logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wrocław: wystawa plakatów Andrzeja Klimowskiego

   11.07.2014, przeczytano 1162 razy
strzałkistrzałka
Wrocław: wystawa plakatów Andrzeja Klimowskiego ZOBACZ ILUSTRACJE

Wystawa plakatów Andrzeja Klimowskiego we Wrocławskiej Galerii Polskiego Plakatu. Andrzej Klimowski, najbardziej polski z angielskich artystów i najbardziej angielski z polskich artystów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wroclaw%3A-wystawa-plakatow-andrzeja-klimowskiego,22165,artykul.html

Urodzony w 1949 roku w Londynie. Studiował malarstwo i rzeźbę w St. Martin School of Art w Londynie. Między 1973 a 1980 rokiem mieszkał w Polsce i tworzył plakaty filmowe i teatralne. W latach 1973/74 studiował w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Od 1984 roku pracuje w londyńskim Royal College of Art. Obecnie jest profesorem prowadzącym Program Komunikacji Wizualnej.

Andrzej Klimowski projektuje plakaty, okładki, ilustracje. Jest autorem kilku powieści graficznych. W projektowaniu graficznym wykorzystuje tradycyjne techniki artystyczne, fotografię, rysunek, grafikę warsztatową.

W plakacie Klimowskiego istotną rolę odgrywa przetworzona, zrastrowana fotografia zestawiona w surrealistyczne kolaże w których mroczne wizje potęguje minimalna ilość światła rodem z ekspresjonistycznych filmów z lat 20tych.

Klimowski opisuje świat od ciemniejszej strony, wikłając swoich bohaterów w skrzydła, które nie ułatwiają odlotów a są raczej balastem dla ciała - może pozwalają tylko na uniesienia duszy. Klimowski przechodzi od fotografii do rysunku pozostając mrocznych tematach.

Na wystawę we Wrocławskiej Galerii Polskiego Plakatu zaprasza plakatem na którym nietoperz ('autor'?) maluje pędzlem obraz na obiektywie aparatu skierowanego na widza. Można by przypuszczać, że to superbohater-supertwórca zaprasza do swojego świata, który mimo iż sfotografowany, jest światem przez autora stworzonym. Na wystawie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt plakatów filmowych i teatralnych z lat 1973-2013.

Wrocławska Galeria Polskiego Plakatu, ul. św. Mikołaja 54-55, Wrocław
24 lipca - 9 sierpnia 2014

Źródło: STGU

www.stgu.pl

Galeria: Wystawa plakatów Andrzeja Klimowskiego

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Świąteczna kampania Majonezu Kieleckiego
Kultowa polska marka rusza z kampanią reklamową na Święta oraz organizuje konkurs dla konsumentów. Za realizację spotu odpowiada Optima Marketing Group.
Kaufland z nową odsłoną bożonarodzeniowej kampanii 360
Hasłem „Gdzie wielki wybór na święta mam?” Kaufland zachęca do przedświątecznych zakupów w sklepach sieci. W najnowszej kampanii podkreśla nie tylko szeroki asortyment, ale również przywołuje atmosferę towarzyszącą przygotowaniom do świąt. W specjalnym filmie „Bez Przeszkód” porusza także emocje, pokazując, jak piękne są...
Przed Wola Parkiem rozbłysła magiczna zimowa iluminacja
Świąteczną atmosferę tworzą nie tylko rodzinne spotkania czy prezenty pod choinką, ale również ozdoby, które wprowadzają nas w radosny nastrój. W tym roku klienci Wola Parku mogą poczuć magię Świąt dzięki największej dotychczas odsłonie zimowej iluminacji, która rozbłysła przed centrum handlowym w drugiej połowie listopada. Motywem przewodnim...
Komunikacja wizualna a decyzje zakupowe Polaków
Jedzenie jest przyjemnością, „regulatorem” nastroju i zaspokojeniem potrzeb psychospołecznych, a blisko co czwarty z nas poszukuje przyjemności z wyglądu jedzenia. Między innymi takie odpowiedzi wskazali Polacy w badaniu konsumenckim „Komunikacja wizualna w branży spożywczej i HoReCa a decyzje zakupowe Polaków“ zrealizowanym we wrześniu przez ARC Rynek i...
Dialogi z przyszłością. Dotknij mnie na odległość. Jeśli potrafisz
Już 8 grudnia w PPNT Gdynia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Dialogi z przyszłością. Joanna Murzyn (Instytut Ekologii Cyfrowej) porozmawia z Marcinem Maciejewskim (Ergodesign) o możliwych sposobach postrzegania oraz odczuwania świata w przenikającej się przestrzeni realnej i wirtualnej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764