logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wystawa Grand Press Photo w Blue City

  PR 06.07.2020, przeczytano 440 razy
ilustracjastrzałka

Od środy 8 lipca w centrum handlowym Blue City będzie można oglądać najlepsze zdjęcia prasowe z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wystawa-grand-press-photo-w-blue-city,387665,artykul.html

Grand Press Photo jest ogólnopolskim konkursem fotografii prasowej, którego organizatorami są magazyn „Press” i Fundacja Grand Press. Do tegorocznej 16. edycji konkursu wpłynęło 5273 prac, z których do finału jury zakwalifikowało 42 zdjęcia pojedyncze i 15 fotoreportaży - te prace będzie można oglądać na wystawie.

Nagrody zostały przyznane w grupie zdjęć pojedynczych w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret; w grupie fotoreportażyw kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko, Kultura i rozrywka. Główną nagrodę za Zdjęcie Roku zdobył Jacek Szydłowski („Dziennik Wschodni”) – fotografia przedstawia pielęgniarkę z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie na dyżurze w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronowirusa.

Ponadto na wystawie znajdą się cztery nagrodzone materiały z kategorii Projekt dokumentalny, a także nominowane i nagrodzone prace w specjalnej kategorii dla fotografów poniżej 26. roku życia – Young Poland. Po raz szósty w ramach Grand Press Photo odbył się konkurs Photo Book – na fotograficzną książkę roku. Oceniano publikacje, które zostały wydane na polskim rynku w 2019 roku. W tej kategorii wręczono nagrodę Photo Book of The Year 2019.

Prace zgłaszane do Grand Press Photo są oceniane przez jury, którego przewodniczącym jest co roku inny, uznany w świecie zagraniczny fotoreporter, laureat World Press Photo. W tegorocznej edycji konkursu był nim szwedzki fotoreporter Pieter Ten Hoopen, członek agencji VU w Paryżu, współzałożyciel firmy Civilian Act w Sztokholmie, czterokrotny laureat World Press Photo i trzykrotny zdobywca tytułu Fotografa Roku w Szwecji. Oprócz niego w jury zasiadali: Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt (Schilt Publishing and Gallery), Radu Sigheti (Reuters) i Andrzej Zygmuntowicz.

Wystawę będzie można oglądać do 20 lipca. Wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Blue City

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konkurs: neon dla Centrum Kultury w Lublinie
Centrum Kultury w Lublinie zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie projektu neonu na elewację budynku Centrum. Do wygrania jest 5 tys. zł.
We Want Jazz - Międzynarodowy Konkurs Plakatu
Temat: Bronisław Kaper, Henryk Wars, Victor Young. Wkład polskich kompozytorów w historię światowego jazzu.
Konkurs na mural FSC w Lublinie
Rada Dzielnicy Hajdów-Zadębie w Lublinie oraz Centrum Kultury w Lublinie aprasza do udziału w konkursie na mural nawiązującu do spuścizny Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie.
Admind z nagrodą Red Dot 2020
Wśród 6 992 projektów podzielonych na trzy główne kategorie, zostaliśmy wyróżnieni aż dwa razy za kampanie związane z brands & communication.
Tofu Studio z Red Dot Award
Gdańskie TOFU Studio zostało ponownie docenione w konkursie RED DOT Award: Brands & Communication Design. Nagrodzonym przez międzynarodowe Jury projektem został kalendarz wieloplanszowy „LEGENDY” przygotowany charytatywnie pod patronatem UNICEF Polska. To już trzecia nagroda przyznania gdańszczanom w tym prestiżowym, ogólnoświatowym konkursie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764