejny poziom -  do tego czasu wszystkie centra danych Wirtualnej Polski będą zeroemisyjne. Ponadto zaplanowano wdrożenie zasad gospodarki obiegu zamkniętego w zakresie sprzętu IT, redukcję zużycia wody
w budynkach biurowych oraz wspieranie bioróżnorodności. Kolejnymi ambicjami w ogłoszonej strategii są minimalizowanie zjawiska „hejtu” w internecie i zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa użytkowników w sieci. WP zaadresowała także kluczowe projekty, zapewniające dobrostan pracowników, równość wynagrodzeń i różnorodność w zespołach.

– Tworząc strategię zrównoważonego rozwoju chcieliśmy podkreślić kulturę organizacji, którą tworzy Wirtualna Polska. Wybraliśmy cele, które są najbliżej biznesu oraz naszego miejsca na rynku i na które zwracają uwagę nasi interesariusze, szczególnie pracownicy. Niezwykle ważna jest dla nas niezależność mediów, ochrona klimatu czy wzmocnienie roli kobiet w biznesie oraz debacie publicznej. Dlatego strategia systematyzuje, to co już robimy i określa konkretne cele na przyszłość – mówi Elżbieta Bujniewicz-Belka, CFO Wirtualna Polska Holding S.A.

Filary Strategii Zrównoważonego Rozwoju Wirtualnej Polski

Environmental, Social, Governance

Pozytywny wpływ na klimat i środowisko. Działania zaplanowane w ramach tego filaru zakładają redukcję gazów cieplarnianych emitowanych przez spółkę, ochronę bioróżnorodności i edukację ekologiczną. Realizacja celów ma zapewnić, że działalność WP będzie „zielona”. Spółka od 2020 roku realizuje zadania zbliżające ją osiągnięcia zeroemisyjności do 2023 roku. Od początku 2021 roku kupowana energia ma gwarancje pochodzenia ze źródeł odnawialnych.

Ponadto użytkownicy Strony Głównej WP oraz ponad 20 serwisów należących do Wirtualnej Polski, mogą włączyć tzw. tryb ciemny. Pozwala on m.in. na oszczędność energii w urządzeniach wykorzystujących ekrany typu OLED, na przykład w telefonach komórkowych.

Niezależność, etyka dziennikarska, bezpieczeństwo w sieci

W tym filarze realizowane będą projekty skierowane głównie do użytkowników serwisów i produktów WP. Szereg z nich dotyczy edukacji z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu i walki ze zjawiskiem wykluczenia cyfrowego, które jest pogłębiającym się wyzwaniem w Polsce. W odpowiedzi na nowe zagrożenia Wirtualna Polska zapewni użytkownikom swoich serwisów najwyższy standard bezpieczeństwa usług oraz będzie wspierać w bezpiecznym posługiwaniu się internetem. W planach jest też ochrona przed „hejtem” poprzez promowanie komentarzy od zalogowanych i wiarygodnych użytkowników oraz edukacja w reagowaniu na to zjawisko.

W czasach wzmożonych działań dezinformacyjnych do listy najpilniejszych priorytetów Wirtualna Polska dodaje także walkę z „fake newsami”, które zwłaszcza w mediach społecznościowych, są postrzegane jako jedno z głównych cyfrowych zagrożeń dla demokracji, dziennikarstwa i wolności słowa. Skuteczna walka z nimi jest głęboko zakorzeniona w modelu biznesowym Wirtualnej Polski, opartym na dostarczaniu rzetelnych informacji oraz etycznej reklamy. Celem na najbliższy czas będzie zapewnienie użytkownikom gwarancji, że teksty, które przeczytają w serwisach WP to wyłączenie zweryfikowane fakty.

Najwyższe standardy zarządzania i nadzoru

W swojej strategii WP kładzie duży nacisk na projekty związane z ładem korporacyjnym i zarządczym. W ramach działań w tym filarze Grupa uruchomi dla swoich pracowników nowe programy i szkolenia związane z etyką i compliance, a także przyjmie politykę różnorodności. Ponadto zobowiązuje się do corocznego raportowania realizacji 10 celów UN Global Compact, a także bieżącej aktualizacji nowo powstałej strony poświęconej zrównoważonemu rozwojowi.

Przyjęta przez Wirtualną Polskę Holding strategia ESG systematyzuje jej dotychczasowe działania, ale także wyznacza nowe kierunki rozwoju i mierzalne cele na przyszłość.

Wirtualna Polska

Źródło: Wirtualna Polska

www.wp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Paryż 2024: 8 dodatkowych kanałów Eurosport w Netia TV
Netia (część Grupy Polsat Plus) i Warner Bros. Discovery w Polsce nawiązały współpracę, dzięki której abonenci usług TV Netii otrzymają bez dodatkowych opłat dostęp do 8 okazjonalnych kanałów Eurosport (7 w jakości HD i 1 w jakości 4K) w całości poświęconych transmisjom wydarzeń z XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich. Dodatkowo, do końca września, główne kanały...
GRY-OnLine przekształciły się w Webedia Polska SA
W lipcu zakończył się proces kluczowych zmian w spółce GRY-OnLine SA. Od teraz spółka funkcjonuje pod nazwą Webedia Polska SA. Zarządzanie przejmuje nowy zarząd. Z pozycji dotychczasowego prezesa, po ponad dwóch dekadach, ustępuje Mariusz Klamra. Stery polskiego oddziału Webedii przejmują Przemysław Bartula i Michał Bobrowski w równoległych rolach...
Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz: alerty pogodowe dla czytelników
Gazeta.pl rozpoczyna w wakacje współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi. To przełom w branży medialnej w podejściu do użytkowników i troski o ich bezpieczeństwo latem. 
TVP, PZPN i Betclic planują transmisje rozgrywek piłkarskich
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłaszają plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez 3 lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. Wszystkie transmisje będą dostępne za darmo w kanałach...
Programy informacyjne TVP na podium. „Pytanie na śniadanie” zyskuje widzów
W poniedziałek, 8 lipca programy informacyjne Telewizji Polskiej – „19.30” i „Teleexpress” znalazły się wśród najliczniej oglądanych tytułów dnia. W lipcu rośnie widownia „Pytania na śniadanie” nadawanego codziennego rano w Dwójce. W TOP10 programów dnia aż 6 pozycji należało do TVP.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764