logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Wizerunek marki na Youtube - nowości od Google

  PR 26.06.2014, przeczytano 1269 razy
ilustracjastrzałka

Budowanie wizerunku marki jest ogromnym wyzwaniem. Branża reklamowa niemalże od początków swego istnienia zastanawia się nad tym, jakie sposoby dotarcia do świadomości klienta są najlepsze. Poza tą wiedzą równie ważne w dalszych działaniach pozostaje utrzymanie pozytywnego wizerunku marki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wizerunek-marki-na-youtube---nowosci-od-google,22018,artykul.html

Reklama telewizyjna dla wielu pozostaje kluczowym medium wykorzystywanym w kreowaniu pozytywnego wizerunku marki. Tak więc giganci światowego handlu za pośrednictwem agencji marketingowych wykupują za niebotyczne sumy czas antenowy, a sztaby specjalistów kontrolują i analizują wyniki prowadzonych kampanii. Budowanie wizerunku marki stało się atrakcyjne także dla Google, którego zamiarem jest wykorzystywanie w tym zakresie serwisu YouTube.

Podczas warszawskiej konferencji „Learn with Google: Branding Always On” Google przedstawiło marketerom kilka pomysłów i rozwiązań pomocnych przy budowaniu wizerunku marki. Czerwcowe spotkanie było okazją do zaprezentowania analiz, koncepcji oraz narzędzi, za pomocą których YouTube może stać się ulubionym terenem działań dla agencji, zajmujących się kreowaniem wizerunku.

Spot reklamowy jest podstawowym i wspólnym elementem budowania świadomości marki w klasycznej telewizji oraz na portalu YouTube. Jednak podczas konferencji niejednokrotnie podkreślano różnice dzielące te dwa kanały komunikacji. Na warszawskiej konferencji powtarzano, że w internecie sami możemy wybrać do jakiej grupy docelowej chcemy dotrzeć.

W tym celu możemy wykorzystać dziesiątki kryteriów targetowania. Równie istotne jest to, aby spot przed filmem na YouTube zainteresował odbiorcę, gdyż w innym przypadku zostanie pominięty po 5 sekundach. Telewizja nigdy nie dawała takich możliwości.

Pracownicy Google przedstawili wyniki badań i analiz, które to okazały się bardzo interesujące. Formaty reklamowe na YouTube bardzo dobrze budują markę. Uzyskano lepsze wyniki w rozpoznawalności reklamy niż w telewizji, a znajomość spotu oglądanego na YouTube była o 24% wyższa.

Google daje do dyspozycji narzędzia umożliwiające mierzenie i analizowanie działań prowadzonych w serwisie YouTube. W tym celu  została stworzona (póki co dostępna tylko w USA) specjalna aplikacja. Pomocny może być też system googlowskich ankiet. Wkrótce mają pojawić się zupełnie nowe formaty reklam Google tzw. Engagement Ads, budujące zaangażowanie użytkowników:
https://www.youtube.com/watch?v=wEnnyQiqZUw
Dostępny ma być nowy sposób rozliczania się za efekty kampanii, mianowicie za działania podjęte przez użytkowników YouTube. Wśród nich można wymienić chociażby komentarze społecznościowe uzyskane dzięki płatnym kampaniom.

Czy biorąc pod uwagę powyższe fakty, możemy już stwierdzić, iż to YouTube będzie wkrótce podstawowym miejscem, gdzie tworzy się, dba oraz buduje historie marek? Myślę, że z ostatecznymi wnioskami należałoby się jeszcze wstrzymać. Wielkie koncerny wierzą w moc telewizji, wykupując aktualnie za horrendalne pieniądze spoty przed meczami mistrzostw świata w Brazylii. Może inwestycja w reklamę na YouTube jest po prostu dla niektórych przedsiębiorstw zbyt tania – jakkolwiek absurdalnie to brzmi.

Paweł Matecki
PCC Manager w agencji SEO widzialni.pl,
prowadzi kampanie reklamowe na YouTube dla klientów agencji Tube.AD

Źródło: Tube.AD

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Algorytmy, sztuczna inteligencja, ciągłe rotowanie kanałami sprzedażowymi i wymyślanie koło na nowo. Praca marketingowca w 2023 roku to ciągłe stąpanie po cienkiej linii. Bo choć w reklamy internetowe klikamy coraz chętniej i sieć jest dla nas miejscem sprawdzania opinii i robienia zakupów, to nadal łatwo jest nas – odbiorców – zirytować niepotrzebnym...
Według prognoz Statista, światowe wydatki na reklamy mobilne do 2024 roku mogą osiągnąć nawet 400 mld USD. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność i dostępność urządzeń mobilnych, a także niebotyczne ilości pobieranych gier na świecie każdego dnia (55 mld[1] w samym 2021 roku) to właśnie środowisko mobile gamingowe wydaje się idealną przestrzenią dla marek, by...
POS - czym kuszą sklepy?
Dlaczego w sklepach stacjonarnych tak wiele spotykamy rozmaitych reklam, wysepek z produktami lub innych ekspozytorów produktów? Ponieważ właśnie tam rozgrywa się ostateczna bitwa o portfele klientów. A do tej walki coraz częściej zaprzęgana jest nowoczesna technologia.
AI: Czy copywriterzy będą musieli się przekwalifikować?
W jaki sposób tworzymy treści w Polsce? Według najnowszego badania platformy WhitePress, przeprowadzonego na ponad 500 SEO-wcach – nadal prym wiedzie samodzielne przygotowanie tekstów przez człowieka (76 proc.), choć specjaliści nie stronią również od korzystania z AI (42 proc). Czy proces ten będzie postępował i twórcy tekstów będą musieli się przekwalifikować? W czym...
Czym jest wzór przemysłowy i dlaczego warto go chronić?
Przedmiotem prawa własności przemysłowej są – oprócz m.in. znaków towarowych i patentów na wynalazki – również wzory przemysłowe. Czym jest wzór przemysłowy i dlaczego odgrywa tak ważną rolę w świecie mody i designu?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764