logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wystartowała platforma Project Syndicate Polska

  PR 27.06.2013, przeczytano 2517 razy

Project Syndicate Polska - pod tą nazwą rozpoczął działalność portal, w którym zamieszczane będą teksty najwybitniejszych ekonomistów, intelektualistów i liderów biznesu na świecie. Twórcą portalu jest fundacja Świat Idei, którą założyła grupa polskich menedżerów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wystartowala-platforma-project-syndicate-polska,19107,artykul.html

Wśród autorów portalu są laureat nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii Joseph Stieglitz, były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, była premier Ukrainy, Julia Tymoszenko, czy też twórca Microsoftu Bill Gates. "Postępujące spłycenie treści w przekazie medialnym, nakładają na nas szczególne obowiązki - tłumaczy jeden z pomysłodawców inicjatywy znany prawnik Lejb Fogelman i dodaje. - Fundamentami Project Syndicate Polska jest niezależność i wysoka jakość merytoryczna tekstów".

Project Syndicate Polska to pierwszy etap działalności fundacji Świat Idei. "Celem istnienia fundacji jest podnoszenie poziomu debaty publicznej w Polsce - mówi Mateusz Morawiecki, członek Rady Programowej Fundacji oraz prezes Banku Zachodniego WBK S.A. i dodaje. - Chcemy popularyzować w Polsce tematy, którymi żyje świat, ale też eksportować polską myśl za granicę". Portal będzie publikować teksty wybranych polskich autorów. Będą one tłumaczone na język angielski i zasilą globalną bazę Project Syndicate.

Założenie Fundacji nie byłoby możliwe bez zaangażowania darczyńców. Są wśród nich Maciej Witucki prezes Orange Polska, Zbigniew Jagiełło prezes PKO BP, Mateusz Morawiecki prezes BZ WBK, Jacek Krawiec prezes PKN Orlen, Andrzej Klesyk prezes PZU, Aleksander Grzesiak prezes Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie oraz Ireneusz Piecuch partner w MCS Cameron McKenna. "Dzięki zaangażowaniu największych firm w Polsce jesteśmy w stanie zrealizować projekt o tak ambitnych celach. Nasi darczyńcy nie będą czerpali z niego finansowych korzyści - tłumaczy Tomasz Misiak współzałożyciel Work Service i jednocześnie prezes fundacji i dodaje. - Naszą ambicją jest też współpraca z pionierską platformą Project Syndicate. Cieszymy się, że Polska dołączy do globalnej wymiany idei i w tej formie zaistnieje na arenie międzynarodowej".

Źródło: Fundacja Świat Idei, SIZ PAP

www.project-syndicate.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o zakończeniu współpracy. Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego oraz prowadzącego podcast „Świat_PL” i odchodzi z firmy.
24 maja mija trzeci miesiąc agresji Rosji na Ukrainę. Grupa TVN – podobnie jak cała Polska – od momentu rozpoczęcia wojny pomaga Ukraińcom. W pierwszej kolejności nadawca koncentrował się na działaniach ułatwiających odnalezienie się uchodźcom w nowej rzeczywistości. Wśród innych inicjatyw podjętych przez grupę są m.in.: strategiczna współpraca z...
Inicjatywa Polish-Ukrainian Forbes Women Academy to cykl edukacyjnych webinarów skierowanych przede wszystkim do  kobiet z Ukrainy. Celem inicjatywy jest wspieranie, pomaganie w edukacji i przystosowaniu się do nowej rzeczywistości. Pierwszy webinar poświęcony aktywności zawodowej kobiet i podejmowaniu pracy w Polsce odbędzie się 31 maja.
Marta Danielewicz z poznańskiej redakcji „Gazety Wyborczej” otrzymała nagrodę Pióro Odpowiedzialności w kategorii Artykuł tematyczny. Dziennikarz Gazeta.pl Dominik Szczepański został wyróżniony w kategorii Artykuł prasowy. Gala wręczenia nagród, przyznawanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbyła się w środę, 25 maja br.
W związku ze zniesieniem stanu epidemii w Polsce z dniem 16 maja 2022 roku Grupa TVN podsumowuje działania na rzecz walki z pandemią podjęte na przestrzeni ostatnich 2 lat. Przeznaczyła na ten cel łącznie ponad 22 miliony złotych – wliczając bezpośrednie darowizny oraz wartość czasu reklamowego przekazanego na bezpłatne kampanie społecznie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764