logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wojciech Wybranowski redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego”

  PR 28.05.2021, przeczytano 326 razy

Od 1 czerwca 2021 roku redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego” zostaje Wojciech Wybranowski. Adam Pawłowski rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wojciech-wybranowski-redaktorem-naczelnym-_glosu-wielkopolskiego_,391666,artykul.html

Wojciech Wybranowski jest dziennikarzem i publicystą od 29 lat. Karierę dziennikarską rozpoczynał w „Głosie Wielkopolskim”, następnie związany był z mediami ogólnopolskimi, m.in.: „ Naszym Dziennikiem”, „Rzeczpospolitą”, „Uważam Rze”, „Do Rzeczy”, Wirtualną Polską, portalem TVP Info oraz węgierskim portalem Remix News.

Do Polska Press przechodzi z TVP Info, gdzie od grudnia 2020 jako felietonista i publicysta portalu tvp.info publikował felietony, opinie i komentarze dotyczące polskiej polityki i powiązań świata polityki, biznesu i służb specjalnych. W 2020 roku był felietonistą portalu Wirtualna Polska, komentował polską politykę, sprawy społeczne, zajmował się też dziennikarstwem śledczym. Od 2013 do 2020 roku dziennikarz i publicysta tygodnika „Do Rzeczy”, współzałożyciel pisma. Wcześniej (2009 – 2012) związany z „Rzeczpospolitą” jako dziennikarz. Od 1999 do 2009 dziennikarz „Naszego Dziennika”.

Wielokrotnie wyróżniany za swoją pracę zawodową. Ma na swoim koncie nominacje do nagród MEDIATORY i Grand Press. W 2019 roku otrzymał nagrodę SDP im. prof. Stefana Myszkowskiego za 2018 r, za artykuł „Gangsterzy na śmietniku” opublikowany w tygodniku „Do Rzeczy” ujawniający kulisy działania tzw.  mafii śmieciowej. W 2020 roku nominowany z ramienia redakcji WP  do nagrody Grand Press (wspólnie z Blanką Aleksowską i Karoliną Bacą – Pogorzelską) za cykl tekstów odsłaniających kulisy śmierci głogowskiego radnego Pawła Chruszcza.

Od 2016 roku jest stałym komentatorem politycznym i społecznym występującym w TVP, TVN 24, Polsacie oraz Polskim Radiu.

Źródło: Polska Press Sp. z o.o.

www.polskapress.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Niech zgadnę!
Nowy naczelny zapewni pluralizm poglądów i opinii.
Poprzedni tego nie umiał i musiał odejść.

avatar użytkownika
,

Podobno za poprzedników było tak źle, że trzeba było złamać obietnicę iż czystek nie będzie. No nie dało się podobno.  

,

Wiadomo, despoci sterowani z Berlina a nawet Paryża i Waszyngtonu.
Musieli odejść.
  

avatar użytkownika
,

Nie zapominaj o Londynie. W ten sposób pokrzyżowano po raz kolejny reakcyjne plany Waszyngtonu, Londynu i Berlina. Paryż też może być, ale na końcu.  

,

Londyn rządem na uchodźstwie wspiera PiS.  

avatar użytkownika
,

A co z podziemnym kierownictwem obozu londyńskiego w kraju? Też wspierają?  

,

Nie znam.  

avatar użytkownika
,

Bo są podziemni.   

,

A jak komunikują kogo wspierają?
Wystawiają coś nad ziemię?
  

avatar użytkownika
,

Ale tajnie wystawiają. To się nazywa konspiracja.  

,

To skąd wiesz kogo popierają?
Twoja foliowa czapeczka ma odbiornik?
  

avatar użytkownika
,

A któż to wie kogo oni popierają - to tajne kierownictwo, więc tajnie popiera.

Rzeczywiście macie odbiorniki w tych czapeczkach? Ciekawe,
  

,

Ty przekonujesz, że wiesz coś tajnego, więc przyjmuję, że odebrałeś antenką z foliowej czapeczki.
  

avatar użytkownika
,

Przyjmuj, przyjmuj.  

,

A emitować też możecie tymi antenkami?
  

avatar użytkownika
,

Miałeś zająć się przyjmowaniem.  

,

Jeśli wyemitujesz, to ja się zastanowię jak przyjąć sygnał.  

avatar użytkownika
,

Kręcisz. Twierdziłeś że już przyjmujesz, teraz że dopiero będziesz... Czy Ty przypadkiem nie zaniedbałeś chodzenia w czapeczce i nie dałeś się napromieniować?  

,

Przyjmuję do wiadomości. Nie przyjmuję, bo nie mam foliowej czapeczki z antenką.
  

avatar użytkownika
,

A - no i stąd to splątanie. Przez promieniowanie.  

,

Nie odczuwam.
Pewnie gdybym miał antenkę, jak Ty, to odczuwałbym.
  

avatar użytkownika
,

Spróbuj.  

,

Zdrowy rozsądek uniemożliwia nabycie czapeczki aluminiowej z antenką.  

Najnowsze w tym dziale

Mbank po raz drugi partnerem MFF Nowe Horyzonty
Bezkompromisowe, artystyczne kino czeka na gości 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu. mBank po raz drugi jest partnerem Festiwalu i zaprasza wszystkich pasjonatów dziesiątej muzy na prawdziwą ucztę pod hasłem „więcej nowych horyzontów”.
Samsung The Wall o przekątnej 1000” trafia do globalnej sprzedaży
Samsung wprowadził właśnie na globalny rynek modułowy telewizor The Wall o nazwie IWA. Nowa technologia przetwarzania AI, zwiększona częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz i wszechstronne możliwości instalacji sprawiają, że najnowszy The Wall po raz kolejny wyznacza standardy dla technologii wyświetlania. Ogromny ekran o przekątnej 1000” zapewnia nieograniczoną...
Nowe wyzwania, którym musiały w pandemii stawić czoła działy marketingu, sprawiły, że znacząco wzrósł poziom zaufania do nich. Z drugiej edycji badania liderów marketingu w Polsce „CMO Survey 2021” przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte Digital we współpracy z HRK oraz Stowarzyszeniem Komunikacji Marketingowej SAR wynika...
Roland DG ogłasza wprowadzenie nowych ploterów tnących do winylu GR2-640/540 64” i 54”
Seria CAMM-1 jest w stanie szybko i równo wyciąć prawie każdy kształt z szerokiej gamy arkuszy i folii, od cienkich samochodowych folii okiennych i folii termotransferowych do grubych arkuszy odblaskowych i szablonów do piaskowania. Zastosowania obejmują szyldy, samochodowe folie okienne, oklejanie pojazdów, odzież sportową i wiele innych.
Wyjazdowe stroje Borussii Dortmund na sezon 2021/2022
PUMA prezentuje stroje wyjazdowe Borussii Dortmund na sezon 2021/2022. W ramach specjalnej niespodzianki PUMA i Fundacja BVB "leuchte auf" pokazały nową koszulkę wyjazdową dzieciom z Nordstadtligi w Dortmundzie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764