logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Wymagania wobec oprogramowania obsługującego bank zdjęć

   18.12.2006, przeczytano 9585 razy

Poszukuję programu pomagającego stworzyć internetowy bank zdjęć. Przejrzałam kilka programów do obsługi sklepów internetowych, ale mają dwie wady: za mało produktów w bazie i ceny jednoznacznie przypisane do produktów. Czy istnieje jakiś specjalistyczny program do obsługi banku zdjęć?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wymagania-wobec-oprogramowania-obslugujacego-bank-zdjec,4888,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Nie polecam żadnego gotowego (pudełkowego) oprogramowania, które reklamowane jest jako aplikacja obsługująca internetowy bank zdjęć.

Oprogramowanie do tego typu przedsięwzięcia musi posiadać następujące najważniejsze funkcjonalności:

1. system opisywania zdjęć (lub moduł komunikujący się z oprogramowaniem do tego dedykowanym - w tym przypadku musi działać na w trybie hurtowym oraz pojedynczego zdjęcia)
2. wyszukiwarkę sprawnie przeszukującą bazę zdjęć zarówno po słowach-kluczach, grupach słów-kluczy jak i frazach. Wyszukiwarka ta musi działać tak, aby nie przeciążać serwera.
3. system prezentacji miniatur zdjęć na stronie WWW z generatorem znaków wodnych
4. system udostępniania do sprzedaży zdjęć w pełnej rozdzielczości
5. system zarządzania prezentowanymi zdjęciami lub tematami fotograficznymi na stronie głównej serwisu WWW

Takie oprogramowanie, aby spełniało Pani oczekiwanie oraz działało niezawodnie, trzeba zamówić w firmie, która realizowała projekty dla agencji fotograficznych lub banków zdjęć.
Jako przykład oprogramowania wykonanego w 80% dobrze mogę podać Pani stronę agencji fotograficznej www.visavis.pl


avatar użytkownika
+

Tekst opublikował użytkownik: ttt

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

"Jako przykład oprogramowania wykonanego w 80% dobrze mogę podać Pani stronę..."

Osobiście chętnie przeczytałbym opis tych 20% wykonanych nieprawidłowo...

avatar użytkownika
,

Sugeruję zapoznać się z programem "jalbum"

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764