logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

BADANIE: Wygodne wyszukiwarki w e-commerce

  PR 14.10.2019, przeczytano 372 razy
ilustracjastrzałka

8 pażdziernika miała miejsce oficjalna premiera raportu „Wygodne wyszukiwarki w e-commerce”, wydanego przez Usability LAB z Grupy RST. Patronat medialny nad publikacją objęli Magazyn E-commerce oraz InternetStandard.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wygodne-wyszukiwarki-w-e-commerce,384339,artykul.html

Dlaczego to ważny temat? Nawet 43% internautów po wejściu na stronę kieruje się bezpośrednio do paska wyszukiwania, co generuje do 30% wszystkich przychodów e-sklepów. Poprawa wyglądu i użyteczności wyszukiwarki daje ogromną szansę na zwiększenie konwersji.

Raport zawiera audyt 50 wyszukiwarek e-sklepów z Polski i Europy. Analizie poddanych zostało aż 59 kryteriów użyteczności w czterech obszarach: pasek wyszukiwania, podpowiedzi, wyniki wyszukiwania i obsługa różnego rodzaju zapytań. Znajdują się w nim także:

  • informacje, jak wygląda dobrze zaprojektowana wyszukiwarka i jak jej poprawa może zwiększyć sprzedaż
  • lista kontrolna z najważniejszymi kryteriami, która pomoże sprawdzić wyszukiwarkę
  • opis dobrych praktyk wraz z przykładami
  • komentarze ekspertów z: Inter Cars S.A., Digital Commerce, eMC², Grupa Domodi, Mediafeed.pl., czterytygodnie.pl

Pełen raport dostępny jest za darmo TUTAJ (dostęp po zalogowaniu)

Źródło: Usability LAB

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kino Polska zaprasza na Długi weekend na legalu. W dniach 11-13 czerwca br. stacja zaprezentuje widzom takie hity polskiej kinematografii, jak Ogniem i mieczem, Pitbull i Uwikłanie, a połowę przychodów z reklam wyemitowanych przy tych filmach przekaże Fundacji Legalna Kultura.
Od 1 czerwca program Małgorzaty Ohme #zostajęwdomu z Onet zmienia tytuł, tematykę i częstotliwość. #Latowdomu z Onet – będzie emitowany trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 12.30 na żywo w Onecie oraz na Facebooku. W letniej odsłonie programu prowadząca Małgorzata Ohme wraz z gośćmi podpowie, jak spędzić letni czas zachowując dobry humor i jak...
„Karmię piersią, naturalnie!” – nowa akcja edukacyjna M jak mama
Startuje kampania edukacyjna „Karmię piersią, naturalnie!”, mająca na celu propagowanie karmienia piersią wśród młodych mam i kobiet w ciąży, a także wspieranie karmiących mam.
W piątek 29 maja 2020 r.  wraca „Ligowy weekend”, popularny wśród kibiców dodatek do „Przeglądu Sportowego”.
Wirtualna gala 5. edycji plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”
Zespół „Wysokich Obcasów” zaprasza na wyjątkową galę plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”, która w tym roku odbędzie się wirtualnie, w nowoczesnym, multimedialnym studiu we wtorek, 2 czerwca. Podczas wydarzenia, transmitowanego na żywo na Facebooku, widzowie poznają wybór jury i czytelników oraz dowiedzą się...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764