logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

WP najbardziej opiniotwórcza w internecie w I półroczu

  PR 26.07.2018, przeczytano 496 razy
ilustracja

Według raportu Instytutu Monitorowania Mediów, w pierwszej połowie 2018 roku, Wirtualna Polska była najchętniej cytowanym portalem w Polsce. Inne media powoływały się na materiały WP aż 8221 razy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wp-najbardziej-opiniotworcza-w-internecie-w-i-polroczu,37379,artykul.html

Najchętniej cytowane w pierwszym półroczu były m.in. reportaże Mateusza Ratajczaka, który zatrudnił się w firmie finansowej, by pokazać kierujące nią mechanizmy. Dziennikarze chętnie powoływali się na wywiad WP z bramkarzem, Łukaszem Skorupskim. Media cytowały również informację o odwołaniu wizyty ministra edukacji Izraela, Naftaliego Bennetta oraz jego późniejsze wypowiedzi. W studiu WP Patryk Osowski przeprowadził wzruszający wywiad z wdową po Tomaszu Mackiewiczu.

Nasi dziennikarze wykrywają afery polityczne, pokazują problemy gospodarcze, pochylają się nad ważnymi społecznie tematami. Pozycja w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów IMM to efekt ich codziennych starań. Każdego dnia w WP powstają setki ciekawych materiałów, które niejednokrotnie poruszają całą Polskę – mówi Tomasz Machała, wiceprezes WP Media ds. produktu wydawniczego.

Od początku 2018 roku inne media cytowały materiały WP aż 8221 razy. To znacznie lepszy wynik, niż kolejnego w rankingu portali, Onetu (cytowany 6845 razy).  WP znalazła się również na wysokim, 5. miejscu głównego zestawienia najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, pokonując m.in. Gazetę Wyborczą i Radio ZET.

Autorzy najciekawszych materiałów pierwszej połowy 2018 roku wzięli udział w spocie promocyjnym. Powstał na potrzeby kampanii prowadzonej na Stronie Głównej oraz w pozostałych serwisach WP. Kampania potrwa do 5 sierpnia.

Źródło: Wirtualna Polska SA

Dodatkowe informacje:

Wirtualna Polska to grupa spółek działających w mediach i e-commerce. Jest właścicielem portalu horyzontalnego – Wirtualnej Polski. Prowadzi też portal o2 oraz specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak Money.pl, WP SportoweFakty, WP abcZdrowie i dobreprogramy.pl. W branży e-commerce WP działa w zakresie turystyki, mody, urządzania wnętrz, usług finansowych oraz zdrowia.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Raport Strategiczny Internet 2019/2020 IAB Polska
Rok 2019 był dla polskiej branży reklamy cyfrowej przełomowy – internet, wzorem rozwiniętych rynków zachodnich, przegonił pod względem nakładów reklamowych telewizję. Dwucyfrowe tempo rozwojowe reklamy online zostało utrzymane, a jej wartość osiągnęła prawie 5 mld zł. W Europie pierwszy raz w historii wydatki na digital były wyższe od sumy wydatków...
Biuro Reklamy TVP wspiera mały biznes
Biuro Reklamy Telewizji Polskiej stworzyło specjalną ofertę „Wspieramy Mały Biznes” dedykowaną małym i średnim przedsiębiorstwom. Oferta obejmuje emisję kompletnej, crossmediowej kampanii za 3999 zł netto, przy minimalnych formalnościach.
W nowej rzeczywistości szukamy najlepszych miejsc do prowadzenia dialogu. Do dzielenia się swoimi doświadczeniami i szukania rozwiązań na miarę nowych czasów. Takim miejscem jest LinkedIn. Dlatego startujemy z komunikacją od bp Polska na kanale LinkedIn. Po to, żeby mówić, jaką rolę chce i będzie odgrywać bp w nowym świecie, jak widzimy nasze zaangażowanie w...
Cykl „Historie sportowe” jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem Newsweeka oraz obchodzącego wkrótce 100. urodziny Przeglądu Sportowego. Na Newsweek.pl pojawi się kilkadziesiąt reportaży przygotowanych przez dziennikarzy obydwu redakcji: o kulisach wielkich pojedynków, niedokończonych rywalizacjach, byłych i obecnych mistrzach czy życiu prywatnym...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764