logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wystawa w Muzeum Powstania Warszawskiego z nagrodą Best of Technology KTR 2020

  PR 24.11.2020, przeczytano 418 razy
ilustracjastrzałka

Jury tegorocznego Konkursu Klubu Twórców Reklamy (KTR), prestiżowej nagrody organizowanej przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR doceniło wystawę “Odbicie. Jestem jak ty zapewne” z Muzeum Powstania Warszawskiego, przyznając jej nagrody w kategoriach Design in Public Places, Digital & Motion i Creative Tech. Tym samym wystawa została wyróżniona we wszystkich kategoriach, w jakich była nominowana. Projekt otrzymał również nagrodę Best of Technology, przyznaną po raz pierwszy w historii konkursu. To bezprecedensowy przykład współpracy na styku technologii, kultury i odpowiedzialności społecznej. Za koncepcję i realizację ekspozycji odpowiada warszawska agencja Superskrypt.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wystawa-w-muzeum-powstania-warszawskiego-z-nagroda-best-of-technology-ktr-2020,389303,artykul.html

Nagrodzony projekt to interaktywna instalacja, która skupia się na bohaterach i bohaterkach Powstania Warszawskiego. Oglądająca wystawę publiczność widzi swoje odbicie w podwójnym lustrze umieszczonym w centralnej części wystawy. W tym czasie algorytm rozpoznający rysy twarzy poszukuje w bazach Muzeum fotografii z najbardziej podobnym do zwiedzającego historycznym “bliźniakiem” i pozwala stanąć z nim twarzą w twarz, poznać jego imię i często tragiczną historię. Instalacja prowadzi dialog z publicznością – zadaje jej pytania o to, jak zachowałaby się w chwili próby. Czy każdy z nas podjąłby walkę tak, jak nasze historyczne odbicie i, być może, poświęcił w niej życie? Konstrukcja wystawy pozwala na bardzo osobisty kontakt ze zwiedzającym - przeglądając się w lustrze poznajemy losy obcego, choć niezmiernie podobnego do nas człowieka.

Superskrypt specjalizuje się w tworzeniu interaktywnych instalacji i ekspozycji w instytucjach i firmach, którym zależy na zaangażowaniu odbiorcy. Agencja zajmuje się również budowaniem strategii komunikacyjnych i kampanii narracyjnych wykorzystujących nowe technologie w środowisku cyfrowym. Do tej pory współpracowała z instytucjami takimi, jak Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Centre National de la Recherche Scientifique, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski.

- Nieczęsto zdarza się, że ekspozycja muzealna otrzymuje nagrody KTR w kategoriach “technologicznych”. To ogromne wyróżnienie świadczące o tym, że warto otwierać się na nowe sposoby komunikacji z publicznością - mówi Magdalena Dobruk z agencji Superskrypt.

Instalacja “Odbicie. Jestem jak ty zapewne” jest elementem wystawy w Muzeum Powstania Warszawskiego od sierpnia 2019 roku.

Źródło: Superskrypt

www.superskrypt.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W imieniu IAB Europe zapraszamy do zgłaszania swoich kampanii reklamowych do europejskich nagród MIXX Awards oraz Research Awards. Termin zgłoszeń został przedłuzony do 23 kwietnia 2021!
Zwycięzcy konkursu profesjonalnego, otwartego, studenckiego i młodzieżowego SWPA 2021
World Photography Organisation ogłosiło zwycięzców prestiżowego konkursu Sony World Photography Awards 2021. Tytuł Fotografa roku, nagrodę w wysokości 25 000 dolarów i zestaw sprzętu fotograficznego firmy Sony otrzymał znany fotograf-dokumentalista Craig Easton (Wielka Brytania) za serię zdjęć zatytułowaną Bank Top. Ogłoszono także nazwiska dziesięciorga zwycięzców i...
Konkurs Benq Photovue 2021 – Ruch w kadrze
Aby uczcić wprowadzenie na rynek naszego najnowszego monitora dla fotografów i filmowców 4K SW271C rzucamy wyzwanie: ruch w kadrze! Sprawdź swoją kreatywność oraz umiejętności techniczne i weź udział w naszym konkursie. Daj sobie szansę na wygranie naszego najnowszego monitora oraz nagród pieniężnych.
Dawid Szczepaniak w jury Cannes Lions 2021
Cannes Lions ogłosił skład jury najbliższej edycji festiwalu. Do grona jurorów zaproszono Dawida Szczepaniaka. Chief creative officer w VMLY&R Poland będzie oceniał zgłoszenia w kategorii Brand Experience & Activation.
Cupra Formentor nagrodzona Red Dot Award: Product Design 2021
Wyróżnienie CUPRY Formentora w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów designerskich wyznacza ważny moment w historii młodej marki. O nagrodzeniu pierwszego autorskiego modelu CUPRY zadecydowało 50-osobowe jury złożone z ekspertów z całego świata. CUV łączy codzienną praktyczność z emocjami i wyrazistym designem samochodu sportowego.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764