logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wyginarki do liter 3D od Automatic Letter Bender na Festiwaldruku.pl

  PR 24.04.2018, przeczytano 465 razy
ilustracjastrzałka

Międzynarodowa firma Automatic Letter Bender znana z technologii wyginania liter 3d, w tym roku firma po raz kolejny weźmie udział w targach Festiwal Druku.pl.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wyginarki-do-liter-3d-od-automatic-letter-bender-na-festiwaldruku.pl,36288,artykul.html

Automatic Letter Bender dostarcza kompletne rozwiązania do budowy liter przestrzennych. W ofercie znajdują się zarówno wyginarki do liter 3d, plotery frezujące CNC Router Black Series, spawarka laserowa, jak i akcesoria do budowy liter 3d – taśmy,kleje, ręczne narzędzia. Szeroki wybór wśród taśm i profili o różnorodnych rantach pozwala realizować każde indywidualne zamówienie.

Dopasowane do różnych profili

W ofercie ALB jest wiele maszyn o różnych technologiach gięcia - ich wybór zależy od profilu produkcji klienta, od stosowanych materiałów, od wielkości produkowanych liter oraz od tego, czy odbiorcami są klienci indywidualni, czy też przedsiębiorstwa. Automatic Letter Bender poleca szczególnie najbardziej uniwersalne maszyny w ofercie, tj. ALB-02 COMBO 160 oraz ALB-04 UNI 180, które zostaną zaprezentowane na targach FestiwalDruku.pl. Przy czym UNI przeznaczona jest do taśm grubszych – do 2,0 mm i do profili F, podczas gdy COMBO – do taśm o gr. do 1,2 mm (aluminiowe) i taśm o gr. 0,8 mm (stal nierdzewna).

ALB-02 COMBO 160 to innowacyjna kombinacja właściwości ECO DELUXE i SSA Mini. Giętarka ta dzięki dwóm wymiennym głowicom oferuje 2 systemy gięcia: głowica rolkowa jak w przypadku ECO DELUXE i głowica patting system jak w SSA Mini. Dzięki głowicy rolkowej wygina profile DFT, TGP, RCP i Super Letters, a dzięki patting system możemy precyzyjnie wyginać taśmy płaskie ze stali nierdzewnej i aluminium. Zaletą automatu są także 2 systemy cięcia: frez do profili aluminiowych oraz płaski nóż do stali nierdzewnej. Zakres wyginanych taśm: grubość aluminium 0,4-1,2 mm, grubość stal nierdzewna 0,4-0,8 mm; szerokość aluminium 20-160 mm, szerokość stal nierdzewna 20-140 mm. Na ALB-02 COMBO 160 można uzyskać minimalny promień gięcia wynoszący 3,0 mm.

Dzięki trzem wymiennym głowicom wyginarki ALB-04 UNI 180, których zamiana jest szybka i łatwa, możliwe jest gięcie cienkich i grubych taśm płaskich ze stali nierdzewnej i aluminium (dwie wymienne głowice) oraz aluminiowych profili systemowych do budowy liter (trzecia głowica). ALB-04 UNI 180 to pierwsza wyginarka na świecie, posiadająca 2 systemy cięcia - frez do profili aluminiowych i nóż do stali nierdzewnej oraz umieszczone w głowicy gnącej automatycznie wymienne narzędzia gnące do taśm płaskich i systemowych profili do budowy liter.

ilustracjastrzałka

Innowacje ALB

Firma ALB elastycznie podchodzi do potrzeb odbiorców, wprowadzając innowacyjne rozwiązania dostosowane do wymogów indywidualnej produkcji.

Przykładem jest nowość - ALB-03 SSA 300 jako odpowiedź na potrzeby klientów, potrzebujących uzupełnić park maszynowy o urządzenie do bardzo dużych form. Stanowi rozwinięcie modelu ALB-03 SSA 180 i jest ewenementem na rynku ze względu na maksymalną szerokość taśmy 300 mm. To giętarka przeznaczona do taśm płaskich o szer. od 100 do 300 mm!!!!, a więc doskonale nadaje się do produkcji dużych stabilnych liter z aluminium o gr. do 2,0 mm i ze stali nierdzewnej o gr. do 1,2 mm.

Poleca się ją również do wyginania liter 3d o skomplikowanej czcionce. Minimalny promień gięcia wynosi zaledwie R=17,5 mm.

Precyzja posuwu i gięcia

Standardowe gięcie litery szeryfowej o wysokości 200 mm, wykonanej z taśmy o grubości 0,6 mm i wysokości 60 mm zajmuje ok. 20-40 min. Wyginarki ALB wyginają litery w 3 min! Na maszynach ALB wykonuje się dowolny, nawet najbardziej skomplikowany kształt liter czy logo.

