logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wirtualny influencer Pepsi w Polsce

  PR 23.04.2024, przeczytano 661 razy
ilustracjastrzałka

Dla Pepsi Max to game over. W najnowszej kampanii marketingowej marka Pepsi oficjalnie żegna Pepsi Max i przedstawia Pepsi Zero graczom. W tym celu stworzono innowacyjną postać Vtubera - Zero, który został wirtualnym ambasadorem marki. Idea aktywacji związana jest z globalnym rebrandingiem, który przyniósł m.in. zmianę Pepsi Max na Pepsi Zero. Kampania prowadzona jest na najpopularniejszej platformie streamingowej, a do jej promocji zaangażowano topowych polskich streamerów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wirtualny-influencer-pepsi-w-polsce,403962,artykul.html

Pierwszy Vtuber marki w Polsce

Marka Pepsi przechodzi największy od ponad 14 lat rebranding, którego efektem jest nowa identyfikacja wizualna, ale również przemiana Pepsi Max na Pepsi Zero Cukru. Choć zmieniono całkowicie branding produktu oraz jego nazwę, to napój zachował swoją kultową recepturę, która zdobyła uznanie konsumentów na całym świecie.

Wprowadzenie naszego produktu do świata gamingu było dla nas ważnym krokiem, spójnym z wartościami marki takimi jak otwartość czy promowanie nieograniczonej radości. W trakcie tworzenia projektu rozważaliśmy wiele pomysłów, ale to koncepcja oparta na rosnącym trendzie Vtubingu wyróżniała się swoją innow acyjnością. Tym samym Pepsi to pierwsza marka w Polsce, która zdecydowała się stworzyć Vtubera, będącego jednocześnie wirtualnym influencerem marki - mówi Zofia Kopczyńska, Senior Brand Manager Pepsi Zero

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Kim jest Vtuber?

Vtuber to innowacyjny twórca treści online, korzystający z wygenerowanego komputerowo awatara. Dzięki połączeniu technologii rozpoznawania ruchu oraz animacji cyfrowej, są w stanie wcielać się w wirtualne postacie, często inspirowane kulturą anime. Ten trend ściśle związany jest z kulturą azjatycką, z której wywodzi się Vtubing. Vtuberzy działają głównie na znanych platformach internetowych, oferując różnorodne treści, od grania w popularne gry wideo po relacjonowanie rozgrywek innych graczy oraz inne formy rozrywki. Kluczową rolę w ich działalności odgrywa interakcja z widzami, która sprzyja budowaniu społeczności wokół ich kanałów.

Nowa era Zero

Wraz z początkiem kwietnia na najpopularniejszej platformie streamingowej pojawił się nowy streamer - @max_zero98. Został on przedstawiony odbiorcom jako zagadkowy Vtuber 2D, czyli wirtualny pasjonat gier związany z marką Pepsi. Vtuber prowadził streamy zarówno ze znanymi gamerami takimi jak: Nieuczesna, Awizo, Slayproxx, BlackFireIce, jak i te samotne. Podczas rozgrywek w niespodziewanym momencie opuszczał grę.

Kiedy gracz wychodzi z gry, w dole ekranu pojawia się informacja „Max opuścił grę”. Jest to jasny sygnał o zakończeniu rozgrywki. Zdecydowaliśmy się na wpisanie odejścia Maxa w mechanikę gier, ponieważ był to konkretny przekaz dla odbiorcy. W przypadku naszej aktywacji ma to również wymiar konsumencki, ponieważ Pepsi Max opuściło półki sklepowe. Pragnąc podkreślić tę zmianę w przestrzeni gamingowej, wymagało to od nas wprowadzenia Maxa do świata gier i streamingu – dodaje Kopczyńska.

Podczas jednego ze streamów, na który zaproszeni zostali zaangażowani w aktywację streamerzy i ich społeczności, pojawiło się tajemnicze odliczanie. Po upływie 20 minut i wybiciu godziny zero Vtuber przedstawił się odbiorcom w zupełnie nowej wersji. Jego awatar wszedł na wyższy level – 3D, a jego wirtualny wizerunek stał się spójny z nową identyfikacją marki. Graczom oficjalnie przedstawiono postać Zero – maxZERO_98. Działanie miało na celu podkreślenie, że Max opuścił grę, a teraz jego miejsce przejmuje Zero. Vtuber podczas streamu przeprosił odbiorców, że niespodziewanie zniknął zarówno z gry, jak i półek sklepowych. W trakcie wydarzenia Zero zagrał z innymi uczestnikami w Fortnite na dedykowanej mapie, powstałej we współpracy brandu Pepsi ze studiem odpowiedzialnym za tytuł.

Przywitanie Vtubera Zero jako wirtualnego ambasadora marki było punktem kulminacyjnym dla całej kampanii. To moment, w którym wskazujemy realną zmianę: odejście Pepsi Max i pojawienie się Pepsi Zero. W pracy nad postacią Zero zależało nam, aby był to awatar atrakcyjny wizualnie dla odbiorców. Warto podkreślić, że awatary Maxa i Zero różnią się między sobą ilością szczegółów i technologią - pierwszy jest w 2D, zaś drugi w 3D. Dodatkowo awatar Zero na każdym etapie podkreśla swoją przynależność do brandu. Zarówno poprzez identyfikację wizualną, jak i komunikację na jego kanale - mówi Zofia.

Branding Pepsi w Fortnite

W ramach globalnej współpracy Epic Games oraz PepsiCo powstała specjalna mapa w Fortnite, na której pojawił się nowy branding marki Pepsi. To właśnie w Fortnite odbyła się kluczowa rozgrywka Vtubera Zero z Nieuczesaną, Awizo, Slayproxxem i BlackFireIce. Plan rozgrywki podzielony był na 4 rundy, w trakcie których prowadzącym był Zero, a pozostali streamerzy mieli za zadanie ukryć się na mapie. Po dwóch rozgrywkach do gry Zero ze streamerami dołączyli już widzowie.

Kampania trwa do końca kwietnia. W tym czasie Vtuber Zero realizować będzie streamy zarówno samotne, jak i ze streamerami. Widzowie mają okazję dołączyć do spotkań i obserwować rozgrywki, ale również mają okazję wchodzić w interakcję z Vtuberem.

Za przygotowanie strategii komunikacji oraz stworzenie idei kreatywnej odpowiada Feeders Agency. Realizacją, produkcją VTubera i komunikacją na kanałach twórców zajęło się CFA. Działania PR zostały powierzone Flywheel Public Relations.

Źródło: PepsiCo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Przyjedzie samochodem napędzanym Pepsi?

avatar użytkownika
,

On już tu jest.  

avatar użytkownika
,

I przyjechał samochodem na Pepsi?  

avatar użytkownika
,

A co Ty z tym samochodem? Samochodem jeździ awatar z reklamy BMW.  

avatar użytkownika
,

To czym jeździ awatar z Pepsi?  

avatar użytkownika
,

W 2 czy w 3D?  

avatar użytkownika
,

3 litry w dieslu?  

avatar użytkownika
,

Nawet V8 nie pomoże jak się nie jest tak znanym avatarem jak ten z BMW, któren uznany został za jedną z najbardziej wpływowych postaci w internecie: https://www.signs.pl/mediaplus%3A-wirtualna-influencerka-w-kampanii-elektrycznych-bmw-,403953,artykul.html  

avatar użytkownika
,

Ale, że powołujesz się na publikację w Signs jako dowodzącą czegoś?
Zacytuj jakieś opiniotwórcze media. Mogą być któreś z opłaconych z FS.
  

avatar użytkownika
,

A któż miałby śmiałość! W tej naszej publikacji jest jednak informacja o tym, że to magazyn Time przyznał owemu awatarowi ów tytuł. Jest również link do informacji na ten temat opublikowanej przez Forbesa. To są oczywiście również media bez znaczenia i wiarygodności - jak to media. Ale we trójkę zawsze raźniej.  

avatar użytkownika
,

Powołujesz się na medium, które przyznało jakiś tytuł komuś, kto nie istnieje...  

avatar użytkownika
,

Co potwierdza niską jakość mediów.  

avatar użytkownika
,

Wyobraziłem sobie, że w przyszłym roku dadzą tytuł komuś, kto jeszcze nie został nawet wymyślony.
Taka innowacyjność.
  

avatar użytkownika
,

Ach te media. Drukują teraz co popadnie - jak mawiał James Bond...  

avatar użytkownika
,

To chwilowe.
Był taki moment, że zachłyśnięto się netem. Byli nawwt tacy postępowcy, co zrezygnowali z papieru.

A potem do niego wrócili.
Jakość tez wróci do mediów. Ale już nie dla wszystkich, tłuszcza jakości już nie zobaczy.
  

Najnowsze w tym dziale

Joanna Brodzik ambasadorką marki Fine Life
Celem najnowszej kampanii „Gotowanie na wyzwanie z Joanną Brodzik” jest zbudowanie rozpoznawalności produktów marki własnej Fine Life, w ofercie której dostępnych jest około 400 wysokiej jakości artykułów w atrakcyjnej cenie. Cykl składa się z ośmiu odcinków, które co miesiąc będą pojawiały się na kanale Youtube, dedykowanej stronie...
Familijne w nowych opakowaniach
Familijne odświeżają wizerunek całej linii najpopularniejszych wafli rodzinnych w Polsce. Marka stawia na minimalizm i nowoczesny wygląd, przemawiający do współczesnych konsumentów. Asortyment w udoskonalonych opakowaniach sukcesywnie trafia do punktów sprzedaży, zastępując produkty z dotychczasowym designem. 
Grillowanie jest jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu przez Polaków w okresie wiosenno-letnim. Darchem Cosmetics Sp. z o.o., polski producent chemii gospodarczej, a także produktów grillowych pod marką Flambit, rozpoczyna akcję wizerunkową Główny Operator Grilla. Inicjatywa ma docenić osoby, które operują rusztem podczas biesiadowania w gronie przyjaciół...
Chrupki Curly z nowym smakiem wsparte kampanią
Orzechowy smak z nutą karmelu, opakowanie zaskakujące konsumentów fioletowym kolorem, niesmażone i wegetariańskie – takie są nowe chrupki Curly Słony Karmel od Lorenz, które można już znaleźć na sklepowych półkach. Wprowadzenie produktu na rynek będzie wsparte szeroką kampanią marketingową. 
Żabka rozgrzewa kampanią „Weź to na gorąco!”
Na miłośników szybkiego i smacznego jedzenia poza domem czeka prawdziwa rewolucja. 22 maja br. Żabka ruszyła z kampanią „Weź to na gorąco!”, której jednym z kluczowych założeń jest zaprezentowanie szerokiej oferty przekąsek na gorąco PROSTO z PIECA, potocznie nazywanej street foodem. Kampania obejmuje czołowe stacje telewizyjne i radiowe, kina, nośniki w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764