logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wszystko o Nikonie D2X

   06.01.2005, przeczytano 1437 razy

Nikon wreszcie ujawnił dokładną datę premiery i cenę długo oczekiwanego modelu D2X.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wszystko-o-nikonie-d2x,2556,artykul.html

Zapowiadany już od przeszło pół roku Nikon D2X to lustrzanka cyfrowa z 12,4-megapikselową matrycą. Aparat cechuje się rekordową szybkością i bez wątpienia będzie jednym z najbardziej zaawansowanych aparatów cyfrowych na rynku. Jak poinformowała firma w oficjalnym komunikacie, jego sprzedaż na terenie Stanów Zjednoczonych rozpocznie się 25 lutego, a cena wyniesie 5 tys. USD.

W Europie aparat będzie najprawdopodobniej kosztować 5 tys. euro, w chwili obecnej brak jednak dokładnych oficjalnych danych na ten temat – na stronie producenta niezmiennie widnieje informacja o przybliżonej cenie i rozpoczęciu sprzedaży w styczniu.

Źródło informacji: MobileMag

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

No tak, to moze byc niezly hit. Biorac pod uwage ze jest o 3000 dolarow tanszy od 1DsMkII, to jest spora roznica. Co za to roznice sie dostaje w Canonie? Sensor pelnorozmiarowy, zdecydowanie lepsze (i to daje sobie cos uciac) parametry szumu. Ktos sie pyta dlaczego ktos mialby robic foty w iso 800 lub 1600? Coz, odpowiedz jest krotka - bo mozna. Nigdy wczesniej tego sie nie dalo robic. Teraz widzialem sample z Canona na ISO 3200 - wyglada lepiej niz bebnowy skan z Velvii hehe.

Ale na pewno D2X nie bedzie odbiegal jakoscia tak wiele przy iso 100 - 200. Tak, na pewno bedzie to doskonaly aparat artystyczny i studyjny. Sport? Canon 1D MkII. Photojournalism - Canon 20D (szybki jak blyskawica i niebywale tani). W studio ostatnio hitem mogl byc Kodak - ale DCS Pro zarowno C jak i N to byl smiech na sali a nie aparat. Mora, artefakty itd itp.

Co do tego sensora pelnorozmiarowego wiadomo - jest dyskusja. Nikon wybral swoja droge, Canon swoja. Nikon nie ma niestety na razie dwoch rzeczy w linii szkiel DX - circular fisheye oraz obiektywu ktory dawalby odpowiednik 24 lub 28 z shiftem, do zdjec architektury i wnetrz. Z tymi szklami DX to tez jest pewna sciema - tak samo jak z Zuiko do systemu 4/3. Mialy byc lzejsze i mialy byc tansze. Lzejsze moze sa, ale tansze wcale. Trzeba o tym pamietac. Nalezy tez zwracac uwage na linie Di oraz Di2 Tamrona oraz DG Sigmy - to sa naprawde doskonale szkla do cyfrowek. Testy pokazuja ze nie odbiegaja od najlepszych tak wiele, a czasem sa do 4 razy tansze.

Najnowsze w tym dziale

Anna i Robert Lewandowscy wspierają Kampanię #TataTeżCzyta
#TataTeżCzyta - ubiegłoroczne zawołanie, które stało się hasłem ogólnopolskiej kampanii jest wciąż aktualne i ważne. Chłopcy i mężczyźni w Polsce nadal czytają znacznie mniej niż kobiety i dziewczynki. Dlatego Fundacja Powszechnego Czytania i Wydawnictwo Tatarak ponownie podejmują wyzwanie dotarcia do Ojców, Wujków, Dziadków, Braci,...
Super Ranking SAR
W minionym roku informowaliśmy Was o planowanym wprowadzeniu Super Rankingu SAR, łączącego rezultaty konkursów Innovation, KTR i Effie Poland.
Wychillowana panda w kampanii Thermomix
Z początkiem kwietnia firma Vorwerk Polska wystartowała z akcją promocyjną, w której po raz pierwszy w historii jej obecności na polskim rynku, oferuje swój flagowy produkt – urządzenie Thermomix TM6 – w zestawie, którego cena jest niezwykle atrakcyjna. Niezwykła oferta sprzedażowa została wsparta wielokanałową kampanią promocyjną, obejmującą...
Piotr Gorzkowski dołącza do Chromatique
Od kwietnia br. nowym Client Service Directorem w agencji Chromatique został Piotr Gorzkowski, manager z 18-letnim doświadczeniem w branży reklamowej. Na nowym stanowisku będzie wspierał agencję kreatywną w dziale obsługi klienta.
Dziadek do orzechów wygrywa przetarg marki Finuu
Agencja Dziadek do orzechów wygrała przetarg na obsługę reklamową w 2024 roku marki Finuu, której właścicielem jest Bunge Polska Sp. z o. o. Firma posiada w swoim portfolio także takie marki jak Kujawski, Smakowita czy Optima.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764