logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wola Park otworzył przestrzeń kreatywną w ramach konceptu Creator Space

  PR 18.05.2023, przeczytano 751 razy
ilustracjastrzałka

Wola Park zachęca klientów do podejmowania artystycznych wyzwań w ramach nowego konceptu Creator Space. 6 maja otwarto dwie przestrzenie artystyczno-warsztatowe, dostępne dla klientów zarówno do samodzielnej pracy jak i podczas warsztatów rzemieślniczych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wola-park-otworzyl-przestrzen-kreatywna-w-ramach-konceptu-creator-space,400002,artykul.html

W ramach nowej akcji w Wola Parku otwarto dwie przestrzenie artystyczno-warsztatowe: Creator Space i Splash Zone. Nowe strefy to okazja dla klientów Wola Parku na puszczenie wodzy fantazji, wykonanie własnych dzieł i naukę pod okiem profesjonalistów. Klienci będą mogli skorzystać z przestrzeni samodzielnie, a także wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez artystów i pasjonatów sztuki, takich jak Zaradne, Flovi, czy Creative Club DIY.

Nowo otwarty Splash Zone to freestylowa przestrzeń artystyczna, w której każdy może dowolnie wyrazić siebie, a przy tym stworzyć nieskrępowane regułami malarskimi dzieło, poprzez spontaniczne chlapanie farby na płótno. Tylko tu klienci Wola Parku będą mieli okazję malować na płótnie, tkaninach, a nawet meblach, jak również stworzyć wspólne dzieło sztuki ze wszystkimi odwiedzającym. Splash Zone mieści się na placu głównym galerii przy salonach KappAhl i C&A – koncept jest otwarty w godz. 12.00-20.00 od poniedziałku do soboty. Wstęp od 35 zł – w cenie kombinezon ochronny, płótno malarskie rozmiar S i wszystkie niezbędne materiały.

Creator Space to unikalny koncept warsztatowo-artystyczny, otwarty na wszystkich kreatywnych klientów. Przestrzeń jest zlokalizowana na miejscu dawnego sklepu Go Sport. Z atrakcji można skorzystać w godzinach 12.00 – 20.00 od poniedziałku do soboty.

Creator Space jest nie tylko miejscem do samodzielnej pracy – codziennie odbywają się tu warsztaty, na których klienci podejmują się nowych technik i tworzą własne rękodzieła. Warsztaty w Creator Space prowadzą specjaliści z branży i pasjonaci sztuki, w czterech różnych kategoriach tematycznych: artystycznych, DIY, florystycznych i kosmetycznych. Warsztaty są odpłatne – 39 zł od poniedziałku do środy oraz 59 zł za wydarzenia od czwartku do soboty. Przy zakupie biletu za 59 zł klienci otrzymają również voucher o wartości 20 zł do wykorzystania w Ogrodach Ulricha.

ilustracjastrzałka

W tym tygodniu odwiedzający mogą uczestniczyć w następujących warsztatach w Creator Space:

  • 15.05.2023 - poniedziałek - godz. 18:00 – Kolaż – warsztaty artystyczne prowadzone przez Monikę Stolarską
  • 16.05.2023 - wtorek - 18:00 - Makrama ścienna – warsztaty DIY prowadzone przez Karolinę Borowik Księżycowe Sploty
  • 17.05.2023 - środa - godz. 18:00 - String art – warsztaty artystyczne prowadzone przez Creative Club DIY
  • 18.05.2023 - czwartek - 18:00 - Las w szkle – warsztaty florystyczne prowadzone przez Flovi
  • 19.05.2023 - piątek - 18:00 - NEEDLE PUNCH - torba z naszywką – warsztaty DIY prowadzone przez Zaradne
  • 20.05.2023 - sobota - 12:00 - Sole do kąpieli i peelingi – warsztaty kosmetyczne prowadzone przez Creative Club DIY
  • 20.05.2023 - sobota - 15:00 - Warsztaty mydlarskie prowadzone przez Creative Club DIY

Obydwie przestrzenie będą otwarte w Wola Parku do 3 czerwca.

