logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wydawnictwo i drukarnia Kamera z maszyną cyfrową Xerox

  PR 05.03.2019, przeczytano 462 razy
ilustracjastrzałka

Wydawnictwo Kamera wiele lat temu rozpoczęło przygodę z poligrafią, opierając produkcję na technice offsetowej. Niespełna kwartał temu do parku maszynowego tej firmy dołączyła technologia cyfrowa i niemal od razu – jak mówi Marcin Gauer z wydawnictwa Kamera - wysunęła firmę na pozycję jednego z leaderów agencji reklamowych w regionie. Zakupiona maszyna Xerox Versant 180 wraz z oprogramowaniem do personalizacji przyniosła  szereg korzyści temu prężnie rozwijającemu się przedsiębiorstwu i jego klientom (między innymi znacząco – od 30 do 50% - obniżyła ceny na wybrane usługi). Dostawcą urządzenia była firma P&S Consulting ze Szczecina, od ponad 15 lat dostarczająca innowacyjne rozwiązania z zakresu urządzeń produkcyjnych i oprogramowania dla poligrafii oraz urządzeń biurowych. Oprócz maszyn drukujących P&S Consulting oferuje swoim klientom również urządzenia introligatorskie firmy Duplo. Marcin Prieditis, jej właściciel jest - jak podkreślają szefowie Kamery – od wielu lat nie tylko dostawcą i sprzedawcą sprzętu, ale przede wszystkim znakomitym doradcą.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wydawnictwo-i-drukarnia-kamera-z-maszyna-cyfrowa-xerox,381492,artykul.html

Kontakty obu firm to oparta na wieloletnim doświadczeniu współpraca. Kamera działa na rynku usług poligraficznych od niemal 30 lat, realizując produkcję magnesów, pocztówek, zakładek do książek i wielu innych produktów pamiątkowych z regionu Pomorza, Dolnego Śląska czy Mazur, a także zlecenia z zakresu szeroko pojętego akcydensu dla firm i instytucji. Większość jej odbiorców stanowią klienci z Polski, ale do tej grupy dołączają również odbiorcy z Europy – w tym roku z Danii. Dotąd w parku maszynowym Kamery dominowała tradycyjna technika offsetowa.

- Jednak już od jakiegoś czasu rynek domagał się od nas zastosowania technologii cyfrowych dla niektórych prac – mówi Marcin Gauer. - Owszem duże miasta – Gdańsk, Kołobrzeg czy Świnoujście - potrzebują dużych nakładów magnesów czy kart pocztowych, ale mniejsze miejscowości takie jak Kąty Rybackie i Pustkowo również potrzebują pamiątek reklamowych. Nie mogliśmy więc pomijać ich potrzeb, bo w mniejszych ośrodkach również tkwi ogromny potencjał. Dlatego już od jakiegoś czasu korzystaliśmy z usług firm zewnętrznych do druku akcydensów w niskich nakładach i z tej jakości nie byliśmy zadowoleni. Kąty Rybackie i Pustkowo drukowaliśmy na offsecie i powodowało to duży odpad, teraz jesteśmy szczęśliwi, że możemy to zrobić na cyfrze. Nasza inwestycja poszła w kierunku maszyny zapewniającej nam z jednej strony bardzo wysoką jakość i dopasowanej do naszych potrzeb. Wybór padł na urządzenie Xerox Versant 180.

Jak twierdzi Marcin Gauer, niemal od razu okazało się, że zakup ten był strzałem w dziesiątkę.

- Maszyna rozpoczęła pracę w grudniu. Przy okazji świąt grudniowych i Sylwestra wiele hoteli potrzebuje nowego, specjalnego menu, kart na stół, numerów czy innych oznaczeń – wszystko to mogliśmy wydrukować z naprawdę wysoką jakością, szybko, w niskich nakładach i co więcej – mogliśmy (wykonując te prace we własnym zakresie) zaproponować od 20 do 50% niższe ceny. Dodatkowo okazało się, że posiadane przez nas urządzenie jest bezkonkurencyjne w zakresie drukowania apli – jeden z hoteli przyszedł do nas z prośbą o pomoc. Posiadał pracę, z którą inne drukarnie w regionie sobie nie poradziły. My wykonaliśmy ją znakomicie .

W kwestii prostoty obsługi urządzenia Marcin Gauer dodaje, że Xerox Versant 180 to ulubiona maszyna właścicielki firmy Barbary Gauer.

- Mama jest jednym z grafików w naszej firmie – mówi Marcin Gauer. - Dzięki tej maszynie od razu może zobaczyć swój projekt w jego ostatecznym kształcie. Maszyna więc bardzo ułatwiła nam pracę, zwiększyła jej komfort i co najważniejsze wpłynęła pozytywnie na nasz biznes. Możemy obecnie wykonać u siebie wszystkie prace, naszym klientom oferujemy wyższą jakość i lepsze ceny, a co za tym idzie - przybywa nam nowych zleceniodawców. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni z tej inwestycji.

- Jest nam niezmiernie miło współpracować z takimi klientami jak Kamera – podsumowuje Marcin Prieditis. - Cieszy nas fakt, że możemy współuczestniczyć w rozwoju tego przedsiębiorstwa, dostarczając mu innowacyjne rozwiązania, dopasowane do jego potrzeb. Zawsze jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, co przekłada się tak jak tym czy w wielu innych przypadkach na nasze długoletnie relacje i jest powodem dużej satysfakcji.

Źródło: P&S Consulting

www.xps.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dla nowych kadr w poligrafii – współpraca Canon i Politechniki Warszawskiej
Z raportu pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” wydanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG oraz Uniwersytetem Warszawskim wynika, że w naszym kraju liczba pracowników sektora poligraficznego przekroczyła 50 tysięcy osób. Pod tym względem ustępujemy już tylko największym gospodarkom Europy.
Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – globalnym liderem w  dziedzinie zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest – jak zapewniają obie firmy – przełomowe, unikalne i innowacyjne rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych,...
20 lat Kodak Prinergy i premiera Prinergy VME + Managed Services
W dniach 29-31 października br. w Berlinie odbyła się 13. konferencja Graphic Users Association (GUA) – organizacji zrzeszającej użytkowników rozwiązań firmy Kodak. Spotkanie było okazją do świętowania 20-lecia obecności na rynku systemu workflow Prinergy. W tym roku pojawiła się jego nowa wersja – Prinergy VME + Managed Services, bazująca na technologii „chmury” i...
Sun Chemical o przyszłości farb dla wąskiej wstęgi
Firma Sun Chemical była po raz kolejny jednym ze współorganizatorów konferencji z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Jej 14. już edycja odbywała się w dniach 24-25 października w Krynicy Zdroju. Podczas wydarzenia z prezentacją, dotycząca przyszłości farb dla produkcji wąskowstęgowej, wystąpił Mark Walkling – Product...
Rapida 106 w Tosho Printing
W firmie Tosho Printing w miejscowości Kawagoe pod Tokio od czterech lat pracują dwie maszyny typu Rapida 106. Na jednej z nich, pięciokolorowej maszynie z suszeniem typu LED-UV, został w ostatnim czasie ustanowiony rekord ilości zmian zleceń produkcyjnych wykonanych podczas jednej zmiany. W ciągu 11,5 godziny maszyna wyprodukowała 130 zleceń o średnim nakładzie 270 arkuszy. Oznacza...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764