logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wpływ wydarzeń globalnych na dostawy produktów Konica Minolta

  PR 20.05.2022, przeczytano 124 razy

W ostatnim czasie przekazaliśmy Państwu kilka informacji na temat dostępności produktów Konica Minolta. Pragniemy podsumować ostatnie wydarzenia i podzielić się z Państwem planami na najbliższe miesiące.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wplyw-wydarzen-globalnych-na-dostawy-produktow-konica-minolta,395922,artykul.html

Sytuacja na świecie nadal ma duży wpływ na dostawy produktów. Restrykcje związane z pandemią COVID-19 w Chinach oraz skutki wojny w Ukrainie wydłużają czas realizacji zamówień i zwiększają koszty w niemal każdej branży.

Jesteśmy w stanie pokryć zapotrzebowanie na tonery, choć nadal mamy zaległości w dostawach niektórych tonerów czarno-białych. W październiku spodziewamy się poprawy sytuacji

Obie nasze japońskie fabryki w Tatsuno i Kofu w pełni wznowiły produkcję. Od tego czasu nieustannie pracujemy, aby zrealizować bieżące zamówienia w możliwie najszybszym czasie i zwiększyć zapasy. Dostawy tonerów do naszej fabryki w Europie zostały wznowione w październiku (zakład Kofu) i listopadzie (zakład Tatsuno) 2021 r.

Posiadamy tonery do większości urządzeń biurowych A3 i A4. Jednak mimo dołożonych starań, jesteśmy zmuszeni poinformować, że mamy zaległości w dostawach tonerów czarno-białych dla niektórych modeli urządzeń bizhub (C3350i/C4050i/C3320i oraz C250i/C300i/C360i, C750i). Przewidujemy, że w drugiej połowie roku uda nam się uzupełnić braki i dostosować poziom produkcji do potrzeb rynku.

W celu uzyskania szczegółowych informacji lub w przypadku pytań prosimy o informację na adres e-mail: serwis[at]konicaminolta.pl

Niedobory tonerów do naszych urządzeń uzupełniamy dzięki ciągłym dostawom z naszych zakładów oraz zakupom od dostawców zewnętrznych. Według naszych szacunków wyeliminujemy braki do końca tego kwartału. W wyniku różnych działań na poziomie lokalnym i centralnym udało nam się je zredukować już o połowę.

Przyspieszymy proces napełniania tonerów

Nasza rozlewnia tonerów we Francji (BSF) nadal pracuje pełną parą, a od końca kwietnia działa nowa linia produkcyjna. W celu przyśpieszenia procesu produkcji, udało nam się – w porozumieniu z ze związkami zawodowymi we Francji – wprowadzić dodatkową zmianę w weekendy. Wszystkie te środki umożliwiają BSF pracę przez 21,5 godzin dziennie w ciągu tygodnia.

Usprawniamy również proces napełniana i dystrybucji tonerów tak, aby były one dostępne zgodnie z lokalnymi potrzebami.

Kolejnym działaniem, które podejmiemy w celu poprawy dostępności naszych produktów, będzie renowacja linii produkcyjnych w Kofu i Tatsuno. Doprowadzi to do zwiększenia produkcji tonerów o 40 ton miesięcznie (YMC-toner) i 130 ton miesięcznie (K-toner), co stanowi wzrost o 15-20%. Będziemy starannie uzgadniać harmonogram tego przedsięwzięcia, aby móc zapewnać stałe dostawy i gromadzić zapasy.

Blokady w południowych i wschodnich Chinach wydłużają czas dostaw sprzętu.

