logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wystawy Gdynia Design Days 2023

  PR 17.05.2023, przeczytano 502 razy
ilustracja

Kilkanaście wystaw Gdynia Design Days 2023 to kilkanaście prób projektowego poszukiwania rozwiązań na światowe i lokalne wyzwania – zarówno te, które widzimy już teraz jak i  te, które dopiero mogą nadejść. Będą dostępne zarówno na terenie PPNT Gdynia, jak i w kilku lokalizacjach w przestrzeni miasta. Co dokładnie czeka nas w tym roku?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wystawy-gdynia-design-days-2023,399987,artykul.html

Wśród tematów pojawią się zupełnie nowe wątki, ale także takie, które od lat towarzyszą festiwalowi – wszystkie na swój sposób odpowiadające na hasło stabilność. Nie zabraknie tu zagadnień związanych ze zrównoważonym projektowaniem, które tworzy filar Gdynia Design Days. Poza tym na wystawach będzie można zobaczyć projekty dotyczące wykorzystywania naturalnych zasobów, Bałtyku, czy poszukiwań odpowiedzi na pytanie, ile przedmiotów potrzebujemy, aby żyć satysfakcjonująco. Porozmawiamy o inkluzywności, znaczenia edukacji oraz zdrowiu psychicznym i stabilności w kontekście kondycji naszego zdrowia. Specjalne projekty czekają nas w ramach współpracy z IKEA oraz w ramach współpracy z Porsche, ale o tym dowiemy się nieco później.

Gdzie znajdziemy ekspozycje? Duża część zostanie ulokowana na terenie PPNT Gdynia. Wystawy będzie można też spotkać w kilku lokalizacjach w centrum Gdyni, dzięki czemu spacer po wystawach będzie można połączyć z wypoczynkiem nad morzem. Wystawy będą dostępne w godzinach 10:00-20:00. W tym roku kuratorzy będą obecni na wystawach. To doskonała okazja to zamienienia z nimi paru słów na temat prezentowanych projektów. Godziny ich dostępności są podane na stronie internetowej Gdynia Design Days, w opisach wystaw. Natomiast dla tych, którzy nie lubią odwiedzać wystaw w samodzielnie, przygotowane zostały spacery z przewodnikiem.

W ramach przedfestiwalowej rozgrzewki zachęcamy do przypomnienia sobie wystaw z ubiegłych edycji, które znajdują się w przewodniku GDD.

To tylko niektóre wątki, które będą się przewijać podczas tegorocznej edycji pod hasłem stabilność. Festiwal odbędzie się w dniach 1 – 9 lipca.

ilustracjastrzałka

Źródło: PPNT Gdynia | Centrum Designu

www.ppnt.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Etno Cafe: ziarna kawy stworzone przez influencerów
Z początkiem grudnia sieć Etno Cafe wprowadziła do sprzedaży limitowaną edycję ziaren kawy, które powstały we współpracy z popularnymi influencerami. Mieszanka została opracowana przez roasterów zgodnie ze wskazówkami internetowych twórców.
Proces produkcji Polskiej Wódki na muralu Tytusa Brzozowskiego
Na warszawskiej Pradze, w Muzeum Polskiej Wódki odsłonięto najnowszy mural autorstwa Tytusa Brzozowskiego. Tym samym wzbogacił on Szlak murali imienia artysty, którym Warszawska Organizacja Turystyczna zachęca do okrywania stolicy w niekonwencjonalny sposób. Znany z zamiłowania do Warszawy malarz, zobrazował tym razem proces produkcji Polskiej Wódki, zbierając w jeden...
OKK! - Droga do własnej pracowni
Podczas studiów architektonicznych młodzi adepci zdobywają głównie wiedzę techniczną i artystyczną. Często pomijane są zaś kluczowe aspekty dotyczące prowadzenia własnego biznesu. Po zakończeniu edukacji wielu absolwentów staje przed wyzwaniem - wiedzą, jak projektować, ale nie mają pojęcia, jak rozpocząć własną drogę w branży. Brak tej świadomości...
Polska pracownia Tremend z I Nagrodą w konkursie WAF 2023
Wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments zostały docenione na prestiżowym World Architecture Festival 2023 w Singapurze. Realizacja polskiej pracowni Tremend nie tylko znalazła się na konkursowej „krótkiej liście”, ale też pokonała pozostałe projekty z całego świata, zdobywając I Nagrodę w kategorii INSIDE –...
Rekordowa aktywność w branży eventowej
W tym roku firmy związane z szeroko rozumianym konsultingiem oraz organizacją wydarzeń przeżywają okres dynamicznego wzrostu. Dun & Bradstreet Poland na zlecenie ClickMeeting przeprowadziło analizę, z której wynika, że 40 proc. przedsiębiorstw związanych z eventami, wystawami oraz kongresami znajduje się w dobrej kondycji finansowej. Jednak pomimo polaryzującej sytuacji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764