logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wysokie Obcasy: 5. edycja akcji „Nieustraszona w pracy”

  PR 05.04.2024, przeczytano 240 razy
ilustracja

Od kwietnia do grudnia 2024 r. potrwa akcja “Wysokich Obcasów” – „Nieustraszona w pracy”, inspirująca kobiety do walki o równe prawa i budująca wspólnotę odważnych, wspierających się kobiet. Podczas gali wieńczącej projekt poznamy laureatki plebiscytu – dwie „Nieustraszone”.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wysokie-obcasy%3A-5.-edycja-akcji-_nieustraszona-w-pracy_-,403727,artykul.html

Od samego początku, projekt „Wysokich Obcasów” skupia się na promowaniu kobiecej odwagi, siły, konsekwencji i solidarności. Na rynku pracy kobiety nadal nie są traktowane na równi z mężczyznami – „Nieustraszona w pracy” ma na celu wzmocnienie świadomości, kompetencji i wiary w siebie kobiet tak, aby realizowały swoje aspiracje, niezależnie od przeciwności, które napotykają. Akcja ma również edukować w obszarze inkluzywności, by zwiększać świadomość pracowniczek na temat dyskryminacji ze względu na płeć, wygląd, wiek, chorobę czy pochodzenie. Kolejnym celem „Nieustraszonej w pracy” jest przedstawienie kobiecej perspektywy w tzw. męskich zawodach. 

Tegoroczną edycję projektu oficjalnie zainaugurował artykuł w wydaniu „Wysokich Obcasów” z 30 marca br. oraz na Wysokieobcasy.pl. Jego bohaterką jest Ewa Milnerowicz-Nabzdyk – specjalistka ginekologii, pomagająca Polkom z całego kraju, które dzięki przeprowadzanym przez nią operacjom zyskują nowe życie. Wywiad można przeczytać tutaj .

 Akcji „Nieustraszona w pracy” towarzyszy cykl artykułów dostępnych w serwisie Wysokieobcasy.pl, webinary i podcasty oraz wyjątkowy plebiscyt, w którym po raz pierwszy czytelniczki i czytelnicy zgłoszą swoje kandydatki do tytułu „Nieustraszonej w pracy 2024”. 

Swoje „Nieustraszone” można zgłaszać na adres e-mail nieustraszona@agora.pl od 2 kwietnia do 31 sierpnia 2024 r. Mogą to być zarówno osoby publiczne, jak i przyjaciółki, siostry czy współpracowniczki. W regulaminie plebiscytu znajdują się kryteria, według których czytelniczki i czytelnicy wybierają swoje typy – są to m.in.: odgrywanie roli pionierki w swojej dziedzinie pracy, głośne mówienie o nierównościach na rynku pracy, aktywny wpływ na kulturę organizacyjną firmy – zwłaszcza w obszarze inkluzywności. 

Kolejny etap plebiscytu to prezentacja zgłoszonych kandydatek na łamach tygodnika „Wysokie Obcasy” i w serwisie Wysokieobcasy.pl. Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła plebiscytu wybierze 12 osób. Z tego grona zostaną wyłonione dwie “Nieustraszone w pracy” – jedna przez kapitułę, druga przez głosujące czytelniczki i czytelników. Projekt zwieńczy uroczysta gala, podczas której zostaną nagrodzone statuetkami laureatki plebiscytu. 

Sponsorem strategicznym projektu „Nieustraszona w pracy” w 2024 r. – podobnie jak w latach ubiegłych – jest State Street Bank. Z inicjatywy State Street w 2017 r. w Nowym Jorku stanęła odlana z brązu rzeźba Nieustraszonej Dziewczynki (Fearless Girl) autorstwa Kristen Visbal. Posąg stał się symbolem dążenia do rzeczywistego zawodowego równouprawnienia kobiet. Pierwotnie Nieustraszona Dziewczynka stała obok byka z Wall Street, teraz spogląda w oczy osobom wchodzącym do Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Przypomina wszystkim przedsiębiorstwom, jak ważne jest dobre zarządzanie oraz równowaga płci. 

 „Nieustraszona w pracy” to kolejny projekt społeczno-edukacyjny redakcji „Wysokich Obcasów” poświęcony tematowi wzmacniania – osobistego i zawodowego – kobiet. Inne z najważniejszych akcji redakcji w ostatnim czasie to „Superbohaterka”, „Silna jak dziewczynka”, „Życie zawodowe. Rozmowy o pracy”, „Odblokuj swój potencjał”, „Być rodzicem” i „Kobiety wiedzą, co robią”. 

Źródło: Agora S.A.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Bar Paragraf – podcast w Onecie i w Onet Audio
W każdy piątek w Onet Audio, w Onecie oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Jana Stanisławskiego i Wojciecha Sroczyńskiego. „Bar paragraf” to podcast o najgłośniejszych sprawach kryminalnych lat dziewięćdziesiątych. Gościem pierwszego odcinka podcastu był Artur Górski.
Unlimited – wideocast w Polsat Box Go
W Polsat Box Go startuje nowy wideocast Unlimited, w którym gośćmi będą osoby z szeroko rozumianego showbiznesu. Niezwykłe postaci, które swój sukces nierzadko osiągnęły dlatego, że ich życie bywa unlimited, będą dzielić się swoimi historiami. Pierwszy odcinek z Iwoną Pavlović jest już dostępny w Polsat Box Go. Program prowadzi dziennikarz...
W I kwartale 2024 r. Grupa Polsat Plus rozbudowała zasięg 5G Plusa do 23 mln osób, a 5G Ultra o prędkości do 1 Gb/s – do 6 mln osób. Ze światłowodem dociera do 13 mln osób. Wiosenna ramówka Telewizji Polsat miała wysoką oglądalność, a Grupa Polsat-Interia w kwietniu ponownie została nr 1 wśród wydawców internetowych. Trwa rozruch...
Wyniki finansowe Grupy Agora w 1. kwartale 2024 r.
W pierwszym kwartale 2024 r. Grupa Agora osiągnęła rekordowe przychody. Niemal 386 mln zł wpływów oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego roku o 30,5%, z czego ponad 100 mln zł pochodzi z kanałów cyfrowych i internetowych. Wyraźnie wyższe przychody wykazały segmenty Film i Książka oraz Radio. Zysk spółki...
W Polsce przynajmniej raz w miesiącu słucha podcastów blisko 9,8 mln osób, co oznacza rok do roku wzrost o 1,6 mln odbiorców. Kim są? Internetowe audycje na żądanie trafiają częściej do kobiet niż mężczyzn, mieszkańców miast i osób lepiej wykształconych. Wnioski z ostatniej części raportu „Słuchacz podcastów w Polsce 2023” przygotowanego przez analityków...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764