logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wystartowała nowa kampania Betclic

  PR 14.05.2021, przeczytano 276 razy
ilustracja

W czwartek 13 maja ruszyła nowa kampania wizerunkowa bukmachera Betclic. Koncepcja spotu, z udziałem raperów – Filipka i Kubańczyka, nawiązuje do bitwy freestylowej. Za koncepcję kreatywną odpowiada agencja Havas Engage. Kampania obejmuje spoty w telewizji, a także działania OOH, reklamy w komunikacji miejskiej, digital i social media.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wystartowala-nowa-kampania-betclic,391454,artykul.html

- Głównym celem, jaki przyświecał nam podczas pracy nad tą kampanią było pokazanie szerokiej publiczności innej twarzy bukmachera. Chcieliśmy się wybić ponad standardowe działania komunikacyjne charakterystyczne dla bukmacherów i uważamy, że ta kampania pozwoli nam na utorowanie nowej drogi, odmiennej od reszty branży. Celem ma być nie tylko zbudowanie większej rozpoznawalności Betclic, ale także dotarcie do nowej grupy docelowej, łącząc świat zakładów sportowych, hip-hopu i sportu. Mamy nadzieję, że będziemy dobrym towarzyszem kibiców podczas śledzenia najbardziej emocjonujących wydarzeń kolejnych miesięcy – mówi Bartłomiej Płoskonka, Country Manager Poland.

Zarówno Filipek, jak i Kubańczyk, którzy wzięli udział w przygotowaniu spotu, poza działalnością muzyczną są  również zawodnikami mieszanych sztuk walki, zrzeszonymi w federacji FAME MMA, której oficjalnym sponsorem jest Betclic.

- Największym kreatywnym wyzwaniem w tej kampanii, było balansowanie na cienkiej granicy między typową reklamową telewizyjną, a teledyskiem hip-hopowym. Chcieliśmy stworzyć spot, który nie będzie pastiszem rapu, a jego prawdziwą esencją. W tym celu, zarówno do tworzenia tekstu utworu, jak i muzyki, zaangażowaliśmy Filipka i Kubańczyka, twarze tej kampanii. Wypracowany wspólnie kawałek, idealnie oddaje ducha Betclica: emocje, adrenalinę i sportowe uniesienia. – mówi Magdalena Marek, Associate Creative Director - współtwórczyni kampanii.

Po stronie Betclic za projekt odpowiada: Bartlomiej Płoskonka, Maciej Madey oraz Maciej Czupryna.

Po stronie agencji za projekt odpowiada zespół w składzie: zespół kreatywny: Magdalena Marek i Erwin Baranowski, Accounci: Bartek Radtke, Małgorzata Guryn, Agnieszka Siemaszko, a producentką była Agnieszka Wiewiórska.

Za produkcję spotu odpowiada dom produkcyjny Dynamo, a za zakup mediów do kampanii Star Media.

Źródło: Havas Creative Group

www.havas.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Anna Karczmarek awansuje w zespole strategii Liquidthread
Anna Karczmarek awansowała na stanowisko Senior Strategy Planner w   LiquidThread (Publicis Groupe).
Saint-Gobain wybrała Icon Strategies do opracowania strategii komunikacyjnej i realizacji projektu komunikującego w Polsce nowy cel nadrzędny Grupy: „Making the world a better home”.
Wyniki badania opinii publicznej przeprowadzone w ramach kampanii „Trzeźwo myślę”
Carlsberg Polska w ramach programu „Trzeźwo myślę”, promującego odpowiedzialną konsumpcję alkoholu, przeprowadził badanie opinii publicznej1. Sprawdził wiedzę i zachowania Polaków związane z odpowiedzialną konsumpcją alkoholu oraz postrzeganie spożywania alkoholu przez grupy osób, które powinny z niego zrezygnować: kierowcy, kobiety w...
Kotlinek – nowy ketchup dla dzieci
Kotlin pragnie zmieniać jedzenie na lepsze – zarówno to dedykowane starszym, jak i młodszym konsumentom. Z myślą o tej drugiej grupie odbiorców, marka wprowadziła do swojego portfolio pierwszy produkt dla dzieci, z dostosowaną do ich potrzeb recepturą i składem bogatym w witaminy wspomagające odporność. Z takim dodatkiem nawet niejadek chętniej zje swoją...
Wielka Brytania, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Francja, Niemcy, Estonia i Austria to rynki, na który działania performance marketingowe realizować będzie dla Western Union MullenLowe MediaHub. Klient ponownie zdecydował się powierzyć budżet na działania paid social i SEM właśnie MLMH, doceniając wysoki poziom obsługi.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764