logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Włókna Stora Enso Purefiber zastępują plastik w opakowaniach wycieraczek Bosch Aerotwin

  PR 26.09.2023, przeczytano 676 razy
ilustracjastrzałka

Stworzone przez Stora Enso włókna formowane PureFiber zastąpiły tworzywa sztuczne w opakowaniach na pióra wycieraczek z serii Aerotwin, jakie produkowane są przez firmę Bosch. To, jak podkreśla druga z wymienionych, jej pierwsze opakowanie na tego typu asortyment, wolne od plastiku. Dodaje przy tym, że zapewnia ono ten sam poziom ochrony, ale jest bardziej proekologiczne i zbieżne z realizowaną przez Bosch polityką zrównoważonego rozwoju. Zakłada ona redukcję dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery w jej działaniach, wychodząc jednocześnie naprzeciw oczekiwaniom jej klientów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wlokna-stora-enso-purefiber-zastepuja-plastik-w-opakowaniach-wycieraczek-bosch-aerotwin,401495,artykul.html

- Każdy z klientów z nich natychmiast zrozumie, że ma do czynienia z proekologicznym rozwiązaniem. To po prostu widać i czuć, a bardziej spostrzegawcza osoba z pewnością dojrzy logo PAP 21, znajdujące się na tacce opakowaniowej – mówi Oliver Seidensticker, Product Manager w dziale opakowań do wycieraczek firmy Bosch.

Tworzywa sztuczne, dotychczas stosowane opakowaniach, zostały w przypadku wycieraczek Aerotwin zastąpione przez włókna formowane PureFiber z oferty Stora Enso. Są one wytwarzane w jej szwedzkich zakładach, z zastosowaniem – jak podkreśla firma – włókien drzewnych, pochodzących ze zrównoważonych upraw leśnych. Dodaje przy tym, że w procesie produkcyjnym w ich przypadku w 100% wykorzystywana jest bioenergia. Zdaniem Stora Enso, włókna formowane nowej generacji pozwalają na tworzenie kształtów dotychczas uzyskiwanych z wykorzystaniem takich materiałów jak konwencjonalny polietylen, PET czy inne rodzaje plastiku.

Bosch sprzedaje produkowane przez siebie pióra wycieraczek (tzw. pióra płaskie) w opakowaniach składających się z dwóch części: zewnętrznego pudełka kartonowego i znajdującej się w nim tacki (wsuwki). Ta ostatnia służy do mocowania, ściskania i zabezpieczania piór. Dotychczas przy jej produkcji stosowany był materiał PET typu blister. Zgodnie z określonymi przez firmę celami środowiskowymi, uwzględniającymi znaczące obniżenie całkowitej emisji CO2, jaka pojawia się w jej procesach produkcyjnych, jak też wsłuchując się w oczekiwania i prośby klientów, Bosch zdecydował się na zmiany w tej części opakowania.

Nowa koncepcja opakowania zostanie wprowadzona w zakładach Bosch, zlokalizowanych w Europie. Wyprodukowane w nich i zapakowane pióra do wycieraczek Aerotwin będą oferowane w skali globalnej, co – jak szacuje firma – umożliwi jej wyeliminowanie z rynku ponad 350 ton plastiku rocznie.

Bosch wybrał włókna formowane, gdyż materiał ten może zostać poddany recyklingowi w strumieniach przemysłowych do odpadów papierowych. Cechuje się też niższym śladem węglowym w porównaniu z rozwiązaniami wykonanymi z tworzyw sztucznych. Bliska współpraca firm Stora Enso i Bosch pozwoliła na stworzenie nowej tacki opakowaniowej, dostosowanej do potrzeb klienta. Tym samym – jak podkreślają obie firmy – na rynku pojawiło się pierwsze opakowanie dedykowane piórom do wycieraczek, będące w 100% wolnym od plastiku.  Sprzedawane w nim wycieraczki Aerotwin będą dostępne zarówno w zestawach jak i pojedynczo.

Yuija Zhang, Senior Product Manager w Stora Enso podkreśla: - Bosch miał w tym przypadku bardzo wysokie wymagania, ale też był mocno zaangażowany w cały projekt, co zaowocowało rozwiązaniem najlepszym z możliwych do osiągnięcia.

Ten sam poziom ochrony, większa proekologiczność

Efektem wspomnianej współpracy jest tacka opakowaniowa o niemal takim samym kształcie i wadze jak jej poprzedniczka – parametry te były niezbędne w kontekście zautomatyzowanej linii pakującej używanej przez Bosch. Innym kluczowym wymogiem ze strony firmy był poziom ochrony zapewnianej przez tackę, a także jakość jej wykonania. Piórka wycieraczek posiadają bowiem gumową część zewnętrzną, wymagającą specjalnej ochrony. Co więcej, znajdując się w opakowaniu, pozostają one ściśnięte.

- Nasze wewnętrzne testy potwierdziły, że tacka wykonana z włókien formowanych oferuje takie same parametry ochronne i jakościowe, co jej plastikowy odpowiednik. Główna różnica polega na tym, że jest ona znacznie bardziej proekologiczna co spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony naszych klientów – podsumowuje Oliver Seidensticker.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Duane Pekar obejmuje stanowisko CEO w Mark Andy
Mark Andy, jeden z największych i najdłużej działający na świecie producent maszyn wąskowstęgowych do drukowania etykiet i opakowań, poinformował o zmianie na stanowisku CEO. Z dniem 28 listopada br. funkcję tę objął Duane Pekar.
Scodix Ultra 6000 SHD w AN Studio
Scodix wraz z firmą Digiprint ogłosiły sprzedaż kolejnej maszyny Scodix Ultra 6000 SHD. Model w formacie B1 oparty o technologię Smart High Definition jest pierwszą tego typu maszyną na polskim rynku. Dzięki szerokiej gamie produktów, od opakowań po kalendarze i materiały POS, maszyna Scodix zapewni AN Studio elastyczność w uszlachetnianiu wielu produktów za pomocą ponad 10...
Sun Chemical na 17. Akademii Zarządzania Barwą: zarządzanie kolorem z Suncolorbox
Zestaw aplikacji i usług z obszaru color managementu, jakie pod wspólną nazwą SunColorBox oferuje firma Sun Chemical to narzędzie, które stosują już setki klientów z całego świata, m.in. z Polski. Tym razem korzyści związane z jego wdrożeniem poznali uczestnicy 17. Akademii Zarządzania Barwą – konferencji organizowanej dorocznie przez firmę Polski...
Raja: Zielono rewolucja nagrodzona Diamentem
Zaskakujący papierowy stretch, wytrzymały papier bąbelkowy zamiast folii, mocna taśma spinająca, także z… papieru i wreszcie ekologiczne koperty z wkładem amortyzującym - co łączy te rzeczy? Wszystkie wzbogacają katalog produktów firmy RAJA. Dowodzą one, że innowacyjne myślenie i odpowiedzialność środowiskowa mogą iść w parze z prowadzeniem skutecznego...
J.S. Hamilton wśród Złotych Sponsorów Sustainability Packaging Summit 2023
W dniach 14-15 listopada br. w Amsterdamie odbywała się konferencja Sustainability Packaging Summit, poświęcona wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju w opakowaniach i ich roli w zmieniającym się świecie. Wśród Złotych Sponsorów wydarzenia, w którym wzięło udział kilkaset osób z całego świata, znalazła się firma J.S. Hamilton –...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764