logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wprost.pl świętuje swoje 25-lecie

  PR 09.11.2021, przeczytano 529 razy

8 listopada przypada 25. rocznica uruchomienia witryny wprost.pl (PMPG Polskie Media S.A.). Z tej okazji redakcja i wydawca przygotowali okolicznościową ofertę subskrypcyjną oraz stronę o dziennikarskiej historii ostatniego ćwierćwiecza.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wprost.pl-swietuje-swoje-25-lecie,393698,artykul.html

Wprost to jedna z pierwszych tradycyjnych marek prasowych, które znalazły się w internecie. Serwis wprost.pl powstał w 1996 roku i na początku ograniczał się do zapowiedzi artykułów z aktualnego wydania tygodnika oraz jednego pełnego tekstu z każdego działu. W 2001 roku przeistoczył się w aktualizowany na bieżąco serwis informacyjny, jakim jest do dziś.

Obecnie wprost.pl jest najpopularniejszym medium cyfrowym wśród tygodników opinii w Polsce oraz liderem cytowalności w swojej kategorii. Od kwietnia 2020 r., kiedy zakończono dystrybucję wydania drukowanego, serwis Wprost.pl to jednocześnie ogólnodostępna witryna informacyjna oraz cyfrowy tygodnik opinii Wprost Premium dostępny online w płatnym modelu subskrypcyjnym.

- Decyzja o całkowitej cyfryzacji marki Wprost i przeniesieniu tygodnika opinii do internetu była odważna i niosła ze sobą pewne ryzyka. Jednak dziś widzimy, że był to słuszny ruch, zgodny z duchem czasu i kierunkiem rozwoju mediów – mówi Andrzej Chmiel, prezes AWR Wprost. – Wierni czytelnicy są z nami niezależnie od modelu dystrybucyjnego, korzystając z subskrypcji, a dodatkowo powiększyliśmy zasięg witryny wprost.pl stawiając na jakość treści dziennikarskich w otwartej części serwisu – dodaje.

Z okazji 25-lecia obecności Wprost w internecie redakcja przygotowała okolicznościową stronę, na łamach której przypomina, jak serwis opisywał najważniejsze wydarzenia ostatniego ćwierćwiecza. Jednocześnie można tu zobaczyć, jak zmieniało się wprost.pl - zarówno wygląd witryny, jak i logotyp. Strona dostępna jest pod adresem www.25lat-online.wprost.pl.

Z okazji rocznicy uruchomienia serwisu wprost.pl wydawca przygotował specjalną ofertę Wprost Premium - ceny każdej subskrypcji są niższe o 25%, zaś wybierając wariant kwartalny lub roczny, czytelnicy otrzymają dodatkowo dostęp do serwisu Audioteka, do telewizji internetowej WP Pilot oraz do VOD z musicalem zrealizowanym przez Teatr Syrena Kapitan Żbik i żółty saturator.

Ofertę rocznicową wspiera kampania promocyjna realizowana w telewizji Polsat, Wirtualnej Polsce, radiu RMF FM oraz w mediach własnych wydawcy. Działania i plan mediów przygotował dział marketingu PMPG Polskie Media S.A.

Wprost.pl z 6,63 mln użytkowników (RU) generujących blisko 78 mln odsłon jest zdecydowanym liderem w kategorii serwisów związanych z tygodnikami opinii. (za Gemius/PBI, październik 2021 r.).

Źródło: PMPG POLSKIE MEDIA S.A.

www.pmpg.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Podcasty 2023”
Moc podcastów nie słabnie, o czym świadczą wyniki badania przeprowadzonego w ramach Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna. Okazuje się, że PODCAST JEST DOSKONALE ROZPOZNAWALNĄ FORMĄ TREŚCI I ZETKNĘŁO SIĘ Z NIM 85 PROC. WSZYST- KICH UŻYTKOWNIKÓW INTERNETU. Co więcej, niemal dwie trzecie internautów deklaruje, że słucha podcastów, a prawie...
Grupa Play nabyła 100% udziałów operatora telekomunikacyjnego Syrion Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach. Transakcja ta przyczyni się do poszerzania zasięgu usług internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej, zapewniając klientom indywidualnym, jak i biznesowym, najwyższą jakość usług i wolność wyboru.
IMM: RMF FM, Wirtualna Polska oraz Onet na podium rankingu
Po miesiącu przerwy na szczyt najbardziej opiniotwórczych mediów powraca RMF FM. Jak podaje Instytut Monitorowania Mediów (IMM), w kwietniu 2023 roku stacja była cytowana przez inne media ponad 2,2 tysiąca razy. Na drugim miejscu znalazła się Wirtualna Polska z liczbą tylko 17 odwołań mniej. Trzecią pozycję zajmuje Onet, na który powoływano się blisko...
Bazujący na sztucznej inteligencji program, przygotowany przez polskich naukowców, pomoże w pracy moderatorom, którzy czyszczą internet z nielegalnych treści. Program ma rozpoznawać wideo, obrazy i teksty o charakterze pedofilskim.
W czwartek, 1 czerwca o godz. 15:00, na stronie głównej Onet.pl ukaże się premierowy odcinek programu „Onet Europa”, którego autorką jest dziennikarka Dorota Bawołek. W cyklicznym programie poruszane będą ważne kwestie europejskie, istotne z polskiego punktu widzenia. Gośćmi programu będą europarlamentarzyści oraz unijni urzędnicy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764