Creator Space to nie jedyny projekt z pogranicza odpowiedzialnego biznesu i sztuki, jaki można znaleźć w Wola Parku. We Współdzielniku, miejscu aktywności lokalnej Wolskiego Centrum Kultury na odwiedzających stale czeka szeroka gama warsztatów. Współdzielnik prowadzi cykliczne spotkania o tematyce recyklingu, ekologii i less waste, podczas których uczy, jak wykorzystać to co już mamy, do stworzenia czegoś zupełnie nowego.

Kierując się myślą przewodnią: „nie wyrzucaj, przerób”, Współdzielnik rozpoczął proces reorganizacji. Projekt wyszedł spod ręki architektki wnętrz, artystki Matyldy Sałajewskiej, a wykonany zostanie w dużej mierze przez artystów i animatorów Współdzielnika, a także przez jego społeczność! Przez cały maj, od środy do piątku, w tej wyjątkowej przestrzeni odbywają się warsztaty upcyklingowe. Uczestnicy warsztatów nie tylko nauczą się nowych umiejętności, ale także wytworzą przedmioty – ozdoby lub meble, które wypełnią odnowioną przestrzeń. Odwiedzający mogą także dzielić się ze Współdzielnikiem materiałami, które zostaną użyte na warsztatach. Zbiórkę potrzebnych artykułów można znaleźć na Facebooku.

Oprócz tego, klienci mogą wziąć udział w warsztatach ogrodniczych w Ogrodzie Codziennym, zielonej przestrzeni zlokalizowanej przed Wola Parkiem. Tutaj pod okiem architektki krajobrazu Darii Szarejko, nauczą się o sadzeniu warzyw i owoców oraz o uprawie domowego ogródka.

Dzięki Creator Space, Wola Park jeszcze bardziej otwiera się na kreatywność. Miejsce spotkań oferuje swoim klientom coraz szerszą ofertę wydarzeń, zarówno na terenie Wola Parku, jak i w Ogrodach Ulricha, z licznymi inicjatywami artystycznymi, warsztatami i rozrywkami. Teraz klienci mogą rozwijać swoje umiejętności, wyrażać się artystycznie i uczyć się pod okiem profesjonalistów w nowo udostępnionych przestrzeniach.

ilustracjastrzałka

Źródło: Ingka Centres Sp. z o.o.

www.ingkacentres.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sony zdobywcą czterech nagród w konkursie TIPA 2024
Firma Sony ma przyjemność poinformować, że stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association) ponownie doceniło jej innowacje i osiągnięcia czterema nagrodami TIPA, między innymi w kategoriach „NAJLEPSZY HYBRYDOWY APARAT PROFESJONALNY” (Sony α9 III) i „NAJLEPSZY SPECJALISTYCZNY APARAT APS-C” (α6700).
Sony FE 16–25 mm F2.8 G: zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny G
Firma Sony poinformowała, że w ofercie jej pełnoklatkowych obiektywów α (Alpha) z mocowaniem typu E pojawi się nowy model FE 16–25 mm F2.8 G. Ten zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny pozwala utrzymać pełne otwarcie przysłony F2.8 w całym zakresie ogniskowych, od 16 mm do 25 mm. Łączy wysoką jakość obrazu z kompaktową,...
VeloBank rozstrzygnął przetarg na obsługę mediową w kanałach offline oraz digital. Zwycięską ofertę złożyła agencja Initiative. Firma zajmie się kompleksowymi działaniami reklamowymi VeloBanku. Pierwsza wspólna kampania zostanie zrealizowana już w maju br.
Zagrożone gatunki w 3D: kampania LG na Times Square
Zapowiadając nadejście Dnia Ziemi 2024, firma LG Electronics, zaprezentowała dziś trójwymiarowy anamorficzny obraz na billboardzie na Times Square w Nowym Jorku, zwracając uwagę na wrażliwe i zagrożone gatunki zwierząt. Seria LG Endangered Species Series, która będzie trwała przez cały 2024 r., obejmuje współpracę z Discovery Education i National Wildlife...
Bramkarz Manuel Neuer ambasadorem kampanii Hisense
Międzynarodowy producent sprzętu gospodarstwa domowego, firma Hisense, rozpoczęła dziś kampanię „BEYOND GLORY” UEFA EURO 2024, zawierając kontrakt z niemieckim bramkarzem, zdobywcą Pucharu Świata i kapitanem FC Bayern Monachium Manuelem Neuerem.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764