logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

WP Opinie stawiają na pluralizm

  PR 27.07.2016, przeczytano 815 razy
ilustracjastrzałka

Opinie, działające do tej pory jako sekcja WP Wiadomości, ruszają jako autonomiczny serwis. WP Opinie stawiają na mocne nazwiska, wysokiej jakości publicystykę, pogłębione analizy, obszerne wywiady i autorskie felietony.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wp-opinie-stawiaja-na-pluralizm,29419,artykul.html

WP Opinie zaczynają się tam, gdzie kończą wiadomości, informacje w portalu. Są rozszerzeniem, dopełnieniem i pogłębieniem treści, które można znaleźć w newsowych częściach Wirtualnej Polski.

- Opinie działały przez rok jako sekcja WP Wiadomości. Teraz ruszają jako osobna witryna, postanowiliśmy bowiem wyraźnie rozdzielić newsy od publicystyki, portalową "bieżączkę" od dłuższych i bardziej wymagających form, krótkie informacje od pogłębionych treści – mówi Krzysztof Jurowski, Dyrektor Wydawniczy w Grupie Wirtualna Polska – W ciągu roku udowodniliśmy, że użytkownicy chcą czytać obszerne analizy, felietony, wywiady i że jakość oraz pluralizm nie są dla nas jedynie pustymi frazesami. Zamierzamy stworzyć największy, najciekawszy i najbardziej różnorodny opiniotwórczy serwis na polskim rynku mediów – podkreśla.

DEBATA PUBLICZNA

Redakcja WP Opinii zamierza nie tylko aktywnie uczestniczyć w debacie publicznej, ale też być jej inicjatorem, wprowadzając do dyskusji nowe tematy, zagadnienia, problemy. Zakłada, że serwis będzie miejscem wymiany różnorakich, nieraz sprzecznych ze sobą, poglądów. Zamierza przy tym zapraszać na swoje łamy nie tylko znane już, powszechnie szanowane nazwiska, ale też udostępniać je młodym, wyrazistym autorom.

- Chcemy zajmować się głównie polityką, społeczeństwem, kulturą. Rozmawiamy i będziemy rozmawiać z przedstawicielami kompletnie różnych światów, reprezentującymi najróżniejsze profesje i specjalizacje, o odmiennych poglądach, różnych spojrzeniach na Polskę, świat, kulturę, religię czy historię – mówi Grzegorz Wysocki, szef WP Opinii. – Okazuje się, że jest możliwe łączenie wody z ogniem, tj. najwyższej jakości treści z klikanymi tytułami. Będziemy publikować najlepszych autorów, stawiając na teksty na wysokim poziomie, które, wbrew powszechnemu przekonaniu, odpowiadają oczekiwaniom masowego usera. Krótko mówiąc, połączymy to, co najlepsze w starych, papierowych mediach, tygodnikach opinii i dziennikach z tym, co najlepsze w nowych – podsumowuje.

AUTORZY

Serwis – jedyny w Polsce – współpracuje z Project Syndicate, dzięki czemu w WP Opiniach ukazują się, na zasadzie wyłączności, teksty wpływowych mężów stanu, polityków, ekonomistów, naukowców, profesorów prestiżowych światowych uczelni, laureatów nagród Nobla. W gronie jego autorów znajdują się m.in. Gordon Brown, Nina L. Chruszczowa, Joschka Fischer, Bernard-Henri Levy, Jeffrey Sachs, Javier Solana, George Soros, Guy Verhofstadt, Janis Warufakis.

Dla WP Opinii piszą też uznani polscy publicyści – Paweł Lisicki, Jakub Majmurek, Sławomir Sierakowski, Mariusz Staniszewski, Rafał Woś, Tomasz Wróblewski, czy Jacek Żakowski. Serwis dopełniają materiały dziennikarzy Wirtualnej Polski Grzegorza Wysockiego, Ewy Koszowskiej i Marcina Bartnickiego.

Nowo utworzona witryna podzielona jest na sześć głównych działów: Polityka, Społeczeństwo, Kultura, Świat, Religia, Project Syndicate. W WP Opiniach przeczytać można m.in. obszerne rozmowy ze znanymi intelektualistami, wśród których znaleźli się m.in. Zygmunt Bauman, Marcin Król, Jan Sowa, Stanisław Gomułka, Andrzej Zybertowicz, Timothy Snyder, Chantal Mouffe, Iwan Krystew, Guy Standing czy Diane Ducret; pisarzami, jak Miljenko Jergović, Andrzej Stasiuk czy Marcin Świetlicki; artystami – w tym gronie np. Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Rafał Olbiński, Michał Zadara. Wśród rozmówców serwisu znajdziemy także uznanych reporterów – tu: Jacek Hugo-Bader czy Filip Springer oraz publicystów i dziennikarzy – m.in. Szymon Hołownia, Adam Wajrak, Wacław Radziwinowic, Małgorzata i Tomasz Terlikowscy, Rafał Ziemkiewicz, Jerzy Owsiak, Mateusz Matyszkowicz czy Szymon Majewski.

- Praktycznie wszystkie rozmowy Opinii cieszą się olbrzymią popularnością, są cytowane i szeroko komentowane. Budzą emocje, rodzą zaciekłe spory, polemiki. Przez długi czas żyją w mediach społecznościowych, co jest najlepszym potwierdzeniem ich jakości – mówi Grzegorz Wysocki.

Źródło: Wirtualna Polska

opinie.wp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pakiet Ukraina - 10 nowych kanałów w ofercie Vectry
Od 16 kwietnia 2024 roku Vectra, wiodący dostawca usług internetowych, telewizyjnych i telefonii komórkowej w Polsce, wprowadza specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej tematyce — od wiadomości po rozrywkę, sport, edukację i programy dla dzieci.
II tura w mediach społecznościowych – porównanie kandydatow
Choć wyniki wyborów samorządowych zostały już ogłoszone, w wielu miastach wojewódzkich wciąż nie udało się wyłonić prezydentów miast podczas I tury wyborów. Należy zauważyć, że zgodnie z raportem PRCN „Kandydaci na Prezydentów miast wojewódzkich w social mediach - Który z kandydatów na prezydentów...
Fake kNOw more: emocje a podatność młodzieży na dezinformację
Młodzi ludzie są bardzo narażeni na manipulację w internecie. Często klikają w różne treści nie zdając sobie sprawy, że robią to pod wpływem emocji. To właśnie one stanowią punkt wyjścia w programie Fake kNOw more , który pokazuje młodzieży, że lepsze rozpoznawanie emocji, pozwala podejmować bardziej przemyślane decyzje także te w internecie....
Raport Seegame: potencjał reklamowy Twitcha
Reklamy na platformach live streamingowych są coraz popularniejszym sposobem dotarcia do pożądanych grup odbiorców – na Twitchu, już co trzecia osoba zwraca na nie uwagę 1 . Które kreacje przyciągają wzrok społeczności, co motywuje ją do oglądania reklam, a także jakie elementy powinien zawierać angażujący przekaz? Open Mobi (na...
Polskie Radio z wpisem o stanie likwidacji w KRS
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa będącego właścicielem 100% akcji Spółki, informuje, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, na mocy którego Polskie Radio zostało postawione w stan likwidacji. Jedynym uprawnionym organem do zarządzania Spółką jest likwidator Paweł Majcher.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764