Agencja first aid communication team po raz kolejny realizuje działania komunikacyjne dla Living Planet Report (LPR) Fundacji WWF, raportu, w którym publikowane są wyniki monitoringu obrazujące globalne trendy populacji i gatunków dzikich zwierząt. Za projekt odpowiada zespół Olgi Walentynowicz, head of sustainable lifestyle communication, który specjalizuje się w kreacji strategii komunikacyjnych dla kampanii środowiskowych i klimatycznych.
Living Planet Report to publikacja, którą WWF wydaje co dwa lata. Jest to jedno z najważniejszych źródeł wiedzy na temat stanu globalnych ekosystemów i ich reakcji na zmiany klimatyczne oraz utratę bioróżnorodności. Kluczowym wskaźnikiem raportu jest Living Planet Index (LPI), opracowywany przez Zoological Society of London, który mierzy spadek liczebności gatunków kręgowych na całym świecie.
- To już kolejny raz, kiedy mamy możliwość współpracować z WWF Polska przy komunikacji Living Planet Report, a nasze partnerstwo z Fundacją trwa od 2010 roku. Jako agencja wierzymy, że projekty związane z ochroną środowiska mają ogromne znaczenie społeczne jeśli są dobrze komunikowane. Z dumą i satysfakcją wspieramy WWF w ich misji – opracowując strategie komunikacyjne i budując świadomość na temat kluczowych wyzwań dla przyszłości naszej planety. Mamy nadzieję, że kolejne edycje raportu będą prezentowały tendencje odwrotne niż aktulne – komentuje Anna Jechna Grabska, CEO first aid communication team.
Najnowsze dane Living Planet Report mówią o tym, że pozostało nam już tylko 27 proc. żyjącej planety. Oznacza to, że w ciągu ostatnich 50 lat (1970-2020) średnia liczebność monitorowanych populacji dzikich gatunków zmniejszyła się o 73 proc. Naukowcy przekonują, że to katastrofalny wynik i ostrzegają przed zbliżającymi się punktami krytycznymi. Po ich przekroczeniu to ludzie mogą być kolejnym zagrożonym gatunkiem. Dla naszej przyszłości kluczowe będzie najbliższe 5 lat – jeśli wdrożymy proponowane w raporcie rozwiązania, będziemy mieć szansę na zatrzymanie dalszej degradacji bioróżnorodności i ekosystemów.
Dlatego na stronie Fundacji WWF Polska zamieszczona została petycja do Premiera RP, wzywająca do podjęcia natychmiastowych działań: https://www.wwf.pl/petycje/living-planet-report-2024/
Źródło: first aid communication team