logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Współpraca Digiprint i HP PWP

  PR 18.01.2021, przeczytano 305 razy
ilustracja

Na koniec 2020r. firma Digiprint oraz HP nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia sprzedaży segmentu maszyn HP Page Wide. Tym samym, uzupełnione zostało portfolio maszyn cyfrowych Digiprint o wysokowydajne rolowe maszyny inkjetowe.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wspolpraca-digiprint-i-hp-pwp,389866,artykul.html

Przemysłowe maszyny inkjetowe HP, skierowane są do rynku druku książek, gazet, katalogów czy korespondencji seryjnej oraz materiałów personalizowanych, w wysokich wolumenach.

Maszyny HP PageWide Web są zbudowane na podstawie dziesięcioleci poszukiwań i rozwoju produktów HP, w zakresie druku atramentowego oraz rozwoju druku 4.0. Integracja technologii HP obejmuje głowice drukujące, atramenty, materiały eksploatacyjne, a także serwery druku i zarządzania kolorami - HP SmartStream. HP PWP zapewniają wysokiej jakości wydruki na szerokiej gamie papierów - w tym standardowych niepowlekanych i powlekanych papierów offsetowych przy prędkościach od 61 m na minutę do 305 m na minutę. Dzięki modułowej konstrukcji maszyn, możliwe jest ich skalowanie pod względem funkcji i wydajności w miarę pojawiania się uzupełniających rozwiązań.

Przejście z tradycyjnej produkcji analogowej - offsetowej i fleksograficznej - na cyfrową - jest ułatwione między innymi dzięki narzędziom do zarządzania przepływem pracy i kolorami HP SmartStream. Zlecenia pierwotnie przeznaczone do produkcji offsetowej można drukować z wysoką jakością na maszynach HP PageWide z emulacją kolorów Fogra, SWOP i GRACoL. Użytkownicy mogą wybrać najlepszą jakość i zużycie atramentu dla danych zastosowań, dzięki niestandardowym profilom ICC oraz opracowanym przez HP opcjom konfiguracji kolorów i czerni. Ponadto firma HP oferuje swoim partnerom pomoc w zakresie zarządzania kolorami, jak również rozwiązania soft i hard proofing.

Opcje druku Performance oraz HDNA pozwalają tworzyć nowe aplikacje lub rozszerzyć ofertę w zakresie druku książek, magazynów, katalogów, korespondencji personalizowanej oraz innych aplikacji druku komercyjnego. Optimizer umożliwia wysokiej jakości druk na powlekanym papierze offsetowym matowym lub z połyskiem, a także na podłożach niepowlekanych.

Technologia HDNA

HP High Definition Nozzle Architecture (HDNA), czyli wysokiej rozdzielczości architektura głowic HP, znacząco podnosi produktywność i zwiększa zakres produkowanych aplikacji. Technologia ta, to znacznie lepsza jakość obrazu. Rozdzielczość 2 400 dpi, wbudowana nadmiarowość dysz czy funkcja ciągłej kontroli spasowania, skutkują niezwykłą jakością potrzebną dla najbardziej wymagających aplikacji, jak kolorowe magazyny branżowe, publikacje medyczne czy gazety i katalogi.

Źródło: Digiprint Sp. z o.o.

www.digiprint.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konica Minolta zaprezentuje najnowsze innowacje i weźmie udział w licznych sesjach internetowych na targach cyfrowych "virtual.drupa" w dniach 20-23 kwietnia 2021 r., organizowanych przez Messe Düsseldorf. W ciągu czterech dni lider technologiczny zaprezentuje globalnej społeczności drukarskiej swoje produkty, przepływy pracy i spostrzeżenia rynkowe w obszarach druku...
Kolejna inwestycja w Heidelberga w drukarni Faber Print
Podczas dokładnego testowania maszyny w drukarni Faber Print osiągała ona wydajność 50-krotnie wyższą niż rozwiązania konkurencyjne adresujące ten sam segment maszyn
Webinarium Mark Andy i Domino: debiut cyfrowej maszyny Digital Series iQ
Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy...
Amagraf i szeroka oferta nie tylko dla poligrafii
Amagraf to od wielu lat dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej. Ekspansja firmy, jaka ma miejsce w ostatnim czasie, obejmuje także inne sektory gospodarki. Przykładem jest chociażby wdrożenie plotera termicznego CNC Thermocut w wersji midi 250 w przedsiębiorstwie budowlanym Sara S.C. PPHU Edyta i Andrzej Walczak. Służy on tu między innymi do wycinania...
„Uwolnij potęgę personalizacji” – webinarium Mark Andy i Global Graphics
Firma Mark Andy kontynuuje spotkania online ze swoimi obecnymi i potencjalnymi klientami z całego świata. Tym razem, we współpracy z Global Graphics, organizuje webinaarium dedykowane personalizacji (VDP – Variable Data Printing) i korzyściom wynikającym z jej wykorzystania w druku cyfrowym. Wydarzenie odbędzie się 4 marca br. o godz. 17.00.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764