logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wirtualna Polska wspiera strażników puszczy

  PR 16.11.2023, przeczytano 227 razy
ilustracjastrzałka

Wirtualna Polska współpracuje z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze i Funduszem Obywatelskim im. Henryka Wujca. Wspólnie realizują projekt wsparcia strażników lasów działających w całej Polsce. To kolejny projekt wpisujący się w realizację zobowiązań zawartych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP na najbliższe lata.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wirtualna-polska-wspiera-straznikow-puszczy,402108,artykul.html

Projekt wspiera grupy strażnicze - aktywistów ekologicznych działających na rzecz lasów w różnych regionach Polski. Dzięki wsparciu finansowemu Wirtualnej Polski i Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca, wolontariusze mogą skorzystać ze szkoleń i podnoszenia swoich kwalifikacji. Mają też zapewniony dostęp do konsultacji merytorycznych z prawnikami, którzy pomagają im w przygotowywaniu oficjalnej dokumentacji oraz do konsultacji z leśnikami, w zakresie sporządzania uwag do Planu Urządzania Lasu. Projekt realizowany będzie do marca 2024 roku.

W dzień ogłoszenia projektu opublikowano film z udziałem strażników z Fundacji Alarm dla Klimatu, Akcji Ratujmy Las Mokrzański i Stowarzyszenia Puszcza Mazowiecka. Zachęcają oni do dołączenia do grup strażniczych i ochrony polskich lasów. 

 Aktywistki i aktywiści, których wspiera Fundusz Obywatelski, dokumentują wycinki drzew, organizują obywatelskie patrole, przygotowują ekspertyzy przyrodnicze i prawne. Zadają pytania w ramach dostępu do informacji publicznej i wygrywają sądowe batalie z władzą. Walczą o jakość wody pitnej, ratują jeziora, rzeki i bagna. Dbają o bezpieczne spacery w lesie, monitorując przestrzeganie przez koła łowieckie i gminy przepisów dotyczących ogłaszania terminów polowań zbiorowych i udzielają porad osobom, które chcą się zaangażować. Cieszę się, że aktywistycznych inicjatyw na rzecz przyrody jest coraz więcej, ponieważ presja społeczna ma sens – mówi Julia Brykczyńska, dyrektorka Funduszu Obywatelskiego im Henryka Wujca.

– Zdajemy sobie sprawę, jak trudnym zadaniem jest odnalezienie się w gąszczu przepisów, którymi rządzi się gospodarka leśna. Dlatego staramy się na miarę naszych możliwości pomagać wszystkim osobom zainteresowanym losem lasów, które rosną obok ich domu, w ich najbliższym sąsiedztwie. Obywatele są pozbawieni w tym zakresie wsparcia instytucji publicznych i muszą we własnym zakresie doszkalać się, robią to po godzinach swojej pracy, angażując swój cały wolny czas. Cieszy nas, że Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca wraz z Wirtualną Polską zdecydowali się nam pomóc w codziennej walce o lasy – komentuje Radosław Michalski, prezes Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze.

– W czasach postępujących zmian klimatycznych ochrona lasów to kluczowe zadanie, które wszyscy mamy do wykonania. Współpraca Wirtualnej Polski przy inicjatywach takich jak ta pozwala rozpowszechniać ważne tematy poprzez nasze medialne zasięgi. Oprócz wsparcia i promocji działających już wolontariuszy, w ramach akcji chcemy zachęcać innych do wstąpienia w szeregi strażników – mówi Agata Chaber, specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju i komunikacji w Wirtualnej Polsce.

Wirtualna Polska Holding S.A. kontynuuje realizację zadań opisanych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju. W ubiegłych latach spółka posadziła 1 ha lasu w miejscowości Olędy koło Siedlec i wzięła pod ochronę 1,5 ha zagrożonego wycinką lasu w Bochotnicy, w woj. Lubelskim. W strategii na lata 2022-2025, opisane zostały trzy główne obszary działań – środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny. Wśród najważniejszych celów są: niezależność mediów, zielona energia, edukacja klimatyczna, różnorodność oraz cyberbezpieczeństwo.

Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze działa jako organizacja ekspercka od 2008 roku, zrzeszając przyrodników, leśników, socjologów i prawników, działających na rzecz ochrony dziedzictwa przyrodniczego Polski i jej pogranicza. Realizuje działania na rzecz najcenniejszych przyrodniczo terenów, poprzez m.in. pomoc prawną dla lokalnych przyrodników, wnioskowanie o ochronę dla pomników przyrody czy stref dla cennych gatunków, a także o zaprzestanie pozyskiwania drewna w miejscach ich występowania.

Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca przekazuje wsparcie finansowe lokalnym aktywistom i organizacjom społecznym na niezależne działania obywatelskie. Wśród nich są liczne inicjatywy na rzecz przyrody, szczególnie przeciwko nieuzasadnionej, budzącej społeczny sprzeciw wycince lasów.

Źródło: Wirtualna Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

WP zmienia strukturę, wzmacnia rolę technologii
Od 1 grudnia 2023 r. na stanowisko p.o. dyrektora technologii i produktu reklamowego Wirtualnej Polski Media awansuje Jędrzej Matla. Zmiana ta jest częścią procesu mocniej integrującego produkty reklamowe i wydawnicze z obszarem IT. Jednocześnie WP przyspiesza badania związane z wykorzystywaniem sztucznej inteligencji oraz przetwarzaniem danych. Zespoły odpowiadające za te procesy...
Motowizja poszerza zasięgi
Na tę informację czekało wielu kibiców. Telewizja motoryzacyjna Motowizja dołączyła do oferty Polsat Box, Polsat Box Go oraz Netii. Od 1 grudnia br. wchodzi w skład pakietu L telewizji satelitarnej i kablowej IPTV oraz pakietu Bogatego telewizji internetowej z dekoderem Polsat Box, pakietu Polsat Box Go Sport w ofercie serwisu streamingowego Polsat Box Go, a także pakietu L...
Burza medialna wokół odejścia Stanowskiego z Kanału Sportowego
Decyzją o odejściu z Kanału Sportowego i utworzeniem nowego programu – Kanału Zero, Krzysztof Stanowski ściągnął na siebie uwagę mediów i internautów. Jak wynika z najnowszej analizy PSMM Monitoring & More decyzja i powody rezygnacji Stanowskiego były szeroko komentowane w przestrzeni medialnej. W niespełna dwa miesiące dyskusja wygenerowała blisko 300 tys....
Coraz więcej osób w Polsce płaci za dostęp do treści wideo w internecie. Przy stale powiększającej się ofercie serwisów, współdzielenie kont i opłat stało się siecią skomplikowanych zależności. Zdecydowana większość użytkowników płatnej telewizji nie rozważa rezygnacji z tej usługi. Telewizja pomimo spadków oglądalności to wciąż...
„Dating Naked – Nagi raj” – reality show w MTV Polska
MTV Polska zaprasza widzów w podróż do rozgrzanej do czerwoności rajskiej Tajlandii! Już w tym tygodniu na kanale stacji zadebiutuje „Dating Naked – Nagi raj”. To 11-odcinkowe randkowe reality show, w którym dwoje uczestników odkrywa dosłownie wszystkie karty, aby odnaleźć miłość. Premierowe dwa odcinki już w najbliższy czwartek 30 listopada o 23:00 w MTV Polska....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764