Wyginarki do liter 3d firmy ALB wyróżniają się precyzją posuwu (± 0,1-0,2 mm) i precyzją gięcia taśmy, co jest niezbędne do wykonywania liter przestrzennych najwyższej jakości. W tym przypadku powtarzalność parametrów wyginanych form jest niezmiernie istotna. Na efekt finalny wpływa też stabilność maszyn gwarantująca długi czas bezawaryjnej pracy.

Niezaprzeczalną zaletą wyginarek ALB,w porównaniu do innych maszyn jest bardzo dobra jakość użytych akcesoriów do budowy jak i prosta, nieskomplikowana konstrukcja, dzięki czemu maszyny rzadziej się psują, a tym samym - koszty serwisowania są mniejsze.

Firma przykłada ogromną wagę do odpowiedniej jakości maszyn - wybór części opiera się na starannej selekcji – japońskie serwo, szwedzki nóż tnący do stali nierdzewnej, frezy z nakładkami z węglików spiekanych do aluminium. Jakość liter 3d zależy też od technologii nacinania, która pozostawia krawędź równą, gładką i tym samym estetyczną. Każda część zamienna jest dostępna bezpośrednio z magazynu ALB, dzieki czemu następuje szybka naprawa w przypadku awarii.

ilustracjastrzałka

Dział Obsługi Klienta zawsze na czas

ALB wspiera klientów w Europie, Azji i Afryce przy instalacji i pierwszym uruchomieniu zakupionej maszyny na stanowisku pracy oraz udziela eksperckich szkoleń w siedzibie klienta. Ich zakres obejmuje obsługę oprogramowania, obsługę maszyny, konserwację, a także funkcjonowanie zakupionego urządzenia. ALB umożliwia różne sposoby finansowania zakupu. Maszyny Automatic Letter Bender są objęte okresem zarówo gwarancyjnym, jak i pogwarancyjnym. W ramach serwisu pogwarancyjnego udzielane są informacje i rady na temat korzystania z maszyny, rozwiązywane są wszelkie problemy. Mocną stroną firmy ALB jest również znajdowanie rozwiązań w przypadku nietypowych sytuacji – np. w przypadku braku możliwości szybkiej naprawy, firma udziela wsparcia umożliwiającego dokończenie zlecenia.

Firma Automatic Letter Bender podczas targów FestiwalDruku.pl na swoim stoisku F4 przeprowadzi również warsztaty z gięcia liter.

Źródło: OOH magazine

www.oohmagazine.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Imagine Nation - Partner CxO Summit & Gala Partner Awards 2019
15 kwietnia br. w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi, odbyła się konferencja oraz gala wręczenia nagród Partner CxO Summit & Partner Awards 2019. Wśród uczestników znaleźli się klienci i partnerzy oraz przedstawiciele firm należących do rodziny Dell Technologies. Za kompleksową realizację wszystkich działań trzeci rok z rzędu odpowiadała agencja Imagine Nation.
Mikrofony Saramonic w ofercie Foxfoto
W ofercie Foxfoto pojawiły się mikrofony dedykowane do smartfonów i tabletów z dwoma różnymi złączami: Saramonic SmartMic+ UC - z wejściem USB-C i Saramonic SmartMic+ Di z wejściem Lightning oraz teleskopowa tyczka przeznaczona dla mikrofonów typu shotgun Saramonic Magic BoomPole.
Portal Alior Banku Zafirmowani.pl najciekawszą bankową innowacją
Alior Bank zwyciężył w konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Został doceniony za portal Zafirmowani.pl – nowatorski serwis internetowy skierowany do mikro i małych przedsiębiorstw. Portal zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu w kategorii Najciekawsza innowacja dla banku. W imieniu Alior Banku nagrodę odebrał Maciej Surdyk, wiceprezes...
Krzysztof Iwański: Plakat dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2019
Neon i bawełna,  kontrasty i faktury, wszystko to składające się na kulturową mozaikę współczesnego miasta – jest już plakat tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Zaprojektował go Krzysztof Iwański, uznany artysta wizualny, eksperymentujący z typografią, specjalizujący się w plakacie. Sam festiwal odbędzie się we wrześniu pod hasłem Współistnienie.
Niezwykła kampania autorstwa Grey Group
Krajowa Izba Kominiarzy i przedstawiciele trzech religii - PRAWOSŁAWNEJ, KATOLICKIEJ i MUZUŁMAŃSKIEJ biorą udział w kampanii edukacyjnej  mającej na celu zmianę zachowania ludzi, tak by uchronić ich przed zatruciem tlenkiem węgla.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764