logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wystartowała platforma Project Syndicate Polska

  PR 27.06.2013, przeczytano 2741 razy

Project Syndicate Polska - pod tą nazwą rozpoczął działalność portal, w którym zamieszczane będą teksty najwybitniejszych ekonomistów, intelektualistów i liderów biznesu na świecie. Twórcą portalu jest fundacja Świat Idei, którą założyła grupa polskich menedżerów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wystartowala-platforma-project-syndicate-polska,19107,artykul.html

Wśród autorów portalu są laureat nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii Joseph Stieglitz, były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, była premier Ukrainy, Julia Tymoszenko, czy też twórca Microsoftu Bill Gates. "Postępujące spłycenie treści w przekazie medialnym, nakładają na nas szczególne obowiązki - tłumaczy jeden z pomysłodawców inicjatywy znany prawnik Lejb Fogelman i dodaje. - Fundamentami Project Syndicate Polska jest niezależność i wysoka jakość merytoryczna tekstów".

Project Syndicate Polska to pierwszy etap działalności fundacji Świat Idei. "Celem istnienia fundacji jest podnoszenie poziomu debaty publicznej w Polsce - mówi Mateusz Morawiecki, członek Rady Programowej Fundacji oraz prezes Banku Zachodniego WBK S.A. i dodaje. - Chcemy popularyzować w Polsce tematy, którymi żyje świat, ale też eksportować polską myśl za granicę". Portal będzie publikować teksty wybranych polskich autorów. Będą one tłumaczone na język angielski i zasilą globalną bazę Project Syndicate.

Założenie Fundacji nie byłoby możliwe bez zaangażowania darczyńców. Są wśród nich Maciej Witucki prezes Orange Polska, Zbigniew Jagiełło prezes PKO BP, Mateusz Morawiecki prezes BZ WBK, Jacek Krawiec prezes PKN Orlen, Andrzej Klesyk prezes PZU, Aleksander Grzesiak prezes Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie oraz Ireneusz Piecuch partner w MCS Cameron McKenna. "Dzięki zaangażowaniu największych firm w Polsce jesteśmy w stanie zrealizować projekt o tak ambitnych celach. Nasi darczyńcy nie będą czerpali z niego finansowych korzyści - tłumaczy Tomasz Misiak współzałożyciel Work Service i jednocześnie prezes fundacji i dodaje. - Naszą ambicją jest też współpraca z pionierską platformą Project Syndicate. Cieszymy się, że Polska dołączy do globalnej wymiany idei i w tej formie zaistnieje na arenie międzynarodowej".

Źródło: Fundacja Świat Idei, SIZ PAP

www.project-syndicate.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W dobie digitalizacji prasa drukowana ma mocną konkurencję w treściach dostępnych online. Nie każdy jednak chce lub ma możliwość czytania e-wydań ulubionych tytułów. Lidl Polska, chcąc ułatwić Polakom dostęp do nich, sprzedaje prasę we wszystkich swoich placówkach. Dodatkowym udogodnieniem jest stałe usytuowanie ekspozytorów z czasopismami w...
Zmiany w strukturze serwisów Iberionu
Grupa Iberion wprowadza zmiany w swoim portfolio. Iberion jest wydawcą 11 serwisów i kanałów video, w tym Gońca, Świata Gwiazd, Biznes Info i Pacjentów. Planowane zmiany przewidują wzmocnienie kluczowych produktów grupy, co wpłynie na funkcjonowanie poszczególnych redakcji.
Paryż 2024: 8 dodatkowych kanałów Eurosport w Netia TV
Netia (część Grupy Polsat Plus) i Warner Bros. Discovery w Polsce nawiązały współpracę, dzięki której abonenci usług TV Netii otrzymają bez dodatkowych opłat dostęp do 8 okazjonalnych kanałów Eurosport (7 w jakości HD i 1 w jakości 4K) w całości poświęconych transmisjom wydarzeń z XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich. Dodatkowo, do końca września, główne kanały...
GRY-OnLine przekształciły się w Webedia Polska SA
W lipcu zakończył się proces kluczowych zmian w spółce GRY-OnLine SA. Od teraz spółka funkcjonuje pod nazwą Webedia Polska SA. Zarządzanie przejmuje nowy zarząd. Z pozycji dotychczasowego prezesa, po ponad dwóch dekadach, ustępuje Mariusz Klamra. Stery polskiego oddziału Webedii przejmują Przemysław Bartula i Michał Bobrowski w równoległych rolach...
Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz: alerty pogodowe dla czytelników
Gazeta.pl rozpoczyna w wakacje współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi. To przełom w branży medialnej w podejściu do użytkowników i troski o ich bezpieczeństwo latem. 
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764