logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wyniki Global Effie Index 2023: Kto był najbardziej efektywny?

   06.06.2024, przeczytano 305 razy
ilustracja

Effie Worldwide ogłosiło wyniki 13. edycji Effie Index 2023, corocznego rankingu firm stojących za najbardziej efektywnymi inicjatywami marketingowymi na świecie. Polska agencja DDB Warszawa również znalazła się w zestawieniu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wyniki-global-effie-index-2023%3A-kto-byl-najbardziej-efektywny,404508,artykul.html

Effie Index to coroczny, globalny wskaźnik efektywności marketingowej identyfikujący i klasyfikujący najefektywniejsze agencje, marki oraz marketerów. W tym roku eksperci przeanalizowali ponad 4750 zgłoszeń.

W kategorii Most Effective Marketers pierwsze miejsce zajął AB InBev, właściciel marek: Budweiser, Corona i Stella Artois. W pierwszej piątce znalazły się również kolejno: Unilever, McDonald’s, PepsiCo, The Coca-Cola Company

Tytuł Most Effective Brands otrzymuje trzeci rok z rzędu McDonald’s. Pierwszą piątkę zdominowały fast foody, bowiem na kolejnych miejscach uplasowały się: KFC, Oreo, United24 oraz Burger King.

W zestawieniu Most Effective Agency Holding Groups na pierwszym miejscu znalazł się Omnicom, detronizując ubiegłorocznego lidera, WPP. Publicis utrzymał trzecią pozycję drugi rok z rzędu, a IPG i Dentsu zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Ranking Most Effective Agency Networks otwiera McCann Worldgroup. Niżej na podium znalazły się DDB Worldwide oraz Ogilvy, a pierwszą piątkę zamykają BBDO Worldwide i Leo Burnett Worldwide.

Tytuł Most Effective Agencies należy do AlmapBBDO z Brazyli. Zdobyli 18 złotych nagród dla 10 marek, w tym Amazona, Mety, VW, Heinekena i PepsiCo. Na kolejnych miejscach znalazły się: Leo Burnett Dubai, McCann Worldgroup Gurugram (Indie), GUT (Argentyna), Leo Burnett India. Polska agencja DDB Warszawa w tej kategorii zgarnęła 13 nagród, zajmując 89. miejsce.

Argentyński GUT zajął pierwsze miejsce w kategorii Most Effective Independent Agencies. Agencja zdobyła dwie nagrody Grand oraz 18 złotych nagród w ośmiu kategoriach. W pierwszej piątce znalazły się również: nowozelandzki Special, ukraiński Gres Todorchuk, peruwiański Valor Socios de Marcas oraz brazylijski GUT.

W indeksie Effie ujęto wszystkich laureatów Effie Awards od 1 stycznia 2023 roku do 31 grudnia 2023 roku. Pełny ranking dostępny jest na stronie effieindex.com.

Przypominamy również, że trwają zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland, które będą przyjmowane do 5 lipca.

Źródło: Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR

www.sar.org.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polskie studio na shortliście Titanium Cannes Lions 2024
Kampania "Pub Museums", której sercem jest technologia Augmented Reality (AR) przygotowana przez polskie studio kreatywne Lens That trafiła na shortlistę Titanium - najważniejszej nagrody w prestiżowym konkursie Cannes Lions 2024. Za pomysł kreatywny kampanii odpowiada włoski oddział LePub, za działania PR-owe oraz digitalowe - Publicis Dublin oraz...
Superbet i Lech blisko prestiżowej nagrody
Wielka gala w Londynie, a w jej centrum współpraca Kolejorza z marką Superbet, sponsorem strategicznym Lecha Poznań? To nie żart – bukmacher otrzymał nominację do niezwykle prestiżowych nagród EGR Marketing & Innovations. Uwagę jury przyciągnęły niestandardowe aktywacje i niesztampowe podejście do wspólnych działań. - Nasza recepta na...
Startuje konkurs KRUCHOŚĆ by Artystyczna Podróż
Wystartowała 6. edycja konkursu fotograficznego Artystyczna Podróż. Tegorocznym tematem przewodnim jest KRUCHOŚĆ. Konkurs, organizowany przez profil Artystyczna Podróż i ERGO Hestię, skierowany jest do twórców publikujących swoje dzieła na platformie Instagram. Konkurs potrwa do 4 sierpnia br., a sopocki ubezpieczyciel nagrodzi autorów najlepszych zdjęć...
Startuje nowa edycja konkursu TikTok Ad Awards 2024
TikTok Ad Awards ma na celu wyłonienie najlepszych płatnych kampanii reklamowych zrealizowanych na TikToku, które mogą pochwalić się kreatywnością i świetnymi wynikami. W trzeciej edycji TikTok Ad Awards uczestnicy będą mogli zmierzyć się w nowej kategorii poświęconej budowaniu świadomości marki. Zapisy do konkursu potrwają do 25 września.
Employer Branding Excellence Awards 2024: wyróżnienie dla Hochland
7 czerwca 2024 roku już po raz trzynasty rozdano nagrody w prestiżowym konkursie Employer Branding Excellence Awards, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych projektów employer brandingowych. W tym roku firma Hochland Polska zdobyła wyróżnienie w kategorii ‘Strona/zakładka kariery’.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764