Sytuacja na świecie nadal będzie mieć duży wpływ na dostawy sprzętu w nadchodzących tygodniach. Zwiększyliśmy jednak dostępność niektórych produktów

W kwietniu wstrzymane zostały wszystkie dostawy morskie i lotnicze z Chin Wschodnich, co przyniesie konsekwencje w ciągu najbliższych miesięcy. Wznowienie produkcji w Szanghaju może nastąpić w maju, natomiast zakłady w Malezji i Donguang działają już w pełni. Mogą być jednak narażone na zamknięcie z powodu blokady i przez problemy z dostawą komponentów. - należy jednak pamiętać, że są to tylko przypuszczenia, ponieważ wznowienie działalności zależy wyłącznie od decyzji władz chińskich i ich postępowania w związku z kryzysem związanym z COVID-19.

Dobrą wiadomością natomiast jest duża dostępność czarno-białych urządzeń do druku biurowego, a także wielu urządzeń Professional Printing, zarówno kolorowych, jak czarno-białych.

W przypadku kolorowych urządzeń biurowych A3 i A4 niestety nadal mamy niedobory.

W ramach środków zaradczych planujemy przyspieszenie produkcji w dotkniętych problemami zakładach (gdy tylko będą mogły zostać ponownie otwarte). Staramy się również jak najszybciej potwierdzić dostawy drogą lotniczą. Na tym etapie nie możemy przewidzieć rozwoju sytuacji, ale będziemy informować o postępach na bieżąco.

Naszych Klientów i Partnerów Biznesowych przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z wydarzeń o globalnym charakterze. Jednocześnie zapewniamy, że robimy wszystko co w naszej mocy, by zminimalizować odczuwalne skutki kryzysu i liczymy na to, że sytuacja w najbliższych miesiącach znacznie się poprawi, o czym będziemy Państwa informować na bieżąco.

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso dzierżawi część zakładów w Veitsiluoto firmie Infinited Fiber Company
Stora Enso poinformowała o wydzierżawieniu dawnej hali produkcyjnej zakładów papierniczych Veitsiluoto (Finlandia) firmie Infinited Fiber Company, działającej na rynku technologii tekstylnych. Planuje ona stworzyć w tym miejscu fabrykę wytwarzającą – na skalę przemysłową – regenerowane włókna tekstylne z odpadów tkaninowych. Również w...
Tetra Pak wprowadza pierwsze zakrętki przytwierdzone do opakowań kartonowych
Łącząc siły z wiodącymi producentami napojów, Tetra Pak wprowadza zakrętki przytwierdzone na stałe do opakowań kartonowych. Pięć nowych systemów zamknięć jest obecnie wdrażanych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (w tym w Polsce, Czechach i na Słowacji), w Irlandii, krajach bałtyckich[1], Hiszpanii i Niemczech. Zmiana dotyczy różnych kategorii...
Mark Andy na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2022
Firma Mark Andy wsparła merytorycznie kolejną w tym roku imprezę branżową. Tym razem był to, odbywający się w dniach 9-10 czerwca br.,  Kongres Etykiety Samoprzylepne 2022, organizowany w ramach Akademii Wiedzy przez wydawnictwo Polski Drukarz. Prezentacja przygotowana przez firmę, zatytułowana „Rynek beauty a technologia hybrydowa”, dotyczyła możliwości, jakie...
90 procent banknotów na całym świecie pochodzi ze Szwajcarii
Zdecydowana większość banknotów na świecie powstaje dzięki szwajcarskiej technologii. Podobnie jak specjalne farby produkowane przez SICPA, zaawansowane technicznie maszyny drukujące, słynne " Banknotenbretter " oraz wszystkie rozwiązania z nimi związane (produkcja form drukowych, projektowanie, kontrola jakości itp.) są opracowywane przez firmę Koenig & Bauer...
Opinia o urządzeniu FA-26: Wkraczanie w przyszłość jeszcze nigdy nie wyglądało tak obiecująco
Maszyna FA-26 firmy Nilpeter jest wynikiem połączenia nowej technologii z przyjaznym dla użytkownika designem, dzięki czemu powstało efektywne centrum obróbcze, które minimalizuje czasy przestojów i ilości odpadów, oferując jednocześnie maksymalną wydajność. Przejrzyste, zrównoważone rozwiązanie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764