logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Wycinanie outline-u (Coreldraw)

   13.08.2001, przeczytano 11177 razy


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wycinanie-outline-u-%28coreldraw%29,406,artykul.html

Przygotowując pracę do wycinania pamiętaj, że outline nie jest rzeczywistym, dającym się wyciąć obiektem wektorowym, a jedynie parametrem powodującym wygenerowanie odpowiedniej mapy bitowej na ekranie monitora lub wydruku. Niezależnie od jego szerokości, faktyczny obiekt pozostaje pojedynczą linią. Aby go wyciąć musimy wykreślić dwie linie, po których poruszać będzie się nóż lub frez. W Corelu można posłużyć się funkcją Contour stosując ją np. dwukrotnie - raz na zewnątrz, raz do wewnątrz obiektu. Po uzyskaniu potrzebnych linii obiekt należy rozseparować, usunąć oryginał i rozgrupować wszystkie elementy.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Natomiast posiadacze wersji 9.0 Corela mogš posłużyc się poleceniem "Przekształc kontur w obiekt" (menu Rozmieszczenie). Tak jest szybciej.

,

albo nacisnąć ctrl + shift + q
  

,

a mozna tez nacisnac Ctrl+Shift+Q i po robocie
(przynajmniej w wersji 9).

,

Jeśli mamy już kontur (outline) np. w kliparcie lub w logo, to można go zamienić na obiekt kombinacją klawiszy ctrl+shift+Q.

Najnowsze w tym dziale

Branże regulowane w social media: Branża ubezpieczeniowa

W przypadku branży ubezpieczeniowej, regulacje dotyczące promowania usług i produktów ubezpieczeniowych wynikają z ustawy o dystrybucji ubezpieczeń z 2017 r. Zgodnie z nią, wszystkie informacje mające charakter reklamowy oraz marketingowy powinny być jasne, rzetelneoraz nie wprowadzać odbiorców w błąd. Zapraszamy do lektury artykułu z najnowszej publikacji Grupy...
Branża kosmetyczna

Branże regulowane w social media: Branża kosmetyczna

Rosnąca popularność social media uczyniła z nich integralną część strategii marketingowej praktycznie każdej marki. Przemysł kosmetyczny odniósł z tego tytułu ogromne korzyści, przez co jego wartość jest wyceniana na 5.5 miliarda dolarów.Komunikacja produktu kosmetycznego podlega pod tzw. system współregulacji, na który składają się przepisy prawa, samoregulacje i szereg...
360 lat polskiej prasy. Jak zmieniał się druk?
Dokładnie 360 lat temu wydano pierwszą gazetę na ziemiach polskich. Rocznica powstania „Merkuriusza Polskiego” to dobry pretekst do przyjrzenia się, jak na przestrzeni lat ewoluowały techniki druku.
Technologie cyfrowe stają się kluczem do pozyskania i utrzymania lojalności klientów. Inwestycja w infrastrukturę druku nowej generacji obsługującą chmurę i IoT powinna być strategicznym priorytetem dla organizacji, które chcą przyspieszyć sukces cyfrowej transformacji i usprawnić doświadczenia swoich klientów.
Branża finansowa

Branże regulowane w social media: Branża finansowa

Usługi w zakresie bankowości, w tym również w kwestii możliwości reklamowania ich, reguluje ustawa Prawo Bankowe z 29 sierpnia 1997 roku, a dokładniejartykuł 3 tejże ustawy. Określa ona przede wszystkim, jakie podmioty mogą posługiwać się nazwami „bank” i „kasa”, co jest istotne z komunikacyjnego i reklamowego punktu widzenia. Zapraszamy do lektury artykułu z najnowszej...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764