logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wydawnictwo i drukarnia Kamera z maszyną cyfrową Xerox

  PR 05.03.2019, przeczytano 442 razy
ilustracjastrzałka

Wydawnictwo Kamera wiele lat temu rozpoczęło przygodę z poligrafią, opierając produkcję na technice offsetowej. Niespełna kwartał temu do parku maszynowego tej firmy dołączyła technologia cyfrowa i niemal od razu – jak mówi Marcin Gauer z wydawnictwa Kamera - wysunęła firmę na pozycję jednego z leaderów agencji reklamowych w regionie. Zakupiona maszyna Xerox Versant 180 wraz z oprogramowaniem do personalizacji przyniosła  szereg korzyści temu prężnie rozwijającemu się przedsiębiorstwu i jego klientom (między innymi znacząco – od 30 do 50% - obniżyła ceny na wybrane usługi). Dostawcą urządzenia była firma P&S Consulting ze Szczecina, od ponad 15 lat dostarczająca innowacyjne rozwiązania z zakresu urządzeń produkcyjnych i oprogramowania dla poligrafii oraz urządzeń biurowych. Oprócz maszyn drukujących P&S Consulting oferuje swoim klientom również urządzenia introligatorskie firmy Duplo. Marcin Prieditis, jej właściciel jest - jak podkreślają szefowie Kamery – od wielu lat nie tylko dostawcą i sprzedawcą sprzętu, ale przede wszystkim znakomitym doradcą.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wydawnictwo-i-drukarnia-kamera-z-maszyna-cyfrowa-xerox,381492,artykul.html

Kontakty obu firm to oparta na wieloletnim doświadczeniu współpraca. Kamera działa na rynku usług poligraficznych od niemal 30 lat, realizując produkcję magnesów, pocztówek, zakładek do książek i wielu innych produktów pamiątkowych z regionu Pomorza, Dolnego Śląska czy Mazur, a także zlecenia z zakresu szeroko pojętego akcydensu dla firm i instytucji. Większość jej odbiorców stanowią klienci z Polski, ale do tej grupy dołączają również odbiorcy z Europy – w tym roku z Danii. Dotąd w parku maszynowym Kamery dominowała tradycyjna technika offsetowa.

- Jednak już od jakiegoś czasu rynek domagał się od nas zastosowania technologii cyfrowych dla niektórych prac – mówi Marcin Gauer. - Owszem duże miasta – Gdańsk, Kołobrzeg czy Świnoujście - potrzebują dużych nakładów magnesów czy kart pocztowych, ale mniejsze miejscowości takie jak Kąty Rybackie i Pustkowo również potrzebują pamiątek reklamowych. Nie mogliśmy więc pomijać ich potrzeb, bo w mniejszych ośrodkach również tkwi ogromny potencjał. Dlatego już od jakiegoś czasu korzystaliśmy z usług firm zewnętrznych do druku akcydensów w niskich nakładach i z tej jakości nie byliśmy zadowoleni. Kąty Rybackie i Pustkowo drukowaliśmy na offsecie i powodowało to duży odpad, teraz jesteśmy szczęśliwi, że możemy to zrobić na cyfrze. Nasza inwestycja poszła w kierunku maszyny zapewniającej nam z jednej strony bardzo wysoką jakość i dopasowanej do naszych potrzeb. Wybór padł na urządzenie Xerox Versant 180.

Jak twierdzi Marcin Gauer, niemal od razu okazało się, że zakup ten był strzałem w dziesiątkę.

- Maszyna rozpoczęła pracę w grudniu. Przy okazji świąt grudniowych i Sylwestra wiele hoteli potrzebuje nowego, specjalnego menu, kart na stół, numerów czy innych oznaczeń – wszystko to mogliśmy wydrukować z naprawdę wysoką jakością, szybko, w niskich nakładach i co więcej – mogliśmy (wykonując te prace we własnym zakresie) zaproponować od 20 do 50% niższe ceny. Dodatkowo okazało się, że posiadane przez nas urządzenie jest bezkonkurencyjne w zakresie drukowania apli – jeden z hoteli przyszedł do nas z prośbą o pomoc. Posiadał pracę, z którą inne drukarnie w regionie sobie nie poradziły. My wykonaliśmy ją znakomicie .

W kwestii prostoty obsługi urządzenia Marcin Gauer dodaje, że Xerox Versant 180 to ulubiona maszyna właścicielki firmy Barbary Gauer.

- Mama jest jednym z grafików w naszej firmie – mówi Marcin Gauer. - Dzięki tej maszynie od razu może zobaczyć swój projekt w jego ostatecznym kształcie. Maszyna więc bardzo ułatwiła nam pracę, zwiększyła jej komfort i co najważniejsze wpłynęła pozytywnie na nasz biznes. Możemy obecnie wykonać u siebie wszystkie prace, naszym klientom oferujemy wyższą jakość i lepsze ceny, a co za tym idzie - przybywa nam nowych zleceniodawców. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni z tej inwestycji.

- Jest nam niezmiernie miło współpracować z takimi klientami jak Kamera – podsumowuje Marcin Prieditis. - Cieszy nas fakt, że możemy współuczestniczyć w rozwoju tego przedsiębiorstwa, dostarczając mu innowacyjne rozwiązania, dopasowane do jego potrzeb. Zawsze jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, co przekłada się tak jak tym czy w wielu innych przypadkach na nasze długoletnie relacje i jest powodem dużej satysfakcji.

Źródło: P&S Consulting

www.xps.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Drukarnia Internetowa Viperprint ponownie wybiera HP Indigo
Drukarnia internetowa ViperPrint po raz kolejny sięgnęła po sprawdzone rozwiązanie rozszerzające możliwości produkcyjne firmy. Tym razem wybrany został model półformatowy - HP Indigo 12000.
Nowy szef sprzedaży maszyn wąskowstęgowych
Pragniemy poinformować, że z dniem 16 września 2019 r. Pan Edwin Piotrowski obejmuje stanowisko Kierownika Sprzedaży Maszyn Wąskowstęgowych Gallus w firmie Heidelberg Polska.
Cyfrowa maszyna Konica Minolta Accurio Label 190 w drukarni Unidruk
Accurio Label 190 - cyfrowa maszyna do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet w trybie rolowym została w ostatnim czasie uruchomiona w firmie Unidruk z Krakowa. Nowa usługa - związana z cyfrową produkcją etykiet tej prężnie działającej drukarni, dotychczas bazującej na szeroko pojętym akcydensie - adresowana jest do drukarń fleksograficznych, realizujących wysokie nakłady oraz...
Technologia Apogee Cloud w szwajcarskiej firmie Merkur Druck
Od pewnego czasu cztery zakłady poligraficzne, należące do szwajcarskiej grupy medialnej Merkur Druck, w części związanej z cyfrowym prepressem realizują swoją produkcję w oparciu o działające „w chmurze” rozwiązanie workflow – Apogee Cloud firmy Agfa. Jak podkreślają przedstawiciele drukarń użytkujących ten oferowany w ramach usługi SaaS (Software as a...
Api na targach Packaging Innovations 2019
Po raz kolejny API Group będzie wystawcą londyńskiej edycji targów Packaging Innovations, organizowanych w dniach 11-12 września br. Najważniejszą premierą, prezentowaną na stoisku firmy (nr A34), będzie kolejna edycja specjalnego wydawnictwa dedykowanego najnowszym trendom w branży opakowań i etykiet luksusowych – API Trends Folio, uwzględniającego okres od...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764