logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

WP Kobieta rusza z drugą edycją plebiscytu #Wszechmocne

  PR 25.08.2023, przeczytano 281 razy

Redakcja serwisu WP Kobieta ogłasza drugą edycję plebiscytu #Wszechmocne. Jego celem jest wyróżnienie utalentowanych, inspirujących i wpływowych kobiet w dziedzinach takich jak popkultura, nauka czy biznes, a także w trzech nowych kategoriach – #Wszechmocne w sporcie, #Wszechmocne dla planety oraz #Wszechmocne w sieci. Uroczysta gala finałowa odbędzie się 24 października.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wp-kobieta-rusza-z-druga-edycja-plebiscytu-wszechmocne,401160,artykul.html

Serwis WP Kobieta jest liderem w kategorii serwisów kobiecych, który inspiruje i wspiera swoje użytkowniczki. Ogłaszając drugą edycję plebiscytu #Wszechmocne, zwraca uwagę na siłę, jaka tkwi w kobietach . Redakcja nominuje kandydatki w dziewięciu kategoriach. W kategorii specjalnej - #Wszechmocne wśród kobiet, swoje typy mogą zgłosić użytkowniczki za pośrednictwem formularza na stronie wszechmocne.wp.pl.

Laureatki zostaną wyłonione w głosowaniu czytelniczek WP Kobiety, które ruszy pod koniec sierpnia. W kategorii specjalnej #Wszechmocne wśród kobiet statuetkę przyzna jury w składzie: Małgorzata Rozenek-Majdan, osobowość telewizyjna, bizneswoman, aktywistka. Od 20 lat związana ze stacją TVN. Joanna Przetakiewicz-Rooijens, założycielka Ery Nowych Kobiet. Aktywistka, bizneswoman, radca prawny. Magdalena Boczarska, aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Laureatka Orła oraz dwóch Złotych Lwów. Ewelina Kamińska, naukowczyni, doktorantka w dziedzinie epigenetyki, od 6 lat popularyzuje naukę. Anna Śmigulec, reporterka Magazynu WP, trzykrotna laureatka nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy. Marta Gos, dyrektorka Kreatywna marek Vistula, Bytom, Wólczanka. Monika Tenerowicz, doradczyni zarządu ds. strategii klimatycznej Orange Polska. Adrianna Skoneczna, od 11 lat działająca w sieci influencerka prowadząca profile na portalach społecznościowych z łączną liczbą ponad 2 mln obserwatorów. Agnieszka Kobus-Zawojska - wicemistrzyni Olimpijska z Tokio 2020/1 oraz brązowa medalistka z Rio de Janeiro 2016. Wiktoria Jakubowska-Karbowniczek, zastępczyni redaktora naczelnego Wirtualnej Polski, która inicjuje akcje na rzecz wzmacniania w Polkach poczucia własnej wartości oraz inspirowania do pozytywnych zmian.

– Cieszymy się, że z pomocą naszych czytelniczek i czytelników ponownie uhonorujemy kobiety zdolne, utalentowane i inspirujące na wielu polach. Po sukcesie poprzedniej edycji czujemy się jeszcze bardziej zmotywowane, bo dostałyśmy wiele głosów, że taki plebiscyt jest potrzebny w polskich mediach – mówi Wiktoria Jakubowska-Karbowniczek, zastępczyni redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

– Podobnie jak w zeszłym roku, będziemy patrzeć szeroko. Interesują nas nie tylko mainstreamowe dziedziny, takie jak popkultura, ale również te, w którym kobietom zazwyczaj znacznie trudniej się przebić. Nowe kategorie pozwolą dostrzec i docenić jeszcze więcej wpływowych kobiet – komentuje Patrycja Ceglińska-Włodarczyk, szefowa redakcji WP Kobieta.

Poprzednia edycja plebiscytu cieszyła się ogromną popularnością wśród użytkowniczek WP Kobiety. W sumie oddano ponad 20 tysięcy głosów. Wśród nagrodzonych znalazły się:

  • #WSZECHMOCNE w macierzyństwie: Monika Hoffman-Piszora
  • #WSZECHMOCNE w dziennikarstwie: Dorota Wellman
  • #WSZECHMOCNE w sztuce: Matylda Damięcka
  • #WSZECHMOCNE w popkulturze: Magda Bereda
  • #WSZECHMOCNE w biznesie: Olga Ślusarczyk
  • #WSZECHMOCNE w nauce: Elżbieta Senkus-Konefka
  • #WSZECHMOCNE wśród kobiet: Joanna Bugaj
  • #WSZECHMOCNE wśród kobiet - nagroda specjalna jury: Patricia Kazadi

Finał roku 2023 zwieńczy uroczysta gala, która odbędzie się 24 października w hotelu Verte w Warszawie.

Źródło: Wirtualna Polska Media SA

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„5. rewolucja” wkracza do Radia Nowy Świat
amian Kwiek, były dziennikarz Trójki, rozpoczyna współpracę z Radiem Nowy Świat. Będzie autorem nowego podcastu „5. rewolucja”, którego punkt wyjścia to idea nawiązująca do rewolucji przemysłowych.
Atrakcyjne produkcje z katalogu BBC Studios stały się teraz dostępne na żądanie dla Abonentów usług telewizyjnych UPC.
Seriale TVN Warner Bros. Discovery debiutują za granicą
Po sukcesie na rynku lokalnym seriale fabularne pod marką Player Original ruszają w dalszą podróż! Wybrane tytuły z bogatej biblioteki fabularnej TVN Warner Bros. Discovery wkrótce zadebiutują na platformie MAX w USA i 29 krajach Europy. Pierwszy – miniserial „Kontrola” Nataszy Parzymies – będzie dostępny dla widzów za granicą już od 8...
Czterokrotny laureat Pulitzera publikuje na Goniec.pl
Wraz z początkiem grudnia funckję redaktora naczelnego Gońca objał Janusz Schwertner. Do zespołu dołączyli również dziennikarze Mateusz Baczyński oraz Jakub Wątor. Pod nowym kierownictwem redakcja wystartowała ze specjalną akcją #ŁącząNasMedia, w ramach której współpracować będzie z najsłynniejszymi i najlepszymi dziennikarzami z całego świata. W...
„Wyborcza” i „Wysokie Obcasy” ze świąteczną akcją dla subskrybentów
„Wyborcza” i „Wysokie Obcasy” zaprosiły do świątecznej współpracy znakomite autorki i autora, którzy napiszą wyjątkowe opowieści specjalnie dla subskrybentów Wyborcza.pl. W głosowaniu, które potrwa do 13 grudnia br., czytelnicy i czytelniczki będą mogli sami zdecydować o tematach podejmowanych w świątecznych historiach. Akcji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764