logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wyborcza.biz z cyklem debat o AI

  PR 23.05.2023, przeczytano 241 razy
ilustracja

Redakcja Wyborcza.biz dostrzega nadchodzące zmiany związane ze sztuczną inteligencją - nie tylko z nią już eksperymentuje, ale również stawia na dyskusje o wpływie AI na świat. Z tej okazji przygotowany został cykl debat poświęconych technologii i mediom w kontekście rozwoju sztucznej inteligencji. Przez najbliższe 3 tygodnie dziennikarze serwisu będą rozmawiać z naukowcami, przedsiębiorcami, przedstawicielami NGO'sów i programistami. Pierwsza debata - "AI a rynek pracy" dostępna jest na Wyborcza.biz od poniedziałku, 22 maja 2023 r.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wyborcza.biz-z-cyklem-debat-o-ai,400103,artykul.html

W nowym cyklu Wyborcza.biz przyjrzy się technologii i mediom w kontekście rozwoju sztucznej inteligencji. Prowadzącymi debaty będą Sebastian Ogórek, Bolesław Breczko i Rafał Pikuła. Dyskusja skupi się wokół obszarów, na które może wpłynąć AI - są nimi praca, technologia i jej wpływ na nasze codzienne życie, a także media - również w kontekście dezinformacji i tegorocznych wyborów.

- AI w naszej redakcji fascynuje, ale i wywołuje lęki. Technologicznie i biznesowo to w tej chwili absolutnie temat numer jeden. Tworząc debaty, chcieliśmy poznać głosy ekspertów takich, jak Jarosław Królewski z Synerise, naukowców jak prof. Aleksandra Przegalińska i praktyków biznesu jak Michał Górecki z MCI czy Marcin Bogłowski z TVN. Debaty mają być platformą do wymiany opinii i próby odkrycia szans oraz problemów, które za chwile może wywołać AI - wyjaśnia Sebastian Ogórek, szef Wyborcza.biz.

W ramach cyklu redakcja Wyborcza.biz zaprezentuje trzy debaty.  

Od 22 maja można obejrzeć dyskusję "AI a praca" - Sebastian Ogórek z Wyborcza.biz rozmawia w niej z Jadwigą Wojtas (Enova365), Jarosławem Królewskim (Synerise), Filipem Konopczyńskim (Fundacja Panoptykon) i Michałem Góreckim (MCI).

29 maja ukaże się zapis debaty "AI - bańka czy rewolucja technologiczna?", w której Bolesław Breczko z Wyborcza.biz zapyta o zdanie na temat sztucznej inteligencji Emilię Zawadzką-Gosk (Polsko Japońska Szkoła Technik Komputerowych), Macieja Bischa (EY), Dominika Ślęzaka (Uniwersytet Warszawski) oraz Inez Okulską (NASK).

Z kolei 5 czerwca – w ramach spotkania "AI a media" - Rafał Pikuła z Wyborcza.biz będzie dyskutował z Katarzyną Szymielewicz (Fundacja Panoptykon), Adą Pawlak (Uniwersytetu Łódzkiego), Aleksandrą Przegalińską, (Akademii Leona Koźmińskiego) oraz Marcinem Bogłowskim (TVN Warner Bros. Discovery).

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Podcasty 2023”
Moc podcastów nie słabnie, o czym świadczą wyniki badania przeprowadzonego w ramach Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna. Okazuje się, że PODCAST JEST DOSKONALE ROZPOZNAWALNĄ FORMĄ TREŚCI I ZETKNĘŁO SIĘ Z NIM 85 PROC. WSZYST- KICH UŻYTKOWNIKÓW INTERNETU. Co więcej, niemal dwie trzecie internautów deklaruje, że słucha podcastów, a prawie...
Grupa Play nabyła 100% udziałów operatora telekomunikacyjnego Syrion Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach. Transakcja ta przyczyni się do poszerzania zasięgu usług internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej, zapewniając klientom indywidualnym, jak i biznesowym, najwyższą jakość usług i wolność wyboru.
IMM: RMF FM, Wirtualna Polska oraz Onet na podium rankingu
Po miesiącu przerwy na szczyt najbardziej opiniotwórczych mediów powraca RMF FM. Jak podaje Instytut Monitorowania Mediów (IMM), w kwietniu 2023 roku stacja była cytowana przez inne media ponad 2,2 tysiąca razy. Na drugim miejscu znalazła się Wirtualna Polska z liczbą tylko 17 odwołań mniej. Trzecią pozycję zajmuje Onet, na który powoływano się blisko...
Bazujący na sztucznej inteligencji program, przygotowany przez polskich naukowców, pomoże w pracy moderatorom, którzy czyszczą internet z nielegalnych treści. Program ma rozpoznawać wideo, obrazy i teksty o charakterze pedofilskim.
W czwartek, 1 czerwca o godz. 15:00, na stronie głównej Onet.pl ukaże się premierowy odcinek programu „Onet Europa”, którego autorką jest dziennikarka Dorota Bawołek. W cyklicznym programie poruszane będą ważne kwestie europejskie, istotne z polskiego punktu widzenia. Gośćmi programu będą europarlamentarzyści oraz unijni urzędnicy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764