logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Włókna formowane: współpraca Matrix Pack i Stora Enso

  PR 06.12.2023, przeczytano 451 razy
ilustracja

Matrix Pack – jeden z czołowych w skali świata dostawców bazujących na włóknach produktów i rozwiązań opakowaniowych do żywności, nawiązał współpracę ze Stora Enso w obszarze oferowanej przez nią usługi Fiber as a Service (FaaS). Jej celem jest przyspieszenie działań Matrix Pack związanych z jeszcze szybszym wprowadzeniem na rynek jej produktów wykorzystujących włókna formowane. Fiber as a Service to usługa Stora Enso, która ma być wsparciem dla producentów i przetwórców opakowań w kontekście rozbudowywania ich portfolio, a także kompleksowego wsparcia działalności: od aspektów edukacyjnych, poprzez odpowiednie narzędzia, receptury, na współpracy z szeroką grupą dostawców skończywszy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wlokna-formowane%3A-wspolpraca-matrix-pack-i-stora-enso,402356,artykul.html

Fiber as a Service (FaaS) to rozwiązanie wprowadzone przez Stora Enso z myślą o producentach i przetwórcach opakowań, poszukujących możliwości rozbudowy swojego portfolio o rozwiązania wykorzystujące włókna formowane. Jest to – jak podaje firma – kompleksowa usługa w obszarze formowania – metodą na mokro bądź na sucho – np. wieczek na kubki, talerzyków i miseczek, sztućców i innych produktów. Może być pomocna zarówno przy rozpoczęciu, jak też zwiększaniu produkcji ww. asortymentu, stanowiąc wsparcie od strony dostaw materiałowych, doradztwa czy dostępu do właściwych narzędzi. U jej podstaw leży pomoc dla firm zainteresowanych szerszym wdrożeniem włókien formowanych z uwagi na wymogi prawne i rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty ze strony konsumentów.

Matrix Pack: innowacyjne formowanie na mokro i na sucho

Firma Matrix Pack została założona w 2009 roku i od tamtej pory sukcesywnie się rozwija. Obecnie jest znanym – w skali świata – producentem wyrobów opakowaniowych do dań na wynos i jednym z największych na świecie wytwórcą słomek do napojów. Jej działalność bazuje na solidnej platformie technologicznej, wspieranej przez dział badawczo-rozwojowy, zaplecze inżynieryjne i wykwalifikowaną kadrę. To – jak zapewnia firma – pozwala jej sprawnie wprowadzać na rynek produkty bazujące na nowo wdrażanych technologiach.

W ślad za decyzją o inwestycji w technologie formowania włókien na mokro i na sucho, Matrix Pack jako pierwszy duży producent rozpoczął stosowanie usługi FaaS. Dziewięć miesięcy po nawiązaniu współpracy ze Stora Enso, w firmie pracują cztery linie wytwarzające – w technologii formowania na mokro – wieczka do kubków. Ich odbiorcami są punkty gastronomiczne i restauracje, specjalizujące się w daniach na wynos oraz sieci kawiarniane. W ciągu kolejnych sześciu miesięcy Matrix Pack planuje rozbudowę swoich mocy wytwórczych o kolejne 15 linii produkcyjnych, wykorzystujących włókna formowane w technologii na mokro. Uruchomiona zostanie również pierwsza w tej firmie linia wytwarzająca – na skalę komercyjną – produkty na bazie włókien formowanych na sucho. W ślad za nią zainstalowanych zostanie sześć kolejnych linii tego rodzaju.

Mając za sobą wiele lat doświadczeń w tym biznesie, wiemy jak wytwarzać światowej klasy produkty, bazujące na włóknach formowanych. Posiadamy wszechstronną wiedzę i dysponujemy siecią obejmującą cały przemysł, więc byliśmy przygotowani, by we właściwy sposób pomóc firmie Matrix Pack” – mówi Karl Axnäs, odpowiedzialny w Stora Enso za projekt Fiber as a Service.

Zespół FaaS ściśle współpracował z Matrix Pack przy analizie technicznej dotyczącej właściwego doboru źródła dostępnych włókien formowanych – od masy celulozowej aż po dostawców sprzętu. Jak podkreśla Stora Enso, oferta FaaS uwzględnia też edukowanie pracowników w temacie technologii włókien formowanych i procesów produkcyjnych z nimi związanych, jak też dostawę surowców z myślą o rozpoczęciu projektu. Dzięki temu Matrix Pack, jak zapewnia firma, uniknął wielu problemów, które zwykle zdarzają się przy produkcji z wykorzystaniem włókien formowanych. W efekcie zaś osiągnął oszczędności finansowe i czasowe.

W naszej firmie zawsze staramy się współpracować z najbardziej innowacyjnymi i przyszłościowo myślącymi organizacjami, gdyż kooperacja tego typu pozwala na dalszy rozwój technologiczny, rozszerzenie portfolio produktów, zwiększenie zasięgu geograficznego, a wreszcie – zaproponowanie naszym partnerom i klientom wartości dodanej. FaaS ma znakomitą ofertę, więc Stora Enso z miejsca stała się dla nas strategicznym partnerem” – mówi Dionysis Valentis, Business Development Director w firmie Matrix Pack.

Poziom wiedzy Stora Enso, uwzględniającej też technologię włókien formowanych, jest zdumiewający. Współpracujemy z tą firmą także przy wdrożeniu odpowiednich standardów jakościowych, dotyczących włókien formowanych trafiających na rynek, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych produktów i ich zgodność z przepisami w Ameryce Północnej i Europie. Często jest to przeoczane, ale nie w naszym przypadku” – podkreśla Dionysis Valentis.

Zespół FaaS pomaga klientom na każdym etapie wspólnie realizowanego wdrożenia technologicznego. Kluczowe czynniki wymieniane w tym kontekście przez Stora Enso to dobór właściwych receptur i celulozy względem danego produktu, co pozwala zapewnić im oczekiwaną jakość i uniknąć problemów z nieprawidłowo zarządzanymi systemami wodnymi.

Zdajemy sobie sprawę, że klienci oczekują większej liczby produktów bazujących na włóknach. Wiemy też, że niektórych przetwórców tego rodzaju wyzwania przerastają, stąd nasza rozbudowana oferta w tym obszarze. Szybkie wdrożenie i rozwój technologiczny włókien formowanych w Matrix Pack wychodzi naprzeciw ambitnym celom tej firmy, uwzględniającym m.in. bycie w czołówce dostawców, oferujących zrównoważone rozwiązania opakowaniowe. Cieszymy się, że możemy być partnerem tego projektu” – mówi Karl Axnäs.

Zespół FaaS dokonuje indywidualnej – w przypadku każdego klienta – analizy i oceny jego potrzeb i oczekiwań, także względem już posiadanego wyposażenia technologicznego, a następnie przygotowuje ofertę. Z jednej strony służy więc pomocą w szybkim zwiększeniu już realizowanej produkcji, jak to było w przypadku Matrix Pack, z drugiej zaś – pomaga w podjęciu pierwszych kroków w zakresie wdrożenia włókien formowanych, np. poprzez warsztaty bądź doradztwo.

Źródło: Stora Enso Polska

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

CCL otwiera centrum zrównoważonych etykiet shrink sleeve
CCL Industries, specjalizujący się w produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań, otworzył nowe centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych w austriackim Dornbirn. Dostarcza ono etykiety shrink sleeve do firm w całej Europie, także w Polsce.
Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo
Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer...
N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764