logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wydruk po raz kolejny z Duplo

  PR 31.05.2023, przeczytano 466 razy
ilustracja
Przy maszynie Duplo Michał Baran - właściciel drukarni Wydruk

Drukarnia Wydruk z Katowic po raz kolejny zdecydowała się na zakup urządzenia z oferty Duplo. Tym razem wybrała system zbierająco-broszurujący Duplo 600i. Od jakiegoś czasu w firmie pracuje również bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 oraz automatyczna linia do oprawy zeszytowej iSaddle – oba urządzenia z oferty Duplo Polska. Dostawcą wszystkich tych maszyn była tu firma Tadan - jej lokalny dealer.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wydruk-po-raz-kolejny-z-duplo,400211,artykul.html

Zakupione przez Wydruk maszyny Duplo – jak twierdzi Michał Baran, właściciel drukarni – miały znaczący wpływ na podniesienie wydajności tego działającego z sukcesami od początku lat 90. zakładu.

- Wysoka jakość i skuteczność – podkreśla - a także profesjonalizm w obsłudze klienta, terminowość wykonania zlecenia to cechy, na które od początku zwracaliśmy uwagę i które przyciągają do nas klientów, z czego bardzo się cieszymy. Jednak ich wdrożenie w naszym zakładzie nie byłoby możliwe bez inwestycji, dlatego nieustannie się rozwijamy i kupujemy nowe maszyny, które pomagają w realizacji naszych planów i oczekiwań klientów, które są dla nas priorytetowe.

Michał Baran – jak mówi - zdaje sobie sprawę, że przez ostatnie lata wiele zmieniło się w branży poligraficznej, zarówno w kontekście nowych technologii i maszyn, jak też oczekiwań zleceniodawców i konsumentów.

- Dlatego tak ważnym jest śledzenie tych zmian i podążanie za nimi w miarę swoich możliwości - podkreśla. – Te zmiany zachodzą również w introligatorni, która dla wielu drukarń ma obecnie kluczowe znaczenie, gdyż w ogromny sposób wpływa na czas realizacji zlecenia, który jest dla klientów niezmiernie ważny. Dlatego – jeśli tylko dostrzegamy taką potrzebę inwestycji w tym dziale naszego zakładu – staramy się znaleźć sprzęt, który najlepiej nam pomoże w rozwiązaniu problemu, z którym się borykamy. Tak było również i tym razem. Potrzebowaliśmy systemu zbierająco-broszurującego, który usprawniłby procesy z tym związane. Okazało się, że system Duplo 600i spełnia nasze oczekiwania i dlatego zdecydowaliśmy się na zakup tego właśnie modelu.

Potrzeby firmy Wydruk w zakresie nowych maszyn do introligatorni generowała rosnąca liczba zleceń (zakład obsługuje klientów z całej Polski, a także z zagranicy), przy jednoczesnym, obserwowanym od lat spadku pojedynczych nakładów.

- Zakupione już jakiś czas temu dwie maszyny z oferty Duplo Polska bardzo nam pomogły w realizacji tego typu zleceń, dlatego wiedzieliśmy już jak bardzo może wpłynąć na całość produkcji odpowiednia maszyna w introligatorni”. A ponieważ oferta drukarni Wydruk uwzględnia kompleksową obsługę - od pomocy w zakresie projektowania i składu komputerowego poprzez przygotowanie, druk i oprawę, kończąc na usługach transportowych i magazynowania różnego rodzaju produktów z zakresu szeroko pojętego akcydensu – maszyny mające realny wpływ na dotrzymanie terminów, jakość wydruków, ich dobrą cenę są dla firmy bardzo ważne.

Takim też okazał się dla firmy nowy system broszurujący Duplo 600i. Jego główną zaletą dla Drukarni Wydruk jest możliwość produkcji małych użytków.

- Już wcześniej mieliśmy tego typu zlecenia, ale ponieważ generowały one sporą ilość pracy (głównie przy cięciu), czas realizacji takiego zlecenia nie był satysfakcjonujący, podobnie jak jego cena - podkreśla Michał Baran. – Obecnie, dzięki nowej maszynie możemy nie tylko wykonać tego typu prace szybko, precyzyjnie i w wysokiej jakości, ale także w atrakcyjnej dla klientów cenie. Wystarczy tylko wspomnieć o przykładowym nakładzie ok. 10 000 sztuk instrukcji obsługi – wcześniej wykonanie tego typu pracy zajmowało nam do 3 dni. Obecnie takie zlecenie możemy nie tylko wykonać w ciągu jednego dnia, ale także ograniczyć wpływ czynnika ludzkiego na produkcję, co praktycznie wyeliminowało reklamacje na tego rodzaju produkty. To również duża oszczędność wobec rosnących cen papieru, energii itd.

Działanie systemu jest oparte na podciśnieniowych wieżach zbierających DSC-10/60i z możliwością pobierania po kilka lub po jednym arkuszu z każdej półki. Pracuje z prędkością do 5200 broszur na godzinę. Dodanie do urządzenia opcjonalnego trójnoża DKT-200 z wycinką zwiększa możliwości produkcyjne urządzenia do 9000 broszur/godzinę i umożliwia ich kompletną produkcję. Programowanie prac odbywa się tu za pomocą dotykowego panelu sterującego. Dodatkowo system można rozbudować do 6 wież zbierających. Dzięki wieżom DSC-10/60i możliwe jest pobieranie po kilka arkuszy z półki i łączenie wydruków offsetowych z cyfrowymi.

- Dla nas jednak najważniejszą jego cechą była możliwość realizowania wysokowydajnej produkcji. Oprócz wspomnianych instrukcji obsługi możemy wykonywać teraz sprawnie również  broszury w formacie albumowym i szyte oczkowo, katalogi, kalendarze, fotoalbumy, karty menu, książeczki CD, raporty finansowe i wiele innych produktów, bo nasze portfolio usług jest ogromne. Dzieje się to oczywiście z zachowaniem wysokiej jakości tychże produktów. Okazało się, że system Duplo 600i spełnia nasze oczekiwania i dostarcza nam jeszcze wielu innych korzyści – nasza produkcja stała się jeszcze bardziej wydajna, lepsza jakościowo, możemy bezpiecznie dotrzymywać terminów, a przy tym możemy oferować klientom przyjazne ceny. Jesteśmy więc z tego zakupu bardzo zadowoleni, podobnie jak z obsługi zarówno przez firmę Tadan (za pośrednictwem której kupiliśmy już 6 maszyn) jak i Duplo Polska.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

14. maszyna marki Nilpeter w drukarni Natalii
Podczas zakończonych niedawno targów Labelexpo Europe 2023 drukarnia etykiet i opakowań giętkich Natalii Sp. z o.o. zakontraktowała nową, 26-calową maszynę fleksograficzną Nilpeter FA-26, wyposażoną w jedenaście zespołów. Będzie to już 14. rozwiązanie tego duńskiego producenta, jakie trafi do zakładu Natalii w podpoznańskiej Rokietnicy. Dostawcą rozwiązania będzie firma...
Pianka Papira firmy Stora Enso: zmiana technologii pakowania produktów w firmie Airam
Fiński producent rozwiązań oświetleniowych Airam stał się jednym z rynkowych pionierów w zakresie wdrożenia pianki Papira firmy Stora Enso w opakowaniach lamp rowerowych (opatrzonych logiem kampanii „Różowa wstążka”, promującej i finansującej działania w walce z nowotworami). Papira, opracowana przez Stora Enso, posłużyła tu jako materiał...
Podczas październikowych targów Printing United w Atlancie firma Agfa zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania z obszaru przemysłowego druku inkjetowego. Znajdą się wśród nich m.in. wysokowydajny, superwielkoformatowy ploter Onset H3, wyposażony w funkcje automatyzujące jego pracę i wykorzystujący m.in. nowy, dedykowany mu atrament biały Onset 560 oraz hybrydowy ploter Tauro H3300...
Podczas Labelexpo 2023, największego na świecie wydarzenia dla branży etykiet i opakowań firma HP zaprezentowała - po raz pierwszy w Europie -  dwie rewolucyjne maszyny do druku cyfrowego oparte na technologii LEPx - HP Indigo V12 oraz HP Indigo 200K. Dzięki takim rozwiązaniom HP demonstruje swoje silne zaangażowanie w rynek i kompletną gamę produktów,...
Włókna Stora Enso Purefiber zastępują plastik w opakowaniach wycieraczek Bosch Aerotwin
Stworzone przez Stora Enso włókna formowane PureFiber zastąpiły tworzywa sztuczne w opakowaniach na pióra wycieraczek z serii Aerotwin, jakie produkowane są przez firmę Bosch. To, jak podkreśla druga z wymienionych, jej pierwsze opakowanie na tego typu asortyment, wolne od plastiku. Dodaje przy tym, że zapewnia ono ten sam poziom ochrony, ale jest bardziej proekologiczne i zbieżne z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764