logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wydawnictwo i drukarnia Kamera z maszyną cyfrową Xerox

  PR 05.03.2019, przeczytano 522 razy
ilustracjastrzałka

Wydawnictwo Kamera wiele lat temu rozpoczęło przygodę z poligrafią, opierając produkcję na technice offsetowej. Niespełna kwartał temu do parku maszynowego tej firmy dołączyła technologia cyfrowa i niemal od razu – jak mówi Marcin Gauer z wydawnictwa Kamera - wysunęła firmę na pozycję jednego z leaderów agencji reklamowych w regionie. Zakupiona maszyna Xerox Versant 180 wraz z oprogramowaniem do personalizacji przyniosła  szereg korzyści temu prężnie rozwijającemu się przedsiębiorstwu i jego klientom (między innymi znacząco – od 30 do 50% - obniżyła ceny na wybrane usługi). Dostawcą urządzenia była firma P&S Consulting ze Szczecina, od ponad 15 lat dostarczająca innowacyjne rozwiązania z zakresu urządzeń produkcyjnych i oprogramowania dla poligrafii oraz urządzeń biurowych. Oprócz maszyn drukujących P&S Consulting oferuje swoim klientom również urządzenia introligatorskie firmy Duplo. Marcin Prieditis, jej właściciel jest - jak podkreślają szefowie Kamery – od wielu lat nie tylko dostawcą i sprzedawcą sprzętu, ale przede wszystkim znakomitym doradcą.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wydawnictwo-i-drukarnia-kamera-z-maszyna-cyfrowa-xerox,381492,artykul.html

Kontakty obu firm to oparta na wieloletnim doświadczeniu współpraca. Kamera działa na rynku usług poligraficznych od niemal 30 lat, realizując produkcję magnesów, pocztówek, zakładek do książek i wielu innych produktów pamiątkowych z regionu Pomorza, Dolnego Śląska czy Mazur, a także zlecenia z zakresu szeroko pojętego akcydensu dla firm i instytucji. Większość jej odbiorców stanowią klienci z Polski, ale do tej grupy dołączają również odbiorcy z Europy – w tym roku z Danii. Dotąd w parku maszynowym Kamery dominowała tradycyjna technika offsetowa.

- Jednak już od jakiegoś czasu rynek domagał się od nas zastosowania technologii cyfrowych dla niektórych prac – mówi Marcin Gauer. - Owszem duże miasta – Gdańsk, Kołobrzeg czy Świnoujście - potrzebują dużych nakładów magnesów czy kart pocztowych, ale mniejsze miejscowości takie jak Kąty Rybackie i Pustkowo również potrzebują pamiątek reklamowych. Nie mogliśmy więc pomijać ich potrzeb, bo w mniejszych ośrodkach również tkwi ogromny potencjał. Dlatego już od jakiegoś czasu korzystaliśmy z usług firm zewnętrznych do druku akcydensów w niskich nakładach i z tej jakości nie byliśmy zadowoleni. Kąty Rybackie i Pustkowo drukowaliśmy na offsecie i powodowało to duży odpad, teraz jesteśmy szczęśliwi, że możemy to zrobić na cyfrze. Nasza inwestycja poszła w kierunku maszyny zapewniającej nam z jednej strony bardzo wysoką jakość i dopasowanej do naszych potrzeb. Wybór padł na urządzenie Xerox Versant 180.

Jak twierdzi Marcin Gauer, niemal od razu okazało się, że zakup ten był strzałem w dziesiątkę.

- Maszyna rozpoczęła pracę w grudniu. Przy okazji świąt grudniowych i Sylwestra wiele hoteli potrzebuje nowego, specjalnego menu, kart na stół, numerów czy innych oznaczeń – wszystko to mogliśmy wydrukować z naprawdę wysoką jakością, szybko, w niskich nakładach i co więcej – mogliśmy (wykonując te prace we własnym zakresie) zaproponować od 20 do 50% niższe ceny. Dodatkowo okazało się, że posiadane przez nas urządzenie jest bezkonkurencyjne w zakresie drukowania apli – jeden z hoteli przyszedł do nas z prośbą o pomoc. Posiadał pracę, z którą inne drukarnie w regionie sobie nie poradziły. My wykonaliśmy ją znakomicie .

W kwestii prostoty obsługi urządzenia Marcin Gauer dodaje, że Xerox Versant 180 to ulubiona maszyna właścicielki firmy Barbary Gauer.

- Mama jest jednym z grafików w naszej firmie – mówi Marcin Gauer. - Dzięki tej maszynie od razu może zobaczyć swój projekt w jego ostatecznym kształcie. Maszyna więc bardzo ułatwiła nam pracę, zwiększyła jej komfort i co najważniejsze wpłynęła pozytywnie na nasz biznes. Możemy obecnie wykonać u siebie wszystkie prace, naszym klientom oferujemy wyższą jakość i lepsze ceny, a co za tym idzie - przybywa nam nowych zleceniodawców. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni z tej inwestycji.

- Jest nam niezmiernie miło współpracować z takimi klientami jak Kamera – podsumowuje Marcin Prieditis. - Cieszy nas fakt, że możemy współuczestniczyć w rozwoju tego przedsiębiorstwa, dostarczając mu innowacyjne rozwiązania, dopasowane do jego potrzeb. Zawsze jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, co przekłada się tak jak tym czy w wielu innych przypadkach na nasze długoletnie relacje i jest powodem dużej satysfakcji.

Źródło: P&S Consulting

www.xps.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Grafmasz produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardych
Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które...
ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764