logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

#Wizadonikąd / #Visatonowhere - międzynarodowy projekt reporterski Outriders i Gazeta.pl

  PR 15.10.2021, przeczytano 411 razy

Reporterzy kolektywu Outriders, pracujący m.in. w Libanie, Niemczech i na Litwie odtworzą trasę oraz historie osób, które z różnych miejsc ruszyły przez Białoruś na Zachód. Premiera międzynarodowego projektu reporterskiego #WizaDonikąd / #VisaToNowhere nastąpiła w poniedziałek, 11 października 2021 r. – wszystkie materiały publikowane będą na Gazeta.pl.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wizadonikad---visatonowhere---miedzynarodowy-projekt-reporterski-outriders-i-gazeta.pl,393383,artykul.html

- Wojna. Głód. Klimat. Chęć lepszego życia. Są różne powody, dla których ludzie decydują się opuścić swoje domy i udać w długą podróż. Często trudną i dramatyczną - mówi Jakub Górnicki, współzałożyciel Outriders. - Chcemy porozmawiać z tymi, którzy już do celu dotarli, tymi, którzy są w trakcie podróży oraz dopiero się do niej szykują. Chcemy też zrozumieć, jakie mechanizmy za tym stoją. Kto na tym zarabia, kto jest pośrednikiem i dlaczego nie udaje się zatrzymać tego procederu rozkręconego już na masową skalę.

W ramach projektu #WizaDonikąd / #VisaToNowhere reporterzy kolektywu Outriders odwiedzą kraje, które są przystankami - czasami początkowymi, a czasami końcowymi - na trasie migracji trafiającej na polsko-białoruską granicę. Dziennikarze już podczas przygotowań do pracy słyszeli od spotkanych na niej osób poruszające historie.

- Ja i moja siostra chorujemy na talasemię. Gdyby nie ta choroba, nie wyjechalibyśmy z naszego kraju, ale trwające od 2011 r. działania wojenne sprawiły, że straciliśmy dostęp do leczenia i stan naszego zdrowia się pogarszał - to tylko przykład takich opowieści.

Multimedialne materiały z międzynarodowego reportażu #WizaDonikąd / #VisaToNowhere od 11 października ukazują się na głównej stronie Gazeta.pl oraz w mediach społecznościowych. Finał projektu zaplanowany jest na piątek, 15 października br.

- Jako redakcja angażujemy się w sprawy ważne społecznie - to bezwzględnie jeden z najważniejszych punktów zapisanych w „Deklaracji Redakcyjnej” Gazeta.pl – mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów newsowych Gazeta.pl. - Kim są, dlaczego i dokąd uciekają migranci? Odpowiedzi na te pytania szukamy we wspólnym projekcie Outriders i Gazeta.pl #WizaDonikąd / #VisaToNowhere. Przez cały tydzień będziemy udostępniać nasze łamy reporterom Outriders, którzy ruszyli śladami migrantów uciekających za lepszym życiem do Europy. My, dziennikarze w Polsce zostaliśmy odcięci od informacji na granicy, natomiast z drugiej strony działa bezlitosna machina propagandowa Łukaszenki. Nie godzimy się na budowanie muru w dostępie do prawdy.

To już kolejna współpraca portalu Gazeta.pl z kolektywem reporterskim Outriders. W sierpniu 2020 r. obie redakcje połączyły siły w projekcie „Białoruskie domino” o protestach przeciwko fałszowaniu wyborów prezydenckich na Białorusi, a w marcu 2021 zrealizowany został projekt „Białoruskie domino 2021”. Więcej informacji na ten temat można znaleźć agora.pl.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W dobie digitalizacji prasa drukowana ma mocną konkurencję w treściach dostępnych online. Nie każdy jednak chce lub ma możliwość czytania e-wydań ulubionych tytułów. Lidl Polska, chcąc ułatwić Polakom dostęp do nich, sprzedaje prasę we wszystkich swoich placówkach. Dodatkowym udogodnieniem jest stałe usytuowanie ekspozytorów z czasopismami w...
Zmiany w strukturze serwisów Iberionu
Grupa Iberion wprowadza zmiany w swoim portfolio. Iberion jest wydawcą 11 serwisów i kanałów video, w tym Gońca, Świata Gwiazd, Biznes Info i Pacjentów. Planowane zmiany przewidują wzmocnienie kluczowych produktów grupy, co wpłynie na funkcjonowanie poszczególnych redakcji.
Paryż 2024: 8 dodatkowych kanałów Eurosport w Netia TV
Netia (część Grupy Polsat Plus) i Warner Bros. Discovery w Polsce nawiązały współpracę, dzięki której abonenci usług TV Netii otrzymają bez dodatkowych opłat dostęp do 8 okazjonalnych kanałów Eurosport (7 w jakości HD i 1 w jakości 4K) w całości poświęconych transmisjom wydarzeń z XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich. Dodatkowo, do końca września, główne kanały...
GRY-OnLine przekształciły się w Webedia Polska SA
W lipcu zakończył się proces kluczowych zmian w spółce GRY-OnLine SA. Od teraz spółka funkcjonuje pod nazwą Webedia Polska SA. Zarządzanie przejmuje nowy zarząd. Z pozycji dotychczasowego prezesa, po ponad dwóch dekadach, ustępuje Mariusz Klamra. Stery polskiego oddziału Webedii przejmują Przemysław Bartula i Michał Bobrowski w równoległych rolach...
Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz: alerty pogodowe dla czytelników
Gazeta.pl rozpoczyna w wakacje współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi. To przełom w branży medialnej w podejściu do użytkowników i troski o ich bezpieczeństwo latem. 